Z kraju

Siostra Mary Wagner: Jestem dumna z Polaków!

Dobiega końca pobyt Mary Wagner w Polsce. Niezłomna Kanadyjka została zaproszona do naszego kraju przez Jacka Kotulę z Fundacji Pro – Prawo do Życia. Z okazji jej wizyty na popularnym portalu społecznościowych utworzono specjalny profil: MARY WAGNER W POLSCE.

 

Przez dwa tygodnie mogliśmy śledzić, jak dzielna działaczka pro life była witana w naszym kraju, który przemierzyła wzdłuż i wszerz, odwiedzając m.in. Warszawę, Białystok, Gdańsk, Toruń, Szczecin, Wrocław, Częstochowę, Kraków i Podkarpacie. Wszędzie była przyjmowana jak bohaterka, którą bez wątpienia jest. Entuzjazm Polaków potwierdzają liczne fotografie i nagrania umieszczane na profilu. Poruszyły one także siostrę Mary Wagner. Sarah Wagner Reid za pomocą facebooka przesłała następującą wiadomość:

„Te zdjęcia i filmy sprawiają, że jestem dumna z Polaków… Życzyłabym sobie, aby Mary mogła zostać tam i była wśród tak wielu kochających przyjaciół!! W Polsce jest Ona witana różami i miłością. W domu, w Kanadzie jest Ona witana kajdankami. Dziękuję za przywitanie, przyjęcie i ugoszczenie mojej siostry.”

 

Mary Wagner blisko dwa lata spędziła w więzieniu. Kanadyjka stanęła przed sądem, bo dopuściła się złamania tamtejszego prawa. Na terenie prywatnej tzw. kliniki aborcyjnej angażuje się w obronę życia nienarodzonych dzieci. Oskarżono ją o naruszenie prawa własności. Po prawie dwuletnim procesie sędzia Fergus O'Donnell uznał Wagner winną zarzucanych jej czynów i skazał na cztery miesiące więzienia. W poczet kary uznał jednak prawie dwuletnie przetrzymywanie jej w areszcie.

 

Katoliczka z Kanady swoją misję realizuje niezwykle delikatnie i taktownie. Udaje się do tzw. klinik aborcyjnych i na miejscu odmawia modlitwę. Następnie podchodzi do kobiet, które przyszły tam z zamiarem zabicia swojego dziecka, wręcza im białe róże oraz ulotki informacyjne, podejmuje rozmowę, tłumacząc, że jest inne wyjście i oferuje swoją pomoc. Część z tych kobiet pod wpływem Mary Wagner postanowiły urodzić.

Agnieszka Piwar

fot. facebook.com

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

147 komentarzy

147 Komentarzy

  1. home security camera systems diy

    14 listopada 2017 at 10:38

    Shield family from harm?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra