Antykatolicki i pro-islamski komiks o krucjatach

Wydawnictwo Kameleon wydało kolejny komiks historyczny według scenariusza Roberta Zaręby i z rysunkami Zygmunta Similaka. Tym razem twórcy, znani z komiksu o ludobójstwie na Wołyniu „Smert’ Lachom”, przedstawili na 164 stronach swoja wizje krucjat. Album „Krucjaty: Bóg tak chce!” to praca antykatolicka i pro-islamska.

 

Komiks rozpoczyna przedstawienie historii Ziemi Świętej, od króla Dawida, przez niewole babilońską, rządy Aleksandra Macedońskiego, aż do zajęcia Palestyny przez Rzymian. Fragmenty o Jezusie przywołują „Ewangelie Judasza”, powątpiewają w prawdziwość ewangelicznych opisów, a jeden z trzech króli przedstawiony jest jako kościotrup.

 

Na kolejnych stronach przedstawione jest prześladowanie Żydów przez Rzymian, kpiny z handlu relikwiami, rzekome zbrodnie chrześcijan, rzekoma eksterminacje Żydów dokonywane przez chrześcijan.

 

Co ciekawe z ogromnym szacunkiem twórcy albumu odnieśli się do islamu. Zgodnie z szariatem Mahomet pokazywany jest bez twarzy. Podkreślona jest tolerancja religijna muzułmanów wobec Żydów.

 

Wielokrotnie katolicy przedstawieni są jako odrażające typy, rzekomo fałszujące nauki Jezusa, rzekomo szerzący kłamliwą anty-islamską propagandę, rzekomo propagujący fałszywe cuda. Według twórców komiksu katolicy mieli rzekomo podczepiać się pod sukcesy Karola Młota. Dodatkowo, ukazany jako wstrętna istota, papież nawołuje do krucjat by rzekomo zdobyć władze.

 

Według twórców komiksu krzyżowcy wyruszyli na krucjatę rzekomo z chciwości, po drodze dokonywali rzekomo rabunków i morderstw – między innymi zagłady Żydów, a muzułmanów mordują albo rzekomo sprzedają jako niewolników. Na krucjatach rzekomo zarabiać miały klasztory.

 

Szkoda, że taki ciekawy temat jak krucjaty jest przedstawiany z antykatolickiego punktu widzenia. Jednak największa wina jest po stronie katolików, którzy nie uczestniczą w debacie, lenią się, nie tworzą własnych atrakcyjnych komiksów i temat oddają przeciwnikom katolicyzmu, którym nie można odmówić pracowitości w tworzeniu swojej antykatolickiej propagandy.

 

Komiks kończy kilka stron szczegółowych przypisów z których można się dowiedzieć, że rzekomo według starożytnych historyków Jezus był okultystą i bękartem, a jego matka dziwką.

 

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. pjw63

    30 listopada 2017 at 17:04

  2. Tomasz

    1 grudnia 2017 at 08:19

    Autorów komiksu do Sądu jest Instytut Ordo Iuris .Jest to bluźnierstwo.Gdyby autorzy narysowali Komiks przedstawiający Mahometa jako benkarta to by ponieśli srogie konsekwencje ,

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra