Z zagranicy

Węgry udzieliły wsparcia dla integracji Kosowa z UE

Węgry wspierają europejską integrację Kosowa oraz wysiłki rządu w Prisztinie, aby mieszkańców Kosowa włączyć do ruchu bezwizowego oraz członkostwa w międzynarodowych organizacjach – poinformował węgierski minister sprawiedliwości László Trócsányi w rozmowie z agencją MTI podczas swojej wizyty w Kosowie.

Podczas tej ostatniej minister sprawiedliwości Węgier spotkał się ze swoim kosowskim odpowiednikiem Abelardem Tahirim, wraz z którym sfinalizował umowę o transferze i ekstradycji więźniów.
László Trócsányi powiedział reporterom, że przekazał na ręce Tahirimiego wyrazy uznania węgierskiego rządu odnośnie do wysiłków Prisztiny wprowadzenia w Kosowie – państwie zdominowanym przez międzynarodowe i lokalne organizacje przestępcze – rządów prawa oraz walki ze zorganizowaną przestępczością.
Trócsányi spotkał się również z ministrem spraw wewnętrznych Flamurem Sefajem, w rozmowie z którym podkreślał, że jego negocjacyjni kosowscy partnerzy wykazują się pełnym zrozumieniem dla węgierskiej polityki migracyjnej.
Z kolei podczas swojego spotkania z premierem Ramushem Haradinajem, węgierski minister podkreślał: „Budapeszt wspiera wysiłki Prisztiny w celu wejścia w obszar ruchu bezwizowego oraz członkostwa w organizacjach międzynarodowych”. Szef kosowskiego rządu z kolei dziękował węgierskiemu gościowi za znaczącą obecność wojsk węgierskich w Kosowie w ramach KFOR – 400 żołnierzy misji pokojowej NATO w Kosowie to Węgrzy, co oznacza, iż węgierski kontyngent jest w tym kraju trzecim co do wielkości.
Źródło: Kormany.hu
Fot. Endre Véssey

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

  1. stoLica

    28 listopada 2017 at 01:17

    Kosowo jest serbskie!

  2. semperparatus

    29 listopada 2017 at 08:53

    Taka decyzja jest dla mnie rysą w moim pozytywnym obrazie naszych bratanków-Węgrów!Kosowo zawsze serbskie!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra