Z zagranicy

Jacek Wilk: Zobaczyłem na własne oczy ukraiński nacjonalizm w akcji

Doświadczenie życiowe skutecznie leczy z liberalnej otwartości. Przykładem tego jest poseł klubu Kukiz i partii Wolność, wiceprezes KNP, Jacek Wilk, który po zetknięciu się w Kijowie z ukraińskimi nacjonalistami stracił dla Ukraińców sympatię.

W swoim wpisie na jednym z portali społecznościowych Jacek Wilk opisał swoje spostrzeżenia z kijowskiej „międzynarodowej konferencji poświęconej problematyce mniejszości narodowych na Ukrainie w kontekście nowego prawa ustanowionego przez to państwo, które drastycznie ogranicza możliwości edukacji w językach innych niż ukraiński”.
Według posła partii Wolność „po ok. pół godzinie konferencja została zakłócona, a potem skutecznie sparaliżowana przez dżentelmenów z neobanderowskiej partii Svaboda (na zdjęciach widać niektórych z nich – stoją w czarnych wdziankach w otoczeniu mediów). Po ok. godzinie przyjechała w końcu policja, która bynajmniej nikogo nie zaaresztowała lub nawet wyprowadziła – tylko powolutku „przeprowadzała czynności” polegające na ślamazarnym spisywaniu czegoś tam. Na kilometr było widać, że jest przychylna panom w czerni i żadnej krzywdy im broń Boże nie uczyni. Konferencję w końcu przerwano, a mili panowie spokojnie krążyli sobie nadal wśród gości, ciesząc się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem dziennikarzy”.
Wiceprezesa KNP zaszokowało to, że nacjonaliści ukraińscy „bez problemu weszli sobie do hotelu – o naprawdę międzynarodowym standardzie – przez nikogo nie zatrzymywani przemieścili się na drugie piętro, a potem jak gdyby nigdy nic weszli na salę konferencyjną pełną vipów; ciekawe jak w tym wszystkim „działała” ochrona hotelu Hilton i co na to ogólnie przyjęte w takich sytuacjach standardy”.
Jacek Wilk nie ukrywa, że zobaczył „sobie na własne oczy ukraiński nacjonalizm w akcji – bardzo niewinnej zresztą. Jest też dla mnie po tym, co zobaczyłem oczywiste, że ma on bardzo silne oparcie w obywatelach, mediach i władzach kijowskich. Moje wcześniejsze podejrzenia i sądy co do stosunku Ukraińców do „obcych” (w tym do nas) znalazły swoje potwierdzenie w przedstawionych obrazkach. Może drobne, ale dostatecznie wyraźne”.
Dla polityka klubu Kukiz Ukraina „to jest jednak inna cywilizacja”. Wydarzenie było dla posła szokujące, bo jechał na Ukrainę „ze szczerym zamiarem zaproponowania „ukraińskim partnerom” unii polsko-białorusko-ukraińskiej”.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 komentarzy

13 Komentarzy

 1. Jan

  29 listopada 2017 at 19:38

  Doświadczenia posła p. Jacka Wilka są kolejną przestrogą dla wielkich zwolenników Ukrainy z rządu, sejmu, senatu i PIS.Im faszyzm ukraiński nie przeszkadza , polski patriotyzm i nacjonalizm tak.

 2. podolak

  29 listopada 2017 at 19:53

  1.O faktach.
  http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,22421019,nie-ma-mozliwosci-pracy-na-ukrainie-impas-w-sprawie-badan.html
  2. Czy trzeba być nieukiem aby posłem zostać i z durnowatymi inicjatywami świat nawiedzać?

 3. marju73

  29 listopada 2017 at 20:58

  Panu Wilkowi wydaje się że tamtejsi nacjonaliści powinni być tak samo pacyfikowani jak ci mieszkający w Judeopolonii.Ale tam chyba panuje jakaś inna mądrość etapu. Jak podaje wolna-polska James Rothschild ożenił się z Nicky Hilton.

 4. jaro7

  29 listopada 2017 at 21:37

  Przerażające jest jak długo czasu zajmuje politykom i mediom dojście do tego co ja szary obywatel dostrzegłem już bardzo dawno temu.To bardzo źle świadczy o naszych politykach i dziennikarzach,bo albo sa matołami albo zaprzańcami i renegatami.

  • spider

   30 listopada 2017 at 04:31

   Jedno i drugie.

 5. upsc preparation

  30 listopada 2017 at 05:03

  wow

 6. darek

  30 listopada 2017 at 10:58

  Pełna bolszewickiego zapału Fronda dała mi bana, jak pisałem o takich sprawach, choć ogólnie nie byłem przeciw współpracy z Ukrainą. Ciekawe, czy frondowe barany zmądrzały już nieco, czy nadal realizują ten sam program etapu.

 7. Rycerzniebieski

  30 listopada 2017 at 14:35

  Dobre jest to iz posel Jacek Wilk wyjawil, jak potraktowano Jego i innych w Kijowie na Ukrainie. To wazne swiadectwo! Potworne jest to iz kolejne takie negatywne doswiadczenia nie zmieniaja naiwnej postawy Polakow! Wystarczy ze Prezydent Poroszenko cos tam obieca i znow ogol Polakow wraca pospiechem do punktu wyjscia! Co trzeba koniecznie zrobic, by to zmienic?! Jedynym wyjsciem jest niestety zakonczenie polityki strategicznego partnerstwa! Pozdrawiam

 8. m

  1 grudnia 2017 at 18:54

  To proponuję jeszcze lekturę „Zasypie wszystko, zawieje …” Włodzimierza Odojewskiego, najlepiej w wersji audio, dostępnej na YT. Przepiękna literatura piękna, choć czasem trudno zasnąć.

 9. franciszekk

  1 grudnia 2017 at 19:38

  Niech ten Pan PO+czyta sobie chociaż w gogle na ten temat pod hasłem –> Feliks Koneczny.
  Po raz kolejny przypominam wszystkim Polakom, że podstawowym błędem w rozmowach z Ukraińcami jest założenie, ze rozumiemy tak samo znaczenie wyrażenie -> KOMPROMIS!
  Ludzie cywilizacji turańskiej ( prof. Feliks Koneczny – cywilizacje) nie pojmują na czym polega dosłownie w znaczeniu cywilizacji łacińskiej określenie KOMPROMIS!!!!…
  Wszelkie jakiekolwiek USTĘPSTWA odczytują jako oznakę SŁABOŚCI!
  Jeśli czynią jakieś USTĘPSTWA to tylko dlatego, że muszą ustępować pod działaniem, presji i SIŁY przeciwnika, którego muszą respektować i którego SIŁĘ szanują!
  Nigdy nie uszanują słabszego! Słabszego brutalnie ZNISZCZĄ!
  Naczelną zasadą postępowania ludzi cywilizacji turańskiej wobec innych jest: podstęp, siła, chytra przebiegłość …. w.g. zasad teoretyka nazizmu ukraińskiego Dońcowa!
  Ich czołowi przedstawiciele tacy jak; Szeremeta, Wiatrowycz to ludzie tej samej cywilizacji turańskiej co Putin!!!..

 10. Jaga

  29 grudnia 2017 at 03:01

  very grateful

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra