Polskość

Prometeusz ognia tolerancji dżihadu

Przewodniczący SPD Martin Schulz oświadczył w piątek, że niezależnie od składu przyszłego niemieckiego rządu Republika Federalna Niemiec „będzie musiała odnowić Europę”. Sam pomysł z pewnością nie jest nowy i pojawia się w głowach niemieckich polityków co kilka generacji, zawsze kończąc się w ten sam sposób, jednakże biorąc pod uwagę obecną sytuację wewnętrzną naszego zachodniego sąsiada, należy się spodziewać, iż owo „odnowienie Europy” nie będzie niczym innym jak tylko ustanowieniem ogólnoeuropejskiego kalifatu pod dyktando Niemiec.

Schulz stwierdził ponadto, że Niemcy muszą być bardziej aktywne w Europie. – Niemcy muszą stać się znów silnym narodem proeuropejskim, a nie spędzać czas na trybunach dla widzów i obserwować, co się dzieje – oświadczył. Na czym ma jednak polegać siła przeżartych do szpiku kości neomarksizmem, a zatem mających mocno osłabione społeczeństwo Niemiec? Na rzeszach agresywnych islamistów? Czy to oni w rojeniach niemieckich polityków mają podbić dla Niemiec Europę?

Obecnie główny trzon aktywności niemieckiej to próba zmuszenia krajów Europy Środkowo-Wschodniej do przyjęcia muzułmańskich nachodźców, stąd m.in. naciski na Polskę i Węgry. Schulz postawił sobie za zadanie niedopuszczenie do tego, aby w dyskusji o rozwoju praw podstawowych w Europie ton nadawały Polska i Węgry. W jego ocenie jedynie kraje takie jak RFN i Francja rzeczywiście bronią zasady, że Europa jest wspólnotą demokracji zbudowaną na wartościach. – Niemcy muszą w tej kwestii wyjść z inicjatywą – powiedział, nie definiując jednak owych „wartości”.

Być może Martin Schulz wykombinował sobie, że będzie przodownikiem tych zmian, takim Prometeuszem ognia tolerancji dżihadu. Być może nawet już zakupił sobie stosowny kobierzec do odbywania codziennych modłów…

– Odnowa Niemiec, modernizacja w wielu dziedzinach musi iść w parze z modernizacją Europy – podkreślał Schulz. Zastrzegł, że w przeciwnym razie SPD nie poprze przyszłego rządu, niezależnie od jego składu. – Potrzebna jest nowa Europa – przekonywał. Schulzowi najwyraźniej marzy się rząd – niezależnie od opcji politycznej – który zdepcze Europę niemieckim butem w geście jej modernizacji. Dominacja polityczna Niemiec w UE socjaldemokraty już nie zadowala – cóż, apetyt rośnie w miarę jedzenia…

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

18 komentarzy

18 Komentarzy

 1. gazetawarszawska.com

  3 grudnia 2017 at 18:59

  Skazany za spalenie kukły Żyda trafił na oddział zamknięty. (Judeopolonia zaczęła funkcjonować, ze swoim Talmudycznym prawem.)

  • t

   3 grudnia 2017 at 21:00

   I bardzo dobrze

   • stanley

    4 grudnia 2017 at 13:12

    Bardzo niedobrze. Należy dokonać wymiany sędziów.

 2. wolna-polska.pl

  3 grudnia 2017 at 19:04

  Lobbing, czy wrogi atak? Miarka.

 3. abc

  4 grudnia 2017 at 04:37

  Ostatni raz gdy niemieccy socjaliści brali się za odnawianie Europy kosztowało to miliony ofiar.
  Nie wygląda więc to wszystko najlepiej, tym bardziej, że do „odnawiania Polski” zapewne bardzo chętnie przyłączą się też Ukraińcy, których PiS tutaj nieprzytomnie naściągał.
  Za to na pocieszenie można zauważyć, że po każdej wywołanej hekatombie Niemcy stają się coraz mniejsze i tym razem być może znikną już zupełnie.

 4. jio phone flash file download

  18 grudnia 2017 at 00:38

  I like, will read more. Cheers!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra