Z kraju

Publiczna dyskusja na temat islamu odwołana nagle przez imama. Komentarz ks. prof. dr hab. Dariusza Oko

Imam w stowarzyszeniu Jedności Muzułmańskiej Arkadiusz Miernik – absolwent szyickiego seminarium duchownego Al-Mahdi Institute, teolog muzułmański, redaktor internetowego magazynu „Al-Islam” wezwał księdza prof. dr hab. Dariusza Oko do publicznej dyskusji na temat islamu.

Imam zarzucił księdzu profesorowi emocjonalność oraz mijanie się z faktami w publicznych wypowiedziach. Zaakceptował propozycję, aby dyskusja odbyła się w Wirtualnej Polsce. Ksiądz prof. dr hab. Dariusz Oko także przyjął zaproszenie.

„W Polsce dyskusja publiczna o islamie kuleje pod wieloma względami. Ma służyć sianiu strachu, bo tego chcą obecnie rządzący. Z muzułmanów robi się instrument gry politycznej. Myślę, że gdyby ksiądz się zgodził, to może w końcu ta wieża nieprawdy by drgnęła. Może to jakiś sposób, by przestać podsycać islamofobię” – podkreślał imam we wcześniejszych wypowiedziach prasowych.

Dyskusja miała odbyć się na żywo w portalu telewizyjnym Wirtualnej Polski, imam jednak – bez podania powodów – wycofał się nagle z dyskusji.

„Nie będzie zatem ona miała miejsca, a ja przyjmuję to jako potwierdzenie mojego opisu islamu dokonane przez sam wielki autorytet muzułmański. Widocznie imam doszedł do wniosku, że nie jest w stanie zakwestionować moich argumentów. Dziękuję – trudno o lepszy nowy argument” – stwierdził  ks.prof.  dr hab. Dariusz Oko.

 

Źródło: wiadomosci.wp.pl, magazynkontakt.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

24 komentarze

24 Komentarzy

 1. Slawomir Tomasz Roch

  10 stycznia 2018 at 18:08

  Brawo ks. Prof. Da Oko. Tak trzymac! No i co imamie Miernik narobiles w portasy, nagle cos przeszkadzilo?! Moze tak nowy termin debaty, czy moze raczej tym razem nie starczy Ci nawet odwagi, by sie przed Polakami spotkac z Kims takim, ktory ma wiedze i kitow wciskac se po prostu nie da?!No dalej imamie Miernik czekamy na stosowne, nastepne prpozycje! Z Panem Bogiem

 2. klioes vel pislamista

  10 stycznia 2018 at 18:41

  Złapał Kozak…

  „Złapał Kozak Tatarzyna.
  A Tatarzyn za łeb trzyma.”
  – Co ten wierszyk przypomina?

  Przypomina on wojenki,
  Co prowadzą US-manki
  Oraz na ulicach scenki:

  Na ulicach giną biali,
  Którzy wojny wszak …wygrali!
  Głowy chyba postradali…

  • klioes vel pislamista

   11 stycznia 2018 at 09:27

   Okropna kropka
   dedykuję stanislawowi i Anty Merkel z ndie.pl
   /
   Okropna kropka! W Szwecji jest szopka.
   (Ale nie chodzi o stajenkę…)
   News to bez żartów: „Skąd tyle gwałtów?”
   Głowi się premier, rząd ma mękę!
   /
   Nie szczytowaniem Szwecja się szczyci!
   Gwałconej nikt nie pieści baby…
   Czy to UFici? Co za bandyci
   Gwałcą? …Nie katolicy aby?
   /
   Zapewne jacyś buddyści biali…?
   Trudno powiedzieć. Statystyki
   Milczą. Jest zakaz (sami wydali…).
   Czas na odkrycie Ameryki!
   /
   Ale dlaczego cierpią kobietki,
   Co antygwałtki-majtki mają
   I antygwałtki też branzoletki,
   I przepisowe „nie!” wołają?!
   /
   Rząd nie wie, gwałty skąd?… Europka!
   Gwałtowna jakaś w niej pogoda…
   Głowy się męczą, okropna kropka!
   Aż ktoś je skróci – nowa moda?…

 3. Art

  10 stycznia 2018 at 19:30

  Teraz imamowi zostało wynająć klakiera-a takiego łatwo znajdzie,np.majora Stokrotkę,czy płk.Żakowskiego i dyskusja się odbędzie.A imam zwycięży.Bo nie może być tak,że imam stracił twarz.A może może?

 4. Adam

  10 stycznia 2018 at 19:36

  Ładna gadka do podparcia unikalności narodu ….https://www.youtube.com/watch?v=544a2S0H250&feature=youtu.be&t=2990 2 min od tego momentu

 5. Robert K

  11 stycznia 2018 at 19:45

  niech pan Bog poblogoslawi ksieze Dariuszu, kochamy ojca za zdecydowana postawe w obronie wiary katolickiej.

 6. Tamaar

  13 stycznia 2018 at 00:29

  ale propaganda , nie wstyd wam pisać takie kłamstwa???? Prosze wejść do Arkadiusza Miernika Na FB i Sprawdzić u źródeł z ŻADNEJ DEBATY SIE NIE WYCOFAŁ !

 7. JA

  13 stycznia 2018 at 00:33

  OKO TY OSZUŚCIE !

 8. Inis

  13 stycznia 2018 at 23:30

  Tym się różni dziennikarz od plotkarza, że sprawdza informacje u źródła a nie powtarza bzdury wyssane z palca. Cóż, widocznie to portal plotkarski. Imam nie wycifał się z żadnej debaty. Nigdy nie wyznaczono jej terminu na 10 stycznia. Imam proponował debatę INTERNETOWĄ bo nie mieszka w Polsce. Propozycję nadal podtrzymuje: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1420321838089831&id=437422879713070

 9. Realist

  16 stycznia 2018 at 14:25

  Miernik mieszka w Wielkiej Brytanii, więc rownie dobrze.można utrzymywać, że Oko skapitulował bo bie zjawił się w samo południe pod Big Benem 10 stycznia. Troszke rzetelności chyba, że aspiracja portalu jest plote albo inny tabloid. Debata ciekawie by wygladała, ale obawiam się, że Ks. Oko nie za bardzo jest przygotowany merytorycznie do debaty na temat islamu.

 10. mangafox

  17 stycznia 2018 at 19:10

  Brawo ks. Prof. Da Oko. Tak trzymac! No i co imamie Miernik narobiles w portasy, nagle cos przeszkadzilo?! Moze tak nowy termin debaty, czy moze raczej tym razem nie starczy Ci nawet odwagi, by sie przed Polakami spotkac z Kims takim, ktory ma wiedze i kitow wciskac se po prostu nie da?!No dalej imamie Miernik czekamy na stosowne, nastepne prpozycje! Z Panem Bogiem

 11. D68

  21 stycznia 2018 at 12:28

  z szatanem się nie dyskutuje…a tym dla mnie jest islam.

 12. yahoo mail

  6 czerwca 2018 at 10:49

  Your blog is great. I read a lot of interesting things from it. Thank you very much for sharing. Hope you will update more news in the future.

 13. get the most wanted Apk full version

 14. Get stardew valley trainer

  11 lipca 2018 at 10:35

  The one of the best Apk mod for Android and IOS

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra