Zaskakująco antyamerykańska i prorosyjska książka o Sorosu z wydawnictwa bliskiego PiS

Wydawnictwo Biały Kruk znane jest ze swoich sympatii wobec PiS, i publikacji książek wielu naukowców, w tym i tych krytycznych wobec Rosji. Nie będę więc ukrywał, że bardzo mnie zaskoczyło antyamerykańskie i prorosyjskie przesłanie, wydanej przez Białego Kruka, pracy „George Soros. Najniebezpieczniejszy człowiek świata” autorstwa niemieckiego publicysty Andreasa von Rétyi (znanego z wielu książek o rzekomej aktywności kosmitów – „Imperium Obcych – Tajemnice UFO w Stanach Zjednoczonych” i „Sygnały z Kosmosu”). Oczekiwałem pracy opisującej szkodliwość Sorosa a przeczytałem książkę opisującą w duchu rosyjskiej propagandy rzekome zbrodnie amerykańskiego imperializmu.

 

Na kartach swojej pracy, specjalista od kosmitów, Andreas von Rétyi podkreśla rzekomą współprace Sorosa z USA w przeprowadzeniu rewolucji w: Serbii, Iraku, Gruzji, Syrii, innych krajach arabskich, Ukrainie, Macedonii, oraz w szerzeniu kłamliwej propagandy mającej służyć uzasadnieniu akcji amerykańskich imperialistów. Andreasa von Rétyi podkreślał w swej pracy między innymi rzekomą odpowiedzialność wywiadu USA CIA za handel narkotykami i islamski terroryzm.

 

Komentując ataki Sorosa na Busha autor pracy stwierdził, że zarzuty Sorosa wobec Busha juniora były słuszne. Miedzy innymi wg Andreasa von Rétyi, Soros słusznie stwierdził, że: wojna z terroryzmem to narzędzie amerykańskiego imperializmu, amerykańscy imperialiści szerzą kłamliwą propagandę, USA chce przejąć zasoby ropy innych krajów, w USA panuje imperialistyczna cenzura, amerykański imperializm jest dziełem neokonserwatystów. Dodatkowo autor pracy opisał walkę Sorosa z Murdochem właścicielem konserwatywnej TV Fox, która zdaniem autora pracy miała szerzyć amerykańską kłamliwą propagandę.

 

Autor pracy „George Soros” uznał zasadność walki Putina z organizacjami pozarządowymi w Rosji, oraz protesty społeczne Rosjan za inspirowane przez amerykańskich imperialistów.

 

Andreas von Rétyi w swej pracy neguje, że pro rosyjskie komentarze w internecie są dziełem trolli (zatrudnionych przez Rosjan osób pisujących w internecie komentarze zlecone przez władze rosyjskie). Autor pracy głosi, że doniesienia o rosyjskich fabrykach trolli to tylko kłamliwa antyrosyjska propaganda. Równocześnie autor pracy kiedy neguje fakt istnienia rosyjskich trolli, to jako fakt opisuje istnienie brytyjskich fabryk trolli.

 

 

Zdaniem autora pracy wydanej przez wydawnictwo Biały Kruk, USA: chciały zorganizować majdan w Rosji i obalić Putina, wspierały syryjskich rebeliantów, którzy chcieli obalić, wspaniałego zdaniem autora książki Assada (szkalowanego przez amerykańskich imperialistów oskarżeniami o zbrodnie). Dla Andreasa von Rétyi, USA są odpowiedzialne za wojnę w Syrii, podczas gdy Rosja tylko zwalcza ISIS. Autor książki, w swej pracy wyraża też zachwyt nad działaniami Edwarda Snowdena.

 

 

Na tle krytyki polityki USA, krytyka wobec Sorosa (który jest bohaterem książki) jest o wiele mniejsza. Tylko kilka razy krótko i bez wdawania się w szczegóły autor opisuje na popieranie jakich zmian obyczajowych wydaje swoją kasę Soros. Zdecydowanie szerzej i ze szczegółami opisana jest rzekoma współpraca Soros z USA.

 

Dodatkowo opisy przewinień Sorosa są tak napisane, że czasami czytelnik zastanawia się czemu autor czepia się Sorosa. W jednym z fragmentów pracy Andreas von Rétyi opisał jak w 1988 roku Soros dał 200 kserokopiarek węgierskim szkołom czym zapewnił partii monopol informacyjny (z tekstu nie wynika jak niby rządząca od pół wieku Węgrami partia komunistyczna miała nie mieć i nagle zyskać monopol informacyjny, i jak miało do tego dojść poprzez 200 kserokopiarek). Można odnieść wrażenie, że celem książki jest spalenie tematyki Sorosa, tym bardziej, że przemilczany jest właściwie wpływ Sorosa na kwestie obyczajowe.

 

W pracy opisane jest to, że Soros destabilizuje sytuacje polityczną by osiągać z tego dochody. Nie jest jednak opisany mechanizm takich działań. Czytelnik poznaje kilka faktów z życia Sorosa, ale autor np. nie poświęca zbyt wiele uwagi temu, że Soros ma doktorat z filozofii (a aż prosi się by opisać destruktywny wpływ filozofów w ostatnich wiekach).

 

Nie da się więc ukryć, że praca „George Soros. Najniebezpieczniejszy człowiek świata” jest bardzo dziwna na tle dorobku wydawniczego wydawnictwa „Biały Kruk”. Można wręcz zaryzykować tezę nikt w wydawnictwie nie przeczytał tej publikacji przed wydaniem. Bo nie chce mi się wierzyć, że publikacja ta została wydana świadomie.

 

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. MacGregor

  22 listopada 2017 at 09:37

  Oj, Janek, Janek, poszedłbys chłopie na jakies zaoczne studia i douczył się chocby historii

 2. tuszyn

  22 listopada 2017 at 10:55

  Dzięki panie Bodakowski. To może być ciekawa książka. Przkartkuję ją w księgarni i ewentualnie kupię

 3. Polak wyjechany

  22 listopada 2017 at 16:51

  Wszystkie działania mają ukryte procesy w tle.

  Czasami ktoś z lewicy, albo prawicy trochę prawdy napisze.

  Putin diabeł, Trump szatan czy wariat, addict, pervert, i nie dajmy się zmanipulowac że to oni rządzą :
  to są tylko marionetki, udające rządzących i wyglądające prawie jak rządzący.
  Jeden i drugi idą na pasku nwo… piramida zwęża się ku górze, jak wiadomo, a siły ponaludzkie są ponad tym,
  ale ostatecznie Bóg kieruje wszystkim ( Poprzez Archaniolow, devas w sanskrycie ) i ten ludzki burdel kontroluje, zatem żadnej wojny światowej nie będzie.
  Raczej wielka katastrofa naturalna, która pogodzi wszystkich…tych wszystkich, którzy przeżyją.

  System się rozpada. ale będzie światełko w tunelu. I ratunek przyjdzie że Wschodu , ale nie w sensie Rosji haha. Islam i katolicyzm upadną, ich rola już się skończyła, to są religie abrahamowe li tylko. Religia oparta na autentycznej duchowosci i wege/weganizmie przyjdzie.

  Czy to się komu podoba, czy nie.

  Pozdrawiam autora.

  Pozdrawiam, Ommmm tat sat.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra