Kościół

Kościół w Polsce przekaże 100 tys. euro na pomoc uchodźcom na Bliskim Wschodzie

100 tys. euro przekaże na rzecz Caritas Liban przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom na Bliskim Wschodzie.

To wspólna inicjatywa Episkopatu Polski i czterech innych krajów Europy środkowowschodniej, które łącznie przeznaczą na ten cel pół miliona euro.

Jest to jedna z wielu form pomocy, które Kościół w Polsce niesie uchodźcom i ofiarom działań wojennych. Funkcjonuje np. program Caritas Polska Rodzina – Rodzinie.

Abp Gądecki przekaże pieniądze w poniedziałek, 4 grudnia, w Budapeszcie wraz z przedstawicielami Episkopatów: Węgier, Słowacji, Chorwacji i Czech.

Inicjatywa jest owocem spotkania, które odbyło się w Budapeszcie w dniach 18-19 października. Kościół w Polsce reprezentował wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

„Europa musi być prawdziwą rodzinę narodów, której członkowie wzajemnie się szanują, poznają jeden drugiego i troszczą się o wspólne wartości” – napisali w komunikacie uczestnicy spotkania. Zadeklarowali konkretną pomoc uchodźcom mieszkającym na Bliskim Wschodzie.

Źródło: KEP

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. frate

  1 grudnia 2017 at 16:34

  no to żydo-masoński episkopat ma już spokój w dobrych uczynkach na 2018 rok!!! Wykosztowali się to teraz mogą spijać mleczko z tefałenowskich salonów!!! Żeby tu zacytować klasyka: MAJĄ GEST SUKINKOTY!!!

 2. hansi

  1 grudnia 2017 at 21:05

  Ciekawe, czy te czerwone berety nie jeżdżą do tego Budapesztu z ramienia sorosowego, coś tam Orbanowi mieszać od kuchennej furtki, skoro ten wywalił tego zbrodniarza chazarskiego wywalił głównymi drzwiami, razem z Banksternią…
  To pierwszy wniosek, jaki się nasuwa…
  No i – skąd Gądecki ma tę kasę ? SWOJĄ prywatną zaoferował ?…
  Czy też polskiego podatnika, kosztem potrzeb POLSKICH uchodźców Z POLSKI, przed terrorem „dobrej zmiany” ???…
  Słuchać hadko…

 3. Artur

  1 grudnia 2017 at 21:23

  Na pomoc Polakom mieszkającym na wschodzie i dalekim wschodzie nie mają.

 4. Pola kowalska

  6 grudnia 2017 at 13:34

  To proboszcz tego kosciola nie powinien dostac ani jednego grosika na tacke.Nie widze by Polski katolik dawal na bron dla islamistow by mogli mordowac i gwalcic by mieli czym oplacac zboczencow najemnikow zolnierzy i ich zoldu

 5. Pola kowalska

  6 grudnia 2017 at 13:39

  Cala droga do piekla jest wybrukowana dobrymi uczynkami.Dawac pieniadze na dalsze wojny jest dla mnie barbarzynstwem kosciola.Za te pieniadze roja nowa wojne w Jemenie.MOze z wami to rodzina nie patrzylam w wasze papiery ale z pewnoscia nie z Europejska kultura niech dja im zydzi saudusy a nie nowe wojny za NASZE PIENIADZE

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra