Polskość

Wczoraj byłem na spotkaniach w Wieruszowie i Bełchatowie, a ze mną kamera TVN-u

Wczoraj w ramach programu # PolskaJestJedna odbyłem dwa spotkania w województwie łódzkim w Wieruszowie i Bełchatowie i ku mojemu zdumieniu w obydwu z nich towarzyszyła mi ekipa TVN-u.

Nie chodzi o to, że zdziwiła mnie obecność ekipy telewizyjnej na otwartym spotkaniu polityka z wyborcami, bo to zaskakujące oczywiście nie jest, ale sposób, w jaki się to uczestnictwo odbywało.

Dziennikarze z reguły rozmawiają z politykiem przed lub po takim spotkaniu, zadają pytania, odnotowują najbardziej interesujące wypowiedzi i pytania z sali, rozmawiają także z uczestnikami takiego spotkania.

W tym przypadku nic takiego nie miało miejsca, dziennikarka nawet do mnie podeszła, nie zadała żadnego pytania, ani mnie, ani uczestnikom, natomiast całość spotkań była rejestrowana od pierwszej do ostatniej minuty.

A ponieważ obydwa trwały po ponad 2 godziny, więc tego materiału stacja ma naprawdę dużo i prawdopodobnie przygotuje z tego jakiś długi i interesujący reportaż podsumowujący ponad 2-letnie rządy Zjednoczonej Prawicy, a także prezentujący jego zamierzenia na kilkanaście najbliższych miesięcy w postaci tzw. „piątki” Morawieckiego.

Nie wiem, być może ta stacja oczekuje na jakąś sensację, jakiś atak na rząd Zjednoczonej Prawicy, jakieś kontrowersyjne pytania czy wypowiedzi uczestników tych spotkań, ale do tej pory nic takiego nie miało miejsca.

Spotkania mają charakter otwarty, zaproszenia na nie ukazują się w mediach lokalnych i na portalach społecznościowych, a mimo tego, że do tej pory odbyłem ich klika, wszystkie przebiegają spokojnie, co więcej ujawnia się na nich wyraźne wsparcie dla rządu i obecnej większości parlamentarnej.

Uczestnicy z ogromną troską wypowiadają się o tym, co dzieje się w kraju, chcieliby, aby dokonywane zmiany były nawet realizowane szybciej niż do tej pory, ba żeby były w wielu obszarach nawet głębsze niż znajduje się to, co znajduje się w programie Zjednoczonej Prawicy.

Uczestnicy bardzo pozytywnie odnoszą się do dwóch fundamentalnych reform dokonanych przez rząd, mianowicie programu Rodzina 500 plus i obniżenia wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn.

Podkreślają wagę wsparcia dla rodzin wychowujących dzieci, potwierdzają z własnych obserwacji jak wiele z nich ten program wyrwał z biedy, dostrzegają także efekt demograficzny i coraz większą liczbę urodzeń.

Bardzo pozytywnie oceniany jest także powrót do poprzedniego wieku emerytalnego, wiele osób zwraca uwagę, że pozwolił on ich znajomym, przejść ze statusu ponad 60- letniego bezrobotnego, na którego nie ma zapotrzebowania na rynku pracy, do statusu emeryta ze stałym comiesięcznym świadczeniem.

Równie pozytywnie oceniana jest także „piątka” Morawieckiego, przypomnijmy chodzi o wprowadzenie niższej składki ZUS dla przedsiębiorców, o kolejne obniżeniu podatku CIT dla małych firm, coroczną wyprawkę szkolnej dla każdego ucznia w wysokości 300 zł, funduszu budowy i remontów dróg lokalnych w wysokości 5 mld zł i programie Dostępność + w wysokości ponad 23 mld zł na najbliższe 8 lat.

Podkreślane jest znaczenie dla gospodarki i przedsiębiorców szczególnie tych mniejszych, jakie ma tzw. niska składka ZUS dla małych firm i niska stawka podatku CIT w wysokości 9% (najniższa w Unii Europejskiej).

Przypomnijmy także, że niższy ZUS ma dotyczyć firm, których miesięczne przychody nie przekraczają wysokości 2,5-krotności najniższego wynagrodzenia (na ten rok blisko 5,3 tys. zł), z kolei 9% podatek CIT będzie dotyczyć tzw. małych i średnich firm mających osobowość prawną, u których wartość przychodu ze sprzedaży (wraz z kwotą należnego podatku od towarów i usług), nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 1,2 mln euro.

Wygląda, więc na to, że przy takim przebiegu otwartych spotkań z wyborcami w ramach programu # PolskaJestJedna, sensacji raczej nie będzie, więc TVN marnuje czas i pieniądze.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Egzorcysta

  29 kwietnia 2018 at 15:20

  Wybral sie Pan , oklamywac spoleczestwo. Jako komunistyczna tuba propagandowa, ktora malo orgazmu nie dostanie jak mafii rzadzacej uda sie okrasc spoleczenistwo.A cwaniactwo zydow w rzadzie nie ma konca. Jezeli dis place pit, to po oplaceniu pitu i innych podatkow zostaje mi ok 10 procent pieniedzy jako moja wlasnosc.Zeby placic cit trzeba sie przkwalifikowac w spolke, te 9 procent zaplaci spolka, ale te pieniadze jakie zostana po zaplaceniu cit sa pieniedzmi spolki a nie moimi prywatnymi, by staly sie moimi prywatnymi, musze zaplacic znow 19 procent pit od mojego zarobku w spolce.Tak wiec Moraciwecki nas znow chce wydymac, na dodatkowe 9 procent podatku.
  Twierdzi sie, ze jest dobrze a bedzie jeszcze dobrzej.I jednoczesnie nie ma pare milonow dla Polakow , ktorzy z racji choroby, lub kalectwa nie maja praktycznie z czego zyc.Ale jest na 100 dol dla zydow w Izraealu ktorzy sa emerytami, jest na muzea zydowskie, jest na kaprysy politykow ktorzy rozpie…….ja pieniedze podatnika na lewo i prawo, bez opamietania minikolonizatorom czyli firmom zagranicznym, bankom, nawet na jakies durnowate badania o drozdzowkach w szkole.Rozdawanie pieniedzy zarobionych ciezko przez narod,kolesiom z przemyslu, ktorzy nawet podatkow w Polsce nie placa,jednoczesnie dozynacie wszystko co polskie, polskie firmy, polskie rolnictwo, i Polakow, ktorym przez 30 lat odbieracie coraz wiecej ze nie moga realnie miec wiecej w domowym budzecie.Wasza buta, arogancja i dranstwo w oklamywaniu spoleczenstwa, siega co roku wiekszego zenitu.Jezeli kotkolwiek zaglosuje jeszcze na was , to tylko dlatego ,ze w przebiegly sposob eliminujecie wszystko, co pozwoli ludziom bezpartyjnym, czy nie majacym funduszu na plakaty, ktory macie wy ,bo zrabowaliscie spoleczenstwu, i sprzedaliscie ustawy bankom ,ubezpieczalniom, korporacjom, ktore w ramach zaplaty, da na kampanie wyborcza.To jest oszostwo wyborcze, ktore eliminuje mozliwosc nowym niezaleznym ludziom, moc byc na liscie wyborczej.To jest PRL, a PiS to PZPR.Ale tego Pan swoim wyborcom nie mowi.Zreszta to co Pan mowi i tak nie ma znaczenia, bo po wyborach, jako kielbase wyborcza spelnicie tylko jakis jeden postulat, a cala reszta polityki pojdzie nadal w tym samym kierunku co zawsze, czyli rezim, terror panstwa nad narodem, podnoszenie podatkow, zadluzanie kraju,rozbudowa biurokracji, tysiace nowych zakazow i nakazow powstajacych podczas sr….ki legislacyjnej i totalny komunizm.

  • prawo

   29 kwietnia 2018 at 16:27

   Dokładnie tak.
   Do tego cieszy się, że w obydwu z nich towarzyszyła mu ekipa TVN-u to tak samo jakby się cieszył, że towarzyszą mu obsrane gacie wszak TVN to gówno.

 2. koc

  29 kwietnia 2018 at 15:56

  mam nadzieję że dostał Pan kopa w czerwone dupsko

 3. Soroka

  29 kwietnia 2018 at 16:16

  A o sprzedawanie Polski Żydom zapytał ktoś?
  Obiecywać wam prezes pozwolił, ale co będzie, to on sam zadecyduje?
  Jesteście coraz bardziej żenujący!

 4. Marian

  30 kwietnia 2018 at 07:17

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra