Z zagranicy

Jemeńska rakieta uderzyła w reaktor w Abu Dhabi

Jemeński ruch Houthi Ansarullah poinformował, że wystrzelił rakietę w elektrownię nuklearną w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Abu Dhabi.

„Siły rakietowe poinformowały o wystrzeleniu pocisku samosterującego w kierunku reaktora jądrowego al-Barakah w Abu Dhabi,” poinformował w niedzielę na swojej stronie internetowej Houthis’ al-Masirah bez podawania dalszych szczegółów.
Jemeńskie media twierdzą, że pocisk samosterujący rzeczywiście uderzył we wspomniany reaktor. Nie są znane dane o ofiarach. Siły jemeńskie regularnie ostrzeliwują rakietami balistycznymi cele w Arabii Saudyjskiej w odwecie za działania Saudyjczyków w Jemenie.
We wrześniu przywódca Houthi Abdul-Malik al-Houthi ostrzegł Zjednoczone Emiraty Arabskie, że nie są już bezpieczne i produkowane przez jemeńską grupę rakiety bez problemu sięgają dowolnych celów w tym kraju.
Prowadzona przez głównego sojusznika Zjednoczonych Emiratów Arabskich Arabię Saudyjską operacja wojskowa w Jemenie kosztowała już – od chwili wybuchu w marcu 2015 roku – życie 12 tys. osób.
Siły powietrzne Zjednoczonych Emiratów Arabskich odegrały znaczącą rolę w śmiertelnych nalotach prowadzonych w Jemenie. Dodatkowo rozlokowały na jemeńskiej ziemi własne oddziały. W Abu Dabi trenowano prosaudyjskich bojowników, walczących przeciwko jemeńskiej armii oraz jej sojusznikom.
Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

15 komentarzy

15 Komentarzy

 1. wolna-polska.pl

  3 grudnia 2017 at 12:31

  1-Nowy chazarski idol marionetki i atomowego rabina.2-Czy to następna Magdalenka?

 2. kasia41

  3 grudnia 2017 at 21:08

  Ale to chyba dobrze? coś dobrego też im się należy.

 3. JA

  3 grudnia 2017 at 22:20

  przeciez to bzdura jest!
  zdejmijcie to,bo tylko sie kompromitujecie i robicie z siebie pudelka

 4. aalfa.oomega

  6 grudnia 2017 at 09:21

  O dżihadzie – zob.: ‘2021, Moonwars’ (na: docer.pl)

 5. Pola kowalska

  13 grudnia 2017 at 10:39

  Dajcie im wiecej broni i swiety spokoj moze sie zami wymorduja

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra