Kościół

Uczynię was rybakami ludzi

Medytacje ewangeliczne z dnia 30 listopada 2017 r. (Mt 4,18-22)
Gdy Jezus przechodził obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał dwóch braci: Szymona, zwanego Piotrem, i brata jego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzekł do nich: Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi. Oni natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim. A gdy poszedł stamtąd dalej, ujrzał innych dwóch braci, Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, jak z ojcem swym Zebedeuszem naprawiali w łodzi swe sieci. Ich też powołał. A oni natychmiast zostawili łódź i ojca i poszli za Nim.

Jezus zwrócił się do ludzi, którzy mieli swoje zajęcia, swoje życie, swoje sprawy.Zaprosił ich, by poszli za Nim , a oni natychmiast  to uczynili nie pytając o nic.Czy mogli wówczas rozumieć co znaczą słowa  :”Uczynię was rybakami ludzi „?
I dziś Jezus mówi do nas słowa, których być może nie zawsze rozumiemy.Istotne jednak jest to, na ile potrafimy Mu zaufać,? Na ile potrafimy znaleźć w sobie siłę porzucenia wszystkiego tego, do czego jesteśmy przywiązani?Iść za Chrystusem to nie tylko żyć według Jego prawa, ale też świadczyć o Nim, stać się rybakiem ludzi.”Pójdź za Mną ” – ile już razy słyszeliśmy te słowa….Co oznaczają  dla nas, którzy też mamy swoje zajęcia, swoje życie, swoje sprawy ? Z tymi pytaniami zostawia nas dzisiejsza Ewangelia.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. Mahjong Connect

    8 października 2018 at 13:20

    This is a wonderful Board game platform which so popular in China and also in whole world. I am sharing this platform to everyone,who has interest in playing this for free and without download.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra