Z zagranicy

Poroszenko ma sieć domów pogrzebowych

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko jest właścicielem domów pogrzebowych – poinformował serwis novorosinform.org. Istnieją podejrzenia, iż to właśnie jego prywatny biznes stanowi czynnik, dla którego konflikt na wschodzie kraju jest eskalowany.

 

W trakcie śledztwa prowadzonego przez dziennikarzy okazało się, że w magazynach największych domów pogrzebowych na Ukrainie, należących do prezydenta, do dnia 24 sierpnia bieżącego roku zarejestrowano 4 tys. trumien wykonanych bez uprzedniego zamówienia.

 

Warto w tym momencie przypomnieć, że Petro Poroszenko postanowił ogłosić zawieszenie broni w dniu 25 sierpnia, ale z bliżej nie sprecyzowanego powodu, odszedł od idei stołu negocjacyjnego i kontynuował "operację antyterrorystyczną" aż do dnia 5 września. 

 

Uwzględniając fakt, że w okresie od dnia 25 sierpnia do 4 września w walce poległo według różnych źródeł od 4 do 6 tys. ukraińskich żołnierzy i bojówkarzy, można z powodzeniem założyć, że sprzedaż trumien to w tej chwili jeden z bardziej dochodowych interesów.

 

Karolina Maria Koter

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. jacek

  8 października 2014 at 15:12

  Dobry grabarz-przypomina się powieść DZIEDZICTWO-Romana Dmowskiego.

 2. agawa

  16 października 2014 at 10:11

  Jak się ma taki biznes, to się produkuje pudełka, kiedy są walki. To normalne.Chcieli byście, żeby zaprzestał produkcji i ogłosił, że jest optymistą, że wojna właściwie już wygasa, i że trzeba się zwijać ?
  Na dwoje babka wróżyła, może tak a może nie. To nie jest dowód.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra