Z kraju

Obóz Narodowo-Radykalny zwrócił się do Prokuratora Generalnego p. Zbigniewa Ziobro w sprawie delegalizacji partii Razem

Obóz Narodowo-Radykalny zwrócił się w formie listu otwartego do Prokuratora Generalnego Pana Zbigniewa Ziobro o podjęcie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego ws. procedury delegalizacji partii Razem.

Treść pisma do Prokuratora Generalnego:

Wrocław, dnia 6 grudnia 2017 r.

Prokurator Generalny
Rzeczypospolitej Polski
Pan Zbigniew Ziobro

 

LIST OTWARTY

Szanowny Panie,

zbrodniczy system komunistyczny zapisał się w dziejach świata pod znakiem fali niewyobrażalnego cierpienia i okrutnej śmierci milionów niewinnych ludzi. W sposób szczególny jego skutkami dotknięta została również nasza Ojczyzna. Na przestrzeni dziesięcioleci działalność początkowo Armii Czerwonej, a później rodzimych zdrajców pozostawiła w Polsce ogrom zniszczeń i zbrodni, z których niektóre należy zakwalifikować jako ludobójstwo.

 

Choć od upadku tego systemu minęły już niemal trzy dekady, to wciąż w Polsce istnieją środowiska wprost odwołujące się do tej zdawałoby się skompromitowanej idei. W ostatnim czasie kręgi te przybierają bardziej instytucjonalną formę w postaci tzw. partii Razem. Choć jej liderzy oficjalnie odcinają się od komunistycznych inklinacji, to jednak coraz częściej pojawiają się dowody zaprzeczające ich twierdzeniom. Przykładem tego niech będzie artykuł, który ukazał się na portalu internetowym strajk.eu autorstwa niejakiego Łukasza Molla pt. „Jestem komunistą z Razem. I jest nas niezliczona ilość”.

 

W treści ww. artykułu autor przyznaje, że jest członkiem partii politycznej Razem i jednocześnie definiuje swoją osobę jako komunistę. Autor stwierdza wprost, że takich osób w partii jest więcej: „Tak się składa, żecałkiem sporo przedstawicieli tych komunizujących grup współtworzy Partię Razem, nie działając przy tym w konspiracji i nie knując spisków, które miałyby nawrócić socjaldemokratów na komunizm. Działamy w Razem –piszę w pierwszej osobie, bo się do tej komunistycznej hałastry zaliczam– ponieważ dostrzegamy ciągle sporą zbieżność między orientacją ideową partii a tymi elementami komunistycznej tradycji, z której nie chcemy zrezygnować”.– czytamy w artykule Molla.

 

Co więcej, autor przyznaje, że władze partii Razem świetnie zdają sobie sprawę z tego, że w szeregach ugrupowania znajdują się tego rodzaju osoby i z nimi współpracują. „Nasze socjaldemokratyczne towarzyszki i towarzysze doskonale wiedzą, że nie stanowimy żadnego zagrożenia dla porządku demokratycznego i dlatego co najmniej tolerują naszą obecność w jednej organizacji, a zazwyczaj nawet chętnie z nami współpracują”. – czytamy dalej.

 

Istnienie tego rodzaju partii politycznych stoi jawnie w sprzeczności z panującym w Polsce porządkiem prawnym. Konstytucja RP już w art. 13 zakazuje istnienia w Polsce partii politycznych odwołujących się m.in. właśnie do komunizmu. Z kolei art. 188 Konstytucji RP stanowi, że organem właściwym do orzekania w przedmiocie zgodności z Konstytucją celów lub działalności partii politycznych jest Trybunał Konstytucyjny. W art. 191 Konstytucji zakreślono krąg podmiotów uprawnionych do składania w tym przedmiocie wniosków do Trybunału Konstytucyjnego. W pkt. 1 ww. artykułu jako uprawniony podmiot wymieniono m.in. Prokuratora Generalnego.

 

W związku z powyższym składamy na Pańskie ręce gorący apel o skorzystanie z powyższego uprawnienia i złożenie stosownego wniosku do Trybunału Konstytucyjnego celem przeprowadzenia procedury delegalizacji partii Razem, jako ugrupowania, którego działalność stoi w sprzeczności z Konstytucją. Tego wymaga nie tylko poszanowanie prawa, ale również zwykła ludzka przyzwoitość oraz szacunek dla milionów ofiar zbrodniczego systemu komunistycznego.

 

Z wyrazami szacunku,
Aleksander Krejckant
Kierownik Główny
Obozu Narodowo-Radykalnego

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

17 komentarzy

17 Komentarzy

 1. hansi

  6 grudnia 2017 at 11:07

  Noo, to by było ciekawe, gdyby Prezes kazał „Razem” zdelegalizować 🙂
  Ale – coś mi się nie wydaje, żeby tak uczynił 🙂
  NIE uczynił wielu rzeczy, daleko ważniejszych dla Polski i POLAKÓW…
  Wbrew wręcz PRZYSIĘGOM, jakie składał Polakom PRZED wyborami…

  • GlosRozsadku

   6 grudnia 2017 at 18:47

   CZy ludzie nie sa na tyle bystrzy aby zauwazyc ze jesli wladza zdelegalizuje jedna partie czy organizacje to rownie dobrze bedzie mogla zdelegalizowac wszystkie inne . Czy te swiatle umysly z ONR nie sa na tyle bystre by zauwazyc ze likwidacja RAZEM oznacza likwidacje ONR . Jesli sie nie myle ONR jest partia narodowo socjalistyczna promujaca walke z „kapitalistami ” . TAkie hasla widnialy na ich marszach jeszcze pare lat temu , od tego czasu nie poswiecilem im zadnej uwagi wiec moze sie w tym aspekcie cos zmienilo . Koniec koncow , jedna organizacja sympatyzujaca z totalitaryzmem chce zdelegalizowac druga , nic w tym dziwnego , w koncu dwie odmienne totalitarne ideologie wspolistniec nie moga . Ha ha na pochybel jednym i drugim . DZiwi mnie jednak takie popieranie jawnych narodowych „komuchow” na tejze „prawicowej” witrynie . Chociaz jesli przypatrzec sie zagrywka Stalina i podmiance prawicy na ichniejsza prawice ( narodowych socjalistow ) jakos wszystko nagle zaczyna nabierac wyrazniejszych ksztaltow .

   • bez zmian

    6 grudnia 2017 at 21:29

    GlosGłupoty jak zwykle – nic nie wie, ale się wypowie. Ruch ONRu to właśnie odpowiedź na wcześniejsze ataki na ONR, nawoływanie do jego delegalizacji.

    • GlosRozsadku

     6 grudnia 2017 at 21:57

     Rozumiem teraz kurde , dziekuje . Jako reprezentant „jasnej strony ” nie pozostaje mi nic innego jak zaczasc krasc gdyz sam bylem okradziony . To ze kradziez jest zla to nic tam , przeciez inni zlodzieje tak robia i jest GIT .
     Moralny i dzialajacy na korzysc polskiej racji stanu ONR chce na zlosc komuchow z Razem doprowadzic do wprowadzenia i normalizacji delegalizacji organizacji ktore nie podobaja sie panstwu . Tak jak pisalem wczesniej , obie organizacje daza do totalitaryzmu wiec taka sytuacja byla by im na reke . To ze po utworzeniu panstwa totalitarnego musieli by sie potem pozabijac ,o to jaki totalitaryzm mialby to byc , to tylko mala niedogodnosc . W koncu nie bylby to pierwszy raz gdy na naszej ziemi narodowi socjalisci z miedzynarodowymi socjalistami podjeli by kroki ku zniszczeniu wolnej Polski .

   • Tomasz

    7 grudnia 2017 at 07:41

    Głos „Rozsądku”od kiedy narodowy-socjalizm to „prawica”wywodzi się z ideologii marksistowskiej walkę klas zamieniono na walkę ras razem z Komunizmem to systemy totalitarne .razem nowoczesna PO to neo-marksiści i liberałowie.Nacjonalizm Chrezścijański „Kochaj własny naród szanuj inne narody”Nacjonalizm nie Prawica nie Lewica tylko trzecia droga .

    • GlosRozsadku

     7 grudnia 2017 at 10:22

     Od momentu gdy Stalin wydal taki dekret . Do dzis wszystkie media kreuja poglad jakoby nazisci to byla skrajna prawica . NIe tylko media ale akademia i wogole wiekszosc do okola . Wszystko co ma ” narodowy” w nazwie jest na calym swiecie nie tylko prawica a skrajna prawica . NIe pisalem ze ja ich uwazam za prawice , kazdy kto ma jakiekolwiek pojecie na ten temat to rozumie . Pis tez jest okreslany jako prawica , z ktora nie ma nic wspolnego poza rzekomym przywiazaniem do tradycji , tak w rodzinie jak i wierze .
     Czy twierdzi pan ze ONR to nacjonalizm chrzescijanski ? Nie wiem czy to mam wnioskowac z panskiej wypowiedzi gdyz nie widze tam wyraznego powiazania dwojga ? Ja osobiscie zlewam z …. i narodowy i miedzynarodowy socjalizm jednak zawsze wysmiewam powazanie narodowej stronie socjalizmu na tej „prawicowej” witrynie. ONR rowniez mam gdzies po tym jak zauwazylem na ich „wystepach ” hasla nawolujace do obalenia „kapitalistow” i gloryfikacji „robotnikow” i „rownosci spolecznej” . NIe wiem czy to jest dalej glownym nurtem tej organizacji ale uwazam ze cos co bylo zarazone gownem z reguly gownem zostaje . Jesli sie myle to to przepraszam . Nikt bez powodu nie chcialby byc nazwany socjalista hehe .

 2. Bodako zaklina krasnoludki

  6 grudnia 2017 at 11:09

  Po Marszu Niepodległości, na którym padały antysemickie i ksenofobiczne hasła, współorganizujący wydarzenie Obóz Narodowo-Radykalny powinien zostać zdelegalizowany – uważa wiceminister kultury Magdalena Gawin. https://dorzeczy.pl/

  • Tomek

   6 grudnia 2017 at 15:47

   Antysemickich haseł nie było. Ksenofobiczne było, z tego co skrupulatnie obliczył jeden Internauta przeglądający nagranie z całego marszu, jedno – to o tej białej rasie (chyba, żeby za takie uznać krzyże celtyckie, ale ja noszenie takowych traktuję bardziej w kategorii problemów tożsamościowych tych, którzy tak czynią). Nie ma więc żadnych formalnych podstaw, żeby delegalizować ONR.

   • klioes vel pislamista

    6 grudnia 2017 at 18:23

    Nie dajmy sobie narzucić forsowanej przez lewicę idiotycznej semantyki!
    Ksenofobia NIE JEST NICZYM ZŁYM, a tym bardziej nie jest nielegalna.
    Ksenos=obcy, Fobos=strach. W strachu przed obcością nie ma niczego złego.
    Brak takiego strachu, jest objawem choroby psychicznej.

    Pani wiceminister „prawicowego” rządu jest po prostu głupia.

    • Tomek

     7 grudnia 2017 at 21:23

     Wszelkie „fobie” są złe, spójrz na etymologię tego słowa z Greki, czy na definicje słownikowe. Fobia to: zaburzenia nerwicowe, NIEUZASADNIONY lęk i strach. Spójrz na listę słów z końcówką „fobia” – wszystkie to określenia pejoratywne, wskazujące na pewne problemy danej osoby wywołujące nieuzasadniony strach przed czymś. Nikt nie każe Ci przyjmować jakiejś obcej kultury, nikt nie każe ci np. brać ślubu z Murzynką albo jadać chińskie żarcie. Ale jak masz problem z tym, że np. w Polsce mieszka jakiś Murzyn czy Wietnamczyk, masz problem z siadaniem obok niego w tramwaju, to masz nieuzasadniony lęk przed obcością, czyli ksenofobię.

     Sama z siebie ksenofobia nie jest oczywiście karalna, tak jak nie jest karalne np. fantazjowanie o zabójstwie czy gwałcie, bo myśli to nie przestępstwa. Ale manifestowanie takich postaw już nielegalne być może, polecam art. 257 Kodeksu Karnego.

 3. Iza

  6 grudnia 2017 at 14:52

  P.Ziobro w tej sprawie palcem nie kiwnie.Razem to nowa komuna.

 4. wiesscar

  6 grudnia 2017 at 15:34

  RAZEM jako partia komunistyczna powinna byc w Polsce zdelegalizowana.

 5. Adam

  6 grudnia 2017 at 15:57

 6. z-k

  6 grudnia 2017 at 22:33

  Nie marnujcie papieru. Wystarczy popatrzeć na fotografie prezesa owego Razem. Przecież majestat, jak dwóch Leninów, jeden Lejba Dawidowicz Bronstejn-Trocki i dwóch Ławrentijów Beriów. Kto takiego ruszy?

  • klioes vel pislamista

   7 grudnia 2017 at 03:20

   Postępak

   Trzeba podziwiać go, jak obrósł brodą.
   I urósł! …Rośnie w oczach! A mówiono,
   Że jest zbyt młody… Właśnie śmiało, młodo
   Sunie przed siebie, pulsując czerwono!

   On czeluść ciemną wypełni i gorąc
   Jego wypełni, to co zacofane!
   Cofnął się? – Cofnął, nowy rozpęd biorąc!
   Czeluści są już pod postęp poddane…

   Główkę mrowienie przeszło, jak żałobny
   Dreszcz… (Ten odruch to prawicy wina.)
   I wreszcie wytrysk!… zupełnie podobny
   Do rzeki-myśli Marksa i Lenina.

   Czy postępowo w głębi czarnej dziury,
   Zyska potomstwo? – To pytanie głupie!
   On mieć potomstwa nie może z natury.
   (Bo postępowo znajduje się w d…e.)

 7. cayt-london

  9 grudnia 2017 at 22:47

  zostawcie w spokoju to lewackie scierwo zanberga[tez mi nazwisko…]przyjdzie zima to sam zdechnie

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra