Felieton

11 lipca zapal znicz w oknie i wywieś polską flagę z kirem

Akcja dla upamiętnienia ofiar ludobójstwa dokonanego w latach 1939 – 1947 na Polakach i obywatelach polskich innych narodowości przez zbrodniarzy z Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, Ukraińskiej Powstańczej Armii oraz SS Galizien, Ukraińskiej Policji Pomocniczej i innych ukraińskich formacji kolaboracji na żołdzie Adolfa Hitlera.

 

Wybór dnia 11 lipca nie jest przypadkowy. Jest to bowiem rocznica dnia "Krwawej Niedzieli" 11 lipca 1943 r. kiedy banderowcy, wspierani przez tzw. "siekierników", czyli chłopów ukraińskich, uzbrojonych w siekiery, zamordowali w okrutny sposób tysiące bezbronnych Polaków modlących się w rzymskokatolickich kościołach na Wołyniu.

 

O godne upamiętnienie ofiar apelują Kresowianie i ich potomkowie. Poniżej jeden z apeli.

 

Dołącz się do akcji i przekaż innym!

 

Tu dostepny jest harmonogram ogólnopolskich uroczystości, ustawicznie uaktualniany.

 

Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary.

 

Uchwała Nr 11/2014 Zarządu Kresowego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego im. Orląt Lwowskich w Żarach z dnia 3 lipca 2014 roku

Działając na podstawie §21.9 Statusu KTTK im. Orląt Lwowskich (tekst jednolity uchwalony w dniu 1.XII.2011 roku) uchwala się, co następuje:

APEL O UCZCZENIE DNIA PAMIĘCI O OFIARACH LUDOBÓJSTWA DOKONANEGO PRZEZ OUN-UPA

 

Apelujemy do wszystkich Polaków i sprawiedliwych Obywateli Świata, by w dowód pamięci o niezliczonych Ofiarach najokrutniejszego, do dziś nie osądzonego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Kresach Wschodnich II. R.P. – w dniu 11 lipca, Dniu Pamięci o Ofiarach Ludobójstwa OUN-UPA, wywieszać biało – czerwone flagi z czarną wstążką (kirem)

 

Zarząd Towarzystwa

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. ŚMwrogomOJCZYZNY

  7 lipca 2014 at 19:02

  mordy były tak okrutne iż z całą pewnościa można stwierdzić iż talmud i jego autorzy żydo-chazaria maczali w tym swe obrzydliwe łapska

 2. mgtonic

  7 lipca 2014 at 20:29

  Jakie siły polityczne blokują budowy,pomników Ofiar Genocytu Wołyńskiego?!

 3. Waldek

  8 lipca 2014 at 07:50

  [quote name=”mgtonic”]Jakie siły polityczne blokują budowy,pomników Ofiar Genocytu Wołyńskiego?![/quote]
  Cała tzw. klasa politykierów, pisiory niestety też. Jedynie Ruch Narodowy jest przychylny Kresowianom.

 4. Tadeusz

  8 lipca 2014 at 10:03

  Dzięki ci Ojcze za wszystko co robisz .Od dawna Twój głos jest naszym głosem i dopóki jest słyszalny mów za nas i w naszym imieniu. Każda Twoja inicjatywa przywraca wiarę w przywracanie pamięci okrutnie mordowanych rodzin na Wołyniu przez psychopatów banderowskich.Twój głos Szacowny Ojcze jest ważny właśnie teraz gdy nasi politycy z kaczym mużczkiem na czele wtórują banderowskim spadkobiercom i wykrzykują banderowskie mordercze zawołania ubliżając pamięci pomordowanych, bezczeszcząc ich bezimienne mogiły. Szcęść Boże.

 5. Vadim

  8 lipca 2014 at 13:52

  [quote name=”Tadeusz”]Dzięki ci Ojcze za wszystko co robisz .Od dawna Twój głos jest naszym głosem i dopóki jest słyszalny mów za nas i w naszym imieniu. Każda Twoja inicjatywa przywraca wiarę w przywracanie pamięci okrutnie mordowanych rodzin na Wołyniu przez psychopatów banderowskich.Twój głos Szacowny Ojcze jest ważny właśnie teraz gdy nasi politycy z kaczym mużczkiem na czele wtórują banderowskim spadkobiercom i wykrzykują banderowskie mordercze zawołania ubliżając pamięci pomordowanych, bezczeszcząc ich bezimienne mogiły. Szcęść Boże.[/quote]
  Otóż,panowie i panie,Polacy i Polki,wasze elity polityczne,zarówno rząd jak i opozycja (PiS) są na służbie szatana.

 6. Jadwiga

  12 lipca 2014 at 19:40

  Proszę o wiadomości bo te, które są w mediach nie słucham i nie oglądam.
  Szczęść Boże.
  Jadwiga

 7. Vadim

  14 lipca 2014 at 00:02

  [quote name=”Jadwiga”]Proszę o wiadomości bo te, które są w mediach nie słucham i nie oglądam.
  Szczęść Boże.
  Jadwiga[/quote]
  Jakich wiadomości potrzebujesz? W jakich tematach?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra