Kościół

Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli

Medytacje ewangeliczne z dnia 5 grudnia 2017 roku (Łk 10,21-24)

 

„W tej właśnie chwili Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić. Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli.”

Pan Bóg  pozostanie dla nas tajemnicą, jednak pozwala nam poznać Siebie na tyle , na ile uznaje to za stosowne. Pozwala nam widzieć i usłyszeć rzeczy, które nie dane były wielu innym, nawet prorokom i królom. Czy mamy świadomość tej łaski ? Czy umiemy i chcemy odczytywać to, co Bóg zechciał nam objawić ? Żyjemy w czasach i środowisku, gdzie niemal wszyscy słyszeli już o Bogu.Czy uważamy się za ” szczęśliwe oczy ” – my, którzy mamy możność dostrzegania Boga na co dzień? Czy umiemy i  chcemy z tego czerpać? Adwent jest szczególnym czasem, który zachęca nas do powrotu do tego, co podstawowe i najprostsze.Cieszmy się, że jesteśmy wśród prostaczków, którym Pan zechciał objawić te rzeczy. Nie możemy jednak poprzestać na tej radości. W tym adwentowym czasie mamy szczególną okazję, by rozważać w sercu podstawowe prawdy i wiary i zastanowić się, ile z nich przenika do naszego codziennego życia.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra