Z kraju

Andrzej Nowak – Donald Tusk to sługus Putina. Profesor przypomina jak lider PO służy Moskwie

Zbulwersowany tym, że „Donald Tusk śmie oskarżać polski rząd o sprzyjanie imperialnej ekspansji Putina”, w swoim najnowszym artykule „Zlecenie z Moskwy. Nie miał nigdy Putin bardziej skutecznego współpracownika swoich planów wobec Polski aniżeli Tusk”, opublikowanym na portalu „W Polityce”, profesor Andrzej Nowak przypomniał pro rosyjską działalność Donalda Tuska.

 

Zdaniem profesora Andrzeja Nowaka antypolska działalność Donalda Tuska w sprawie zamachu smoleńskiego „pokazało najdobitniej wszystkim zainteresowanym [w tym i Rosji]: z Polską pod takimi rządami [PO] można zrobić wszystko. Skoro z Polską, to z każdym innym, słabszym krajem w Europie Wschodniej i Środkowej”.

 

W swym artykule profesor Nowak przypomniał „towarzyski spacer [Tuska i Putina] na sopockim molo (…) Putin musiał się bardzo dobrze bawić, kiedy dwa tygodnie po tym spacerze mógł przyjąć raport o przeprowadzonych właśnie wielkich manewrach Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, na których ćwiczono operację z użyciem taktycznej broni nuklearnej przeciwko miastu … Warszawa. Polscy obserwatorzy byli, jak najbardziej, zaproszeni. Niech widzą, jakie są warunki zgody z Rosją”.

 

Jak przypomina profesor Andrzej Nowak, po zamachu smoleńskim Donald Tusk „zdecydował się oddać w tej sprawie postępowanie i wszystkie materialne dowody na wyłączność” Rosji oraz, że „z inicjatywy prezydenta Komorowskiego [kolegi partyjnego Donalda Tuska] zbudowaliśmy pomnik niedoszłym zdobywcom Warszawy z Armii Czerwonej z roku 1920″.

 

Profesor Andrzej Nowak przypomniał również, że „portal Gazieta.ru określił Donalda Tuska zaszczytnym mianem: „nasz człowiek w Warszawie”. (…) [rosyjski] Minister Ławrow łaskawie zgodził się przyjąć zaproszenie do udzielenia lekcji wszystkim polskim ambasadorom, zwołanym na ten bezprecedensowy pokaz służalstwa wobec Moskwy (nie było przecież wcześniej takiej lekcji ze strony Amerykanów, Niemców, ani nawet w czasach sowieckich nie zdecydowano się na tak otwarte demonstrowanie zależności…). Polsce udało się z kolei uzyskać funkcję skutecznego „adwokata” interesów Federacji Rosyjskiej wobec Unii Europejskiej w sprawie ruchu bezwizowego dla Obwodu Kaliningradzkiego. Przełamaliśmy w tej sprawie sprzeciw wielu państw członkowskich Unii, w tym w szczególności naszego małego sąsiada – Litwy. Nasz znakomity Państwowy Komitet Wyborczy zdobył za to możliwość odbycia szkolenia w Moskwie, wprost u przewodniczącego rosyjskiej Centralnej Komisji Wyborczej, Władymira Czurowa, nazywanego „czarodziejem Kremla”, świeżutko po całkiem otwartym sfałszowaniu przez niego, na oczach całego świata, wyborów parlamentarnych i prezydenckich w Rosji”.

 

Zdaniem profesora Andrzeja Nowaka przykładem bliskiej współpracy rządów PO z Moskwą było „porozumienie, jakie za zgodą rządu Donalda Tuska, Władymir Putin nakazał podpisać w maju 2013 roku między FSB, dumną następczynią KGB, i polską Służbą Kontrwywiadu Wojskowego. Kiedy w listopadzie 2013 roku po incydencie pod ambasadą rosyjską w Warszawie przepraszali polski prezydent i premier, a kiedy następnie polską ambasadę w Moskwie obrzucili racami rosyjscy bojówkarze, nikt żadnych przeprosin ze strony Moskwy się nawet nie domagał, wtedy pewien rosyjski politolog, Andriej Piontkowski, najcelniej chyba skwitował istotę tych: „Breżniew z większym szacunkiem rozmawiał z Gierkiem czy Jaruzelskim niż Putin z Tuskiem”.

 

Do antypolskich działań Donalda Tuska po zamachu smoleńskim, profesor Andrzej Nowak zaliczył: akceptacje kłamstw komisji Anodiny, oddanie dochodzenia Rosjanom, akceptacje bezczeszczenia zwłok polskich bohaterów, szarganie honoru ofiar katastrofy.

 

Zdaniem profesora Andrzeja Nowaka „dziś całkiem sporo agentów wpływu Kremla” wie „jak skorzystać z tej fali sowieckiego (…) kłamstwa o „60 tysiącach nazistów” maszerujących w Warszawie”.

 

Opracował Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

20 komentarzy

20 Komentarzy

 1. Art

  23 listopada 2017 at 14:57

  Putina też.Dobry piesek dwóm panom służy,czyli taka qoorwa sprzedajna.Bo przecież nie zaprzeczymy,że Makreli też służy.Od Putina kupił gaz na 25 lat(miało być do 37 roku),a resztę Polski ofiarował szkopom.Stocznie,kopalnie i większość fabryk.Oraz ziemię.Thusk po Michniku i Urbanie wyrządził Polsce powojennej największe szkody.Acha,i taki drobiazg;wypędził poza granice Polski 2.5 mln młodych Polaków,po drodze rozbijając większość rodzin.W sumie chyba przebił tych dwóch pierwszych …..synów.

 2. rojo

  23 listopada 2017 at 15:10

  I to ma być profesor. wstyd.

 3. Soroka

  23 listopada 2017 at 17:18

  Dzięki Panie Profesorze za godną postawę naukowca, dla którego prawda jest najważniejsza!
  Wielkie dzięki Panie Profesorze.

 4. m

  23 listopada 2017 at 17:26

  Sługus Putina, popychło niemieckie (Brudziński), szmata (Saryusz-Wolski), zdrajca (Sokołowska), frustrat i śmierdzący leń (Czarnecki), wyjątkowo cyniczna kreatura pozbawiona jakichkolwiek zasad (Ziemkiewicz) …
  Zapomniałem o czymś?
  Ciekawe, co o nim myślą Merkel i Putin :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  • Hans

   24 listopada 2017 at 23:28

   wiedza dobrze ze to kawał zwyczajnego chuja ,i dlatego nim gardzą ,jest im potrzeby przy władzy a w innym przypadku możliwe ze popełni samobójstwo bo za dużo wie i widział a Ribbentrop-Molotow nie potrzebuje zdrajców i konfidentów ktorzy zdradzają swoje kraje jak te debile z totalnej opozycji latające na skargę na Polskę ,takie śmieci sa potrzebne do pewnych celów politycznych a później eksterminacja albo samobójstwo albo do wapna

 5. Hania

  23 listopada 2017 at 18:02

  Niby profesor, a gada, że aż wstyd 🙂
  Pytanie
  – komu służą takie mądrale?

  • Soroka

   23 listopada 2017 at 20:20

   A ja wiem komu ty służysz!

 6. Hania

  23 listopada 2017 at 20:30

  Z pana Soroki śmieje się już z połowa czytelników Prawego 🙂

 7. Hania

  23 listopada 2017 at 20:34

  ( pan Soroka nie czyta)

  Profesor napisał
  ” mógł przyjąć raport o przeprowadzonych właśnie wielkich manewrach Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, na których ćwiczono operację z użyciem taktycznej broni nuklearnej przeciwko miastu … Warszawa. Polscy obserwatorzy byli, jak najbardziej, zaproszeni. Niech widzą, jakie są warunki zgody z Rosją”.

  A za przeproszeniem słynna baza US Army w Redzikowie i tamtejsze pociski to komu mają służyć?
  Polsce i Polakom?
  Przeciwko komu są nakierowane?
  ew odwet na kogo poleci, hę?!?

  • Soroka

   24 listopada 2017 at 09:36

   To będą pociski obronne, a nie zaczepne ruska siewczyni nienawiści. U Niemców już się zaczyna burdel, bo może już Bóg pod wpływem zanoszonych do Niego modłów powiedział niemieckiemu szowinizmowi basta!
   Na ruskie zbrodnie i ciągłe szerzenie nienawiści i agresję, też Pan Bóg położy kreskę. Codziennie się o to modlę i zapewne wielu innych Polaków.

 8. synowskie upomnienie

  23 listopada 2017 at 20:57

  Nowak sam jest sługusem neokonserwatystów z USA, i oczywiście starszych i mądrzejszych. To taki sam patologiczny rusofob jak i Macierewicz.

 9. Zbynio Torcik

  24 listopada 2017 at 00:33

  Stromy zjazd po równi pochyłej Nowaka nabiera rozpędu.Zawsze mówiłem ,że pisizm-smoleńskizm jest zarażliwy i zjadliwy jak wścieklizna

 10. Beata

  24 listopada 2017 at 09:33

  Dziękuję panie profesorze za właściwą postawę nie tylko w kwestii Tuska.Obrońcy Tuska się kompromitują.Pewnie tęsknią za korytem.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra