Polskość

Czy Rosja kontroluje PiS i może wszystko?

Słuchając polityków PiS i PO, albo czytając doniesienia prasowe odnieść można wrażenie, że Rosja z Putinem nie jest odpowiedzialna jeszcze tylko za trzęsieniami ziemi, natomiast cała reszta nieszczęść tego świata to już ich sprawka. Kilka lat skrajnie agresywnej polityki PiS-u wymierzonej w naszego wschodniego sąsiada przyniosło efekty w postaci deklarowanej przez polskie społeczeństwo niechęci do Rosji na poziomie 60-70 %. Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie, jak głosi maksyma. Skoro więc PiS wykorzystuje wątek rosyjski to budowania napięcia oraz tłumaczenia się ze swojej nieudolności to dlaczego by nie wykorzystać wątku rosyjskiego do uderzenia w PiS.

 

Tak też postanowił zrobić Donald Tusk widząc jak jego platformerski okręt nabiera wody, osiągając poziom grożący zatopieniem. Mamy więc posądzenie najpierw Macierewicza a teraz już całego szefostwa PiS-u o działalność na rzecz Rosji. O ile oskarżenia pod adresem Macierewicza, choć mocno naciągane, mogą na kilku płaszczyznach wydawać się racjonalne, to takie same oskarżenia pod adresem naczelnika z Żoliborza, są już według mnie czystą złośliwością i elementem cynicznej walki politycznej. Co w tej sytuacji pozostaje PiS-owi? Ano musi on odrzucić odium zdrajcy i putinowskiego kolaboranta, co też ochoczo czyni atakując Rosję jeszcze mocniej. Najpierw Macierewicz na Międzynarodowym Forum Bezpieczeństwa w Kanadzie mówi, że Rosja nie szykuje się do obrony tylko do ataku a następnie szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego w osobie bezbarwnego Pawła Solocha stwierdza, że co prawda Rosja nie zaatakuje jeszcze w tym tygodniu ale atak jest już tylko kwestią czasu. Także Rosja zaatakuje i z pewnością jedną z pierwszych ofiar będzie Polska.

 

Te irracjonalne i skandaliczne wypowiedzi, długofalowo będą bardzo szkodliwe dla Polski. Z drugiej strony przy tak nakręconej spirali nie pozostaje PiSowi już nic innego jak tylko licytować się z PO we wzajemnym oskarżaniu się o pracę na rzecz Rosji. Te dwie koterie będą walczyć na śmierć i życie a dla uzyskania zadowalającego je poparcia w sondażach, będą gotowe narażać interes Polski na arenie międzynarodowej.

 

Żeby jednak nie było, że pije w tym temacie tylko do krajowego ogródka, to powiem, że na Zachodzie jest tylko nieco lepiej bo i tam Putin jest odpowiedzialny za wszelkie niepowodzenia a zwłaszcza za przebieg wyborów w kolejnych unijnych demokracjach. I tak możemy się dowiedzieć, że to nie prawda że pragmatyczni Brytyjczycy mając dość eurokochłozu zagłosowali za wystąpieniem z tej chorej struktury. W rzeczywistości brytyjskie negatywne nastawienie do Unii to efekt działania rosyjskich trolli. To dzięki tysiącom rosyjskich cyber żołnierzy i hakerów Rosja o mały włos miała by własnego prezydenta w osobie Marine Le Pen. Czyli nie udało się rosyjskim służbom powtórzyć sukcesu z wyborów w Stanach, gdzie dzięki prowadzonej przez nich walki informacyjnej udało im się rzekomo zrobić swojego człowieka prezydentem. Co potwierdzają kolejne tysiące amerykańskich żołnierzy wysłanych przez tego prezydenta na granice z Rosją. Najpewniej mają oni stanowić wsparcie dla wojsk rosyjskich (sic!). To Rosja również za pośrednictwem swoich internetowych trolli próbuje doprowadzić do oderwania Katalonii od Hiszpanii, bo w dłuższej perspektywie, pewnie po tym jak już podbije Litwę i Polskę rzuci desant na Półwysep Iberyjski. To Rosja doprowadziła do kryzysu w relacjach polsko-ukraińskich, bo przecież to Rosja wspiera kult Bandery na Ukrainie i to Rosja przekupuje ukraińskich celników na granicy z Polską, żeby Ci nie wpuszczali na Ukrainę tych Polaków, którzy mają odwagę nazywać ukraińskie mordy ludobójstwem i wyrażać się pozytywnie o słuszności przeprowadzenia operacji „Wisła”.

 

Gdyby więc traktować serio wszystkie te teorie o wszechobecnych wpływach rosyjskich służb i sile oddziaływania ich cyber propagandy to należałoby przyjąć że jest to niesamowicie liczna struktura posiadająca kosmiczny budżet dzięki, któremu przekupuje ona establishment polityczny wielu państw oraz utrzymuje dywizje trolli piszących przychylne dla Rosji komentarze. Rosnącą niechęć i frustrację społeczeństw UE i USA trzeba sobie jakoś wytłumaczyć a Rosja idealnie się nadaje do roli chłopca do bicia, któremu można nawtykać na wszelkie sposoby. Demonizowanie Rosji jest panaceum na wszystko, czekam więc tylko na to żeby usłyszeć z ust polityków PO, że za programem 500+ stoi Rosja, która chce w ten sposób pogłębić nasz deficyt budżetowy a z ust polityków PiS, że Tusk pomawia PiS o kolaborację z Rosją na zlecenie samego Putina, który chce w ten sposób skompromitować nam naczelnika z Żoliborza.

 

Arkadiusz Miksa

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

34 komentarze

34 Komentarzy

 1. synowskie upomnienie

  21 listopada 2017 at 14:04

  bardzo dobry tekst. Pisiory to pachoły neokonserw z USA, a Macierewicz gada takie bzdury, że Rydzyk się kompromituje dając temu psycholowi swoje łamy.

 2. hansi

  21 listopada 2017 at 15:42

  Gdzie Soroka ?!.. Za szablę nie chwyta ?!…

 3. Hania

  21 listopada 2017 at 15:43

  Soroka ma co najwyżej porządne widły.
  A gdzie mu do szabli,….:)

  • Soroka

   21 listopada 2017 at 16:49

   Soroka nie chce nikogo mordować!Dla Soroki od rozliczeń jest Ktoś inny!

 4. frate

  21 listopada 2017 at 16:12

  Antypolski syjonistyczny reżim POPISU okupujący Polskę od dziesięcioleci, chce nas wepchnąć w wojnę z Rosją, by marzenia o nowym porządku świata syjonistów z USRRalea się spełniły, kosztem krwi otumanianych przez tvpeny i polszmaty skretyniałe do szczętu polaczki, które niczym stado opętanych świń z Ewangelii, pędzi tratując po kolei wszystko co stanowi naszą Świętość i pociągając innych za sobą w przepaść niebytu!!! NIE dla nierządu POPISU w Polsce!!!

  • jaro7

   21 listopada 2017 at 20:47

   Prawidłowo,piszę o tym od dawna.Dla zainteresowanych,”Kaczyński spotkał się 17 listopada ze środowiskami żydowskimi ,celem omówienia sprawy związanej z Marszem Niepodlegości!!!! Teraz wiecie dlaczego tak do śledztwa ochoczo zabrał się wymiar sprawiedliwości.

 5. POKODWON

  21 listopada 2017 at 17:04

  Młody misiu, Rosja ZAWSZE będzie naszym wrogiem, bo nigdy nie uznawała naszego istnienia i zawsze dogadywała się z naszymi wrogami ponad naszymi głowami. I przy każdej możliwej okazji wykorzysta każdą okazję, żeby mieszać w naszej polityce albo w takich główkach jak twoja. Dla mnie każdy kto mówi o zbliżeniu z Rosją jest albo „pożytecznym idiotą” jak mawiał Stalin albo „Płatnym Zdrajcą Pachołkiem Rosji” jak mawiał inny klasyk. Trzeciej opcji nie ma…

  • Antoni

   21 listopada 2017 at 17:46

   Tępy misiu: ile BND/SBU płaci za takie wpisy czy może przedawkowałeś michnikowe GóWno zmieszane z wymiocinami sakiewiczowskiego GłuPola i doprawione uryną reżimowej KurWizji? Trzecia opcja jest taka, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem…

   • POKODWON

    21 listopada 2017 at 23:41

    Ile płaci BND/SBU wiesz lepiej ode mnie, wystarczy, że zaglądniesz na swoje konto. Poza tym twój bełkotliwy ślinotok myślowy wskazuje, że jesteś zwykłym emocjonalnym nadgorliwcem z deficytem logicznego myślenia, ponieważ NIGDZIE nie napisałem, że popieram Ukrainę a tym bardziej Niemcy W CZYMKOLWIEK. Dla ciebie moskaliku patriotyzm oznacza zbliżenie Polski z matuszką Rossiją a dla mnie silną militarnie i gospodarczą Polskę w której ruskich trolli przywiązuje się do pręgierza i łoi skórę aż im się odechce myślenia o ogórach i wódzie. Nie po to ginęli nasi przodkowie pod ruskim i niemieckim butem, żeby teraz jakieś przybłedy nie znające historii namawiały nas do współpracy z mafijnym państwem rzadzonym przez KGB/FSB.

    • Antoni

     22 listopada 2017 at 00:36

     Tępy misiu czapeczka foliowa ci się obsunęła i wyglądasz teraz jak twoja mać wygrażająca zachodnim imperialistom na polu pełnym wrażej stonki w latach dobrego fartu.

    • limpopo

     22 listopada 2017 at 03:24

     Z tego wynika,że każdy,kto ma inne zdanie jest przybłędą nieznającym historię?

     • POKODWON

      22 listopada 2017 at 07:55

      każdy nieznający naszej historii jest przybłędą, pożytecznym idiotą lub ruskim trollem. Gdyby znał historię i ogarniał cokolwiek to by wiedział, że KGB/FSB to sowiecka nadal KOMUNISTYCZNA mafia, która miesza nam w kraju, aż takim różnym moskalikom puszczają zwieracze i w imię tzw. słowiańskiej wspólnoty albo innych bzdur ciągle się schylają po mydło przed sowietami. Zawsze tak było, że podszyte tchórzem miernoty starały się usprawiedliwić swoją zdradę innym „oglądem rzeczywistości” w końcu tak samo tłumaczyła się dawniejsza i współczesna Targowica w wykonaniu zdrajców z PO. Oni wolą Brukselę, twór nazistowski kierowany obecnie przez sowieckich agentów, a moskaliki jawnie Moskwę…Co gorsza tym zaprzańcom wydaje się, że są antykomunistami a służą komunistom w owczych skórach…

     • vert

      22 listopada 2017 at 14:02

      @POKODWON – Spierdalaj stąd nie znający polskiej historii prymitywny ruski trollu.

  • jaro7

   21 listopada 2017 at 20:51

   Mniej TVPiS,i mediów Sakiewicza i Antoniego M. a masz szansę wyleczyć się z patologicznej rusofobii.kto popiera UPAine jest zdrajcą,zaprzańcem,renegatem,agentem SBU(można dostać medal jak Sakiewicz).Innej opcji NIE ma.
   FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej 22.VI.1990. /W.Poliszczuk „Gorzka prawda – zbrodniczość OUN-UPA”- Toronto 1995 – str. 372-379/ „Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej……..”

   • POKODWON

    21 listopada 2017 at 23:43

    Jak wyżej… Nie będę się powtarzał szczególnie dla ciebie…

  • Arkadiusz Miksa

   22 listopada 2017 at 09:02

   Nie jest prawdą, że Rosja nigdy nie uznawała naszego istnienia, każde zdrowe państwo prowadzi działania na rzecz wzmocnienia swojej pozycji często kosztem innych państw tak to już działa zresztą nie tylko w odniesieniu do państw.Rozbiory Polski to nie tylko efekt krwiożerczej polityki sąsiadów ale przede wszystkim efekt naszych błędów i zaniedbań. Nie ma stałych przyjaciół i stałych wrogów wszystko jest płynne trzeba tylko potrafić wyciągać wnioski.To że ktoś mówi o potrzebie normalizacji relacji z Rosją nie znaczy zaraz że chce oddać Polskę w rosyjski jasyr to logiczne dla ludzi myślących racjonalnie, natomiast prymitywy do jakich należysz o czym świadczy również język jakim się posługujesz w dyskusji.

   • Hania

    22 listopada 2017 at 10:12

    Pan Miksa ma rację. W końcu wszystkie powstania były z podpuszczenia zachodu.
    Bić Rosję polską krwią!

    Teraz Antoni nie inaczej kombinuje….
    Proszę posłuchać wychowanków tzw szkoły o. Rydzyka, toż to patrzy tylko na dziki wschód, podpierając się prof Konecznym ( o którym bladego pojęcia nie mają)
    W takich wypadkach myślę, że miast wysyłać ich na praktyki do biurowca Parlamentu UE, to trzeba by ich wysłać na zmywak i do mycia kibli w ośrodkach dla uchodźców!
    Tam przejrzą na oczy, ile jest warta ta ” cywilizacja zachodu”?
    Koniecznie z tatałełe Tadeuszem w roli opiekuna duchowego….

 6. gość

  21 listopada 2017 at 17:52

  Kaczyński spotkał się z przedstawicielami społeczności żydowskiej: „Spotkanie upłynęło w konstruktywnej atmosferze”

  Przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich Lesław Piszewski oraz Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich spotkali się 17 listopada z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim – informuje strona jewish.org.pl będąca oficjalnym organem Związku. To efekt prośby społeczności żydowskiej o spotkanie celem omówienia „kwestii narastającego w Polsce antysemityzmu.

  Jak czytamy w komunikacie prasowym, „obaj reprezentanci ZGWŻ podziękowali prezesowi Kaczyńskiemu za stałe poparcie, jakiego rząd jego partii udziela na arenie międzynarodowej Izraelowi, i za osobiste wypowiedzi prezesa Kaczyńskiego w tej kwestii. Przekazali mu także w prezencie kopię oświadczenia rabinów polskich z 2 września 1939r., wzywającego Żydów do wspólnej obrony zagrożonej ojczyzny”.

  Dwaj działacze żydowscy „wyrazili też oburzenie rasistowskimi hasłami wznoszonymi podczas tegorocznego Marszu Niepodległości w Warszawie. Prezes Kaczyński stwierdził, że także on jest tym hasłom stanowczo przeciwny”.

  „Spotkanie upłynęło w konstruktywnej atmosferze” – jak zapewnia jewish.org.pl

  za: jewish.org.pl

  http://nowy.dzienniknarodowy.pl/kaczynski/

 7. Janusz

  21 listopada 2017 at 19:13

  Oczywiście, że Rosja kontroluje PiS, tyle że nie ta putinowska, ale sowiecka żydokomuna ZSRR, Putinowi wroga, ta od zamachu, po niemal wieku okupacji wciąż jeszcze posiadająca ogromne wpływy w Rosji. A i p. Soloch ma poniekąd rację: Rosja owszem zaatakuje, tyle że w odwecie na amerykańską, NAT-owską, czyli żydowską prowokację militarną. Prawdopodobny scenariusz jest na http://www.NoweAteny.pl wraz z informacją, że nowym premierem został Mateusz Morawiecki i dlaczego nim został.

 8. tomek

  21 listopada 2017 at 20:51

  kim ty gosciu jestes liczysz na diengi?

  • tomek toprzygłup

   21 listopada 2017 at 21:35

   a kim ty jesteś, kurwisz się za szekle?

 9. Soroka

  22 listopada 2017 at 14:08

  Ruskie szczekaczki dostaną chyba rozwolnienia!
  Myślicie że tymi swoimi bredniami kogoś przekonacie? I tak każdy myślący Polak wie czym do Polski i Polaków dyszą ruscy siepacze, którzy znowu wzięli sobie do pomocy hitlersynów.

  • antyidiota

   28 listopada 2017 at 14:03

   To jest tak jak jest się zgorzkniałym, ograniczonym prymitywem, który ma dużo wolnego czasu i dostęp do klawiatury.

 10. Hania

  22 listopada 2017 at 19:04

  @Soroka

  Co pan zażywa?
  W płynie czy w stanie lotnym, a moze biały proszek, hę? 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra