Z kraju

Pełnomocnik Brauna dla Prawy.pl: Policja nie uprzedza nikogo

– Policja nie uprzedza nikogo o tym, kiedy będzie aresztowany – powiedział portalowi Prawy.pl mec. Marcin Strzeszyński, adwokat Grzegorza Brauna.

 

Reżysera aresztowano dziś rano. Został skazany na tydzień aresztu za obrazę sądu, po tym jak w ramach protestu opuścił salę rozpraw. Braun chciał wcześniej dobrowolnie poddać się karze. W tym celu zgłosił się do wrocławskiego aresztu. Na miejscu okazało się, że nie został przyjęty. W Sądzie Odwoławczym, który go skazał, reżyser usłyszał, że ma czekać na wezwanie.

– Wydawało się nam, że takie wezwanie przyjdzie pocztą – stwierdził w rozmowie z Prawy.pl pełnomocnik Brauna. Tymczasem stało się inaczej. Adwokata dziwi takie postępowanie policji, szczególnie, że jego klient dobrowolnie zgłaszał się, aby odbyć karę. Dodaje jednak, że policja ma narządza prawne, aby tak postąpić, jeśli wcześniej został wydany nakaz przyjęcia do aresztu.

 

ZOBACZ: Grzegorz Braun ARESZTOWANY!

Sam Grzegorz Braun nie wykluczał, że przy okazji egzekwowania zarządzonego przez sąd wyroku, ktoś będzie chciał zrobić cyrk. Dziś potwierdziły się te przypuszczenia. Reżysera aresztowano o godz. 8.00 rano w jego mieszkaniu we Wrocławiu. Wcześniej, w momencie kiedy Brauna nie było na miejscu, w mieszkaniu przeprowadzono rewizję.

 

Agnieszka Piwar
Fot. youtube.pl
 

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. jacenty

  29 lipca 2014 at 12:31

  Rzesza tzw „politycznych” rośnie w III RP z dnia na dzień. Za pierwszej komuny nie urządzano chociaż takich cyrków.

 2. stoLica

  29 lipca 2014 at 17:26

  Ja myślę, że pan Grzegorz Braun, jest zagrożony wizytą seryjnego samobójcy. Jeżeli tak się stanie będziemy mieli kolejnego męczennika walczącego o prawdę w III RP, o wolną i niezależną Polskę. Kolejnego, którego motorem napędowym do działania jest Boża łaska i głęboka, święta wiara katolicka, podobnie jak Michała Falzmana.

 3. Sławek

  29 lipca 2014 at 18:40

  Mam wrażenie,że całe to nowoczesne bolszewickie maja problem , ta zaraza patriotyzmu coraz bardziej się rozprzestrzenia , wtedy walczyliśmy o byt , a teraz walka o świadomość.
  Prawda to potężny oręż , nie bójmy się jej i nasi wrogowie tez ,niech się nie boją my nie strzelamy w tył głowy i nie łamiemy kości i nie straszymy nieświadomych faszystami , antysemitami , kibolami my tylko budzimy. TAKŻE PANOWIE Z UB,SB,MSZ,WSW NKWD itp. nie bójcie się , WYSTARCZY TRAKTOWAĆ NAS JAK LUDZI , A NIE JAK BYDŁO I NIE NIE MA POWODÓW DO WSTYDU TO PRZECIEŻ ZASZCZYTNA SŁUŻBA tak słyszałem w czasie stanu wojennego, niestety nie skorzystałem i teraz mówią na mnie faszysta i antysemita i dobrze mi z tym na sercu.

 4. niewazne kto.

  1 sierpnia 2014 at 10:22

  Taka kara aresztu i sad, maja na celu nie tylko ukrac za to co sami spowodowali.Ale tez nastraszyc.Ale malo kto bedac prawnikiem to rozumie, z racji systemu nauczania.W Polsce i nie tylko system przewiduje laury tylko dla tych ktorzy maja pamiec,a wiezienie dla tych ktorzy maja rozum.Czlowiek ,ktory ma tylko pamiec robi kariere i jako ,ze nie umie za bardzo myslec, latwo go przkonac do donosicielstwa,czy korupcji.Co oczywiscie wiaze sie z lewackim systemem.
  I dzis kazdy prawnik jest owocem takiego systemu nauczania, dlatego ich wypowiedzi czesto nawet sie nie wiaza sie z dana sprawa,czy sensem istnienia.Myslacym prawym ludziom droga do karier tego typu jest z racji mniejszej pamieci i czestrzego zadawania pytan,zablokowana.
  Jako,ze zawsze dochodzi do konflikow miedzy madrym i glupim,a nigdy miedzy madrym i madrym, mamy tak jak mamy.Polski sytem prawny preferuje pamiec zamiast madrosci, dlatego kazda dyskusja w sadzie
  na argumenty,mija sie z celem i sensem.

 5. niewazne kto.

  1 sierpnia 2014 at 10:46

  Grzgorz Braun, jest niewtpliwie bardzo prawym czlowiekiem, bardzo madrym,wnikliwym i myslacycm, kochajacym prawde,co w obozie ludzi o przciwnych lewackich cechach charakteru, spwodowalo poruszenie a nawet oburzenie.Jako,ze dzis tacy ludzie maja wladze od czasow rewolucji radzieckiej,
  gdzie robotnicy i chlopi sadza ze by umiec rzadzic madrze i sprawiedliwie wystarczy miec tylko wladze, a rozum i prawosc i umiejentnosc bycia liderem.nie sa wcale do bycia klasa rzdzaca potrzbne.Lewactwo uwaza,ze to nie ma znaczenia,czy pies macha ogonem czy ogon psem,najwazniejsze,ze cos sie rusza.Ale maja swoj instynkt samozachowawczy (nie mylic z rozumem), ktory kaze im wytepic kazdego madrzejszego i prawego czlowieka.
  Prawy czlowiek pragnie spotkac madrzjeszego i wie ,ze im madrzjeszy tym lepiej dla wszystkich,a lewus,tepi kazdego madrzejszego strzelajac w tyl glowy,albo zmuszajac do samobojstwa.Dlatego jest jak jest.Lewactwo to pocztek drogi rozwoju,ktory podaza do prawosci wraz z rozwojem

 6. Edward Dusza

  1 sierpnia 2014 at 14:51

  Doczekaliśmy się. Doniesienia z kraju: policja Tuska bije, aresztowania, burdy w redakcjach, PRL wraca nad Wisłę i Odrę w pełnej glorii. Nic, znowu będziemy głosowali na PO, publicyści emigracyjni w rodzaju Jarmakowskiego zacierają ręce, bo jest fajnie, nie daj Boże, niedługo przeczytamy na chicagowskim progresie, że p. Braun popełnij samobójstwo wieszając się na gumce od bielizny.Jednakże wola narodu rzecz święta. Reżim Tuska traktuje własny naród jak bydło ośmieszając religię, poniżając wymiar sprawiedliwości, sprowadzając sędziów do roli żałosnych, bezwolnych i sprzedajnych , zakłamanych pajaców, obrzucając obywateli epitetami w rodzaju: faszyści, antysemici, fanatycy religijni. Jedna nadzieja to to, że wkrótce sprawiedliwość dziejowa wykopie ich z wygodnych foteli, na cuchnący śmietnik historii.
  My, emigranci polityczni rozsiani po świecie solidaryzujemy się z p. Grzegorzem Braunem i domagamy się rozliczenia przestępców, dokonujących kolejnego zamachu na wolność narodu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra