Wiara

Uważajcie i czuwajcie, by Pan nie zastał nas śpiących

Medytacje ewangeliczne z dnia 3 grudnia 2017 (Mk 13, 33-37)

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż. zostawił swój dom, powierzył swym sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał.

Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, do wszystkich mówię: Czuwajcie!»

Rozpoczynamy dziś adwent, który jest czasem oczekiwania. I w dzisiejszej Ewangelii odnajdujemy słowa na temat czuwania. Nikt z nas nie wie, kiedy nadejdzie dla niego moment, gdy zostanie wezwany przed oblicze Pana. Wiemy jedynie to, że moment taki nastąpi. Może przyjść z wieczora, o północy czy o pianiu kogutów. Ważne jest tylko to, czy będziemy na to spotkanie przygotowani.

Jeśli kogoś kochamy, jego pojawienie się, nawet niezapowiedziane ucieszy nas. Czy równie mocno ucieszy nas spotkanie twarzą w twarz z Jezusem? Adewent jest szczególnym czasem, który sprzyja zatrzymaniu się nad naszym życiem. Wielu z nas poczyni różne postanowienia adwentowe, które pomogą nam lepiej przygotować się na Boże Narodzenie. „Uważajcie i czuwajcie, by Pan nie zastał nas śpiących”- to słowa, które szczególnie powinniśmy nosić w sercu i rozważać.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. Cyrus

  10 grudnia 2017 at 02:06

  you are truly a excellent webmaster. The site loading speed is amazing. It seems that you are doing any distinctive trick. In addition, The contents are masterwork. you have done a fantastic task in this matter!

 2. mesothelioma law cases

  12 grudnia 2017 at 12:59

  Hi there, you’re absolutely right. I frequently read through your posts carefully. I’m also thinking about mesothelioma lawyers fees, maybe you might discuss that from time to time. Take care.

 3. رگ خواب

  13 grudnia 2017 at 14:09

  Hey. I recently discovered this great site and I certainly like it. I also want to chat about stream movies sometimes. Great to be here, thanks!

 4. Nathaniel Presas

  14 grudnia 2017 at 15:24

  Hello there, You’ve performed an excellent job. I’ll certainly digg it and individually recommend to my friends. I am confident they will be benefited from this web site.

 5. Dentysta anglia

  15 grudnia 2017 at 20:34

  Thanks a ton for sharing this info, I bookmarked the page. I am additionally in need of info around dental clinic, are you aware the place where I could come across something like this? I’ll be back soon!

 6. آینه بغل

  16 grudnia 2017 at 14:08

  I personally arrived right here from some other web address relating to free full movies and thought I might read this. I adore what I see therefore now I am following you. Looking towards finding out about your blog back again.

 7. happy ganesh chaturthi

  16 grudnia 2017 at 21:44

  You can definitely see your skills in the work you write. The world hopes for even more passionate writers like you who aren’t afraid to say how they believe. Always go after your heart.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra