Z kraju

Pełnomocnik Brauna dla Prawy.pl: Policja nie uprzedza nikogo

– Policja nie uprzedza nikogo o tym, kiedy będzie aresztowany – powiedział portalowi Prawy.pl mec. Marcin Strzeszyński, adwokat Grzegorza Brauna.

 

Reżysera aresztowano dziś rano. Został skazany na tydzień aresztu za obrazę sądu, po tym jak w ramach protestu opuścił salę rozpraw. Braun chciał wcześniej dobrowolnie poddać się karze. W tym celu zgłosił się do wrocławskiego aresztu. Na miejscu okazało się, że nie został przyjęty. W Sądzie Odwoławczym, który go skazał, reżyser usłyszał, że ma czekać na wezwanie.

– Wydawało się nam, że takie wezwanie przyjdzie pocztą – stwierdził w rozmowie z Prawy.pl pełnomocnik Brauna. Tymczasem stało się inaczej. Adwokata dziwi takie postępowanie policji, szczególnie, że jego klient dobrowolnie zgłaszał się, aby odbyć karę. Dodaje jednak, że policja ma narządza prawne, aby tak postąpić, jeśli wcześniej został wydany nakaz przyjęcia do aresztu.

 

ZOBACZ: Grzegorz Braun ARESZTOWANY!

Sam Grzegorz Braun nie wykluczał, że przy okazji egzekwowania zarządzonego przez sąd wyroku, ktoś będzie chciał zrobić cyrk. Dziś potwierdziły się te przypuszczenia. Reżysera aresztowano o godz. 8.00 rano w jego mieszkaniu we Wrocławiu. Wcześniej, w momencie kiedy Brauna nie było na miejscu, w mieszkaniu przeprowadzono rewizję.

 

Agnieszka Piwar
Fot. youtube.pl
 

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra