Opętanie i egzorcyzmy w praktyce

Nakładem wydawnictwa Monumen ukazał się zbiór artykułów „Opętanie i egzorcyzmy w praktyce”. Taka publikacja jest niewątpliwie potrzebna. Z zachodniej kultury wyrugowano świadomość realnej obecności demonów. To jeden z efektów laicyzacji, której niestety podlegają też duchowni katoliccy. Laicyzacja doprowadziła do zagubienia współczesnych ludzi wobec wyzwań duchowych.

 

Od demonów chroni nas unikanie grzechu, modlitwa i asceza. Popularne praktyki okultystyczne otwierają nas na działanie demonów. Demony nie są „symbolem zła ani mitycznymi postaciami, personifikacjami zła lub grzechu, alegoriami. Są prawdziwymi” osobami. Demony nienawidzą Boga i człowieka, i dla tego zachęcają ludzi do czynienia zła.

Księża muszą umieć rozpoznawać opętania, by tylko takie osoby, a nie osoby zaburzone psychicznie, kierować do egzorcystów. Biskupi na egzorcystów muszą wybierać kapłanów pobożnych, wykształconych, roztropnych i moralnych. Egzorcyści nie mogą improwizować, tylko muszą przejść praktyki u innego egzorcysty i postępować zgodnie z rytuałem. Egzorcyści muszą współpracować i wymieniać się informacjami – dobrym tego przykładem jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów rozsyłające materiały szkoleniowe za pośrednictwem internetu.

Egzorcyści nie mogą korzystać z pomocy okultystów i sekt, co niestety czasami się zdarza. Muszą być w stałej łaczności z biskupem. Bardzo ważnym obowiązkiem egzorcystów jest obowiązek ewangelizowania. „Jest bardzo niepokojące, że dziś w seminariach i na wydziałach teologicznych przykłada się znikomą uwagę do rzeczywistości świata demonów i niektórzy nauczyciele wprost zaprzeczają jego istnieniu”. Hierarchia niestety ignoruje taką patologie, co ogromnie zubaża formacje seminarzystów. W konsekwencji duchowni nie są ani świadomi ani nie potrafią nauczać wiernych o zagrożeniu ze strony demonów, pomimo, że takie zagrożenie jest coraz większe.

Okultyzm jest w popkulturze masowo promowany wśród dzieci i młodzieży. Dzieci dostają konkretne instrukcje jak przeprowadzać rytuały okultystyczne. Okultyzm jest nową duchowością młodych. Konsekwencją są zaburzenia psychiczne wśród nieletnich, rozwój satanizmu, uzależnienie od praktyk okultystycznych, dręczenia demoniczne.

Przejawami opętań są materializacje przedmiotów, lewitacja, zmiany wyglądu opętanego, znajomość tajemnic i języków obcych (których opętany nie ma prawa znać), odraza do sacrum. Przyczyną opętań jest świadome lub nieświadome uczestnictwo w rytuałach okultystycznych, zawarcie paktu z demonem, klątwy.

Bardzo niebezpieczni są pseudo-egzorcyści. Głoszą oni herezje, podszywają się pod katolicyzm, nie rozwiązują problemów tylko tworzą nowe. Bluźnierstwem jest praktykowanie rytuału zastrzeżonego dla księży wyznaczonych przez biskupa do posługi egzorcysty – dotycz to też kapłanów praktykujących egzorcyzmy bez zgody biskupa.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. Bodako zaklina krasnoludki

    30 listopada 2017 at 21:26

    Z zachodniej kultury wyrugowano świadomość realnej obecności krasnoludków. Od Bodakowskiego chronią nas Krasnoludki. Popularne praktyki kulturystyczne otwierają nas na działanie krasnoludków. Krasnoludki nie są „symbolem dobra ani mitycznymi postaciami, personifikacjami dobra lub pomocy, alegoriami. Są prawdziwymi” osobami. Krasnoludki nienawidzą Bodakowskiego, i dlatego zachęcają ludzi do czynienia dobra.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra