Kościół

Uważajcie i czuwajcie, by Pan nie zastał nas śpiących

Medytacje ewangeliczne z dnia 3 grudnia 2017 (Mk 13, 33-37)

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż. zostawił swój dom, powierzył swym sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał.

Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, do wszystkich mówię: Czuwajcie!»

Rozpoczynamy dziś adwent, który jest czasem oczekiwania. I w dzisiejszej Ewangelii odnajdujemy słowa na temat czuwania. Nikt z nas nie wie, kiedy nadejdzie dla niego moment, gdy zostanie wezwany przed oblicze Pana. Wiemy jedynie to, że moment taki nastąpi. Może przyjść z wieczora, o północy czy o pianiu kogutów. Ważne jest tylko to, czy będziemy na to spotkanie przygotowani.

Jeśli kogoś kochamy, jego pojawienie się, nawet niezapowiedziane ucieszy nas. Czy równie mocno ucieszy nas spotkanie twarzą w twarz z Jezusem? Adewent jest szczególnym czasem, który sprzyja zatrzymaniu się nad naszym życiem. Wielu z nas poczyni różne postanowienia adwentowe, które pomogą nam lepiej przygotować się na Boże Narodzenie. „Uważajcie i czuwajcie, by Pan nie zastał nas śpiących”- to słowa, które szczególnie powinniśmy nosić w sercu i rozważać.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

  1. snapdragon 845 chipset

    23 grudnia 2017 at 14:56

    Very Exciting

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra