Przegraliśmy pierwszy mecz. Polska – Senegal 1:2

0
0
0
/

polska - senegal 1-2Polska przegrała pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata w Rosji w kiepskim stylu. Senegal okazał się lepszy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2. Pierwsza połowa meczu Polska – Senegal wbrew nadziejom na efektowną grę Polaków nie przebiegała atrakcyjnie dla kibiców. Polacy wyraźnie mieli problem z szybszymi i silniejszymi piłkarzami z Afryki. Nasze ataki były zatrzymywane tuż przed polem karnym Senegalu. Akcji podbramkowych mieliśmy dosłownie na palcach jednej ręki, a strzały naszych zawodników padły tylko dwa, ale całkowicie nieudane i nie zagroziły bramce rywali. Senegal też nie błyszczał w pierwszej połowie meczu. Za to liczył na kontry i szybkie przemieszczanie się jego zawodników. Po właśnie takiej akcji w 38. minucie spotkania Polska – Senegal przegrywaliśmy 0:1. Piłka po strzale tuż przed polem karnym Idrissa Gana Gueye odbiła się jeszcze od Thiago Cionka i rykoszetem wpadła do bramki Wojciecha Szczęsnego. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 0:1. Zobacz VIDEO: Polska – Senegal 0:1. Samobójczy gol Cionka Druga połowa zaczęła się dobrze ze strony Polaków, którzy podrażnieni pierwszą połową ruszyli do ataku. W efekcie wywalczyli rzut wolny przed polem karnym, po którym bliski zdobycia bramki był Robert Lewandowski. Mierzony przy prawym słupku strzał naszego napastnika w pięknej paradzie wybił jednak bramkarz Senegalu. Niestety w 60. minucie spotkania po wycofaniu piłki do obrońców przez Krychowiaka i niezrozumieniu obrońców, do piłki dopadł Mbaye Niang, wyprzedził Artura Jędrzejczyka i przelobował Wojciecha Szczęsnego. Na tablicy wyników meczu Polska - Senegal widniał wynik 0:2. Zobacz VIDEO: Polska – Senegal 0:2. Gol Nianga Polska nie mogła znaleźć sposobu na Senegal. Nie zmusiliśmy ich do błędu, a rywalizacja z piłkarzami z Afryki okazywała się ponad nasze siły i umiejętności. Biliśmy głową w mur rosłych i lepszych tego dnia Senegalczyków. Próbował jeszcze wprowadzony po przerwie za fatalnie grającego dziś Arkadiusza Milika Dawid Kownacki strzałem w okienko w 79. minucie, ale nie zaskoczył bramkarza Senegalu Khadima N’Diaye. Udało się dopiero w 87. minucie Grzegorzowi Krychowiakowi, który po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego zdobył kontaktowego gola głową. Polacy trochę się przebudzili, ale było już zdecydowanie za późno na odrabianie strat w tym meczu, mimo, że do regulaminowego czasu gry sędzia techniczny doliczył 4 minuty. Zobacz VIDEO: Polska – Senegal 1:2. Gol Krychowiaka Po tym meczu Polska zajmuje 3. miejsce w naszej grupie, podobnie jak Kolumbia, która przegrała z Japonią również 1:2. Kolejny mecz Polska – Kolumbia gramy 24 czerwca o godz. 20.00 w Kazaniu. Polska – Senegal 1:2 (0:1) Bramki dla Senegalu: 38 min. Thiago Cionek (sam.), 61 min. Mbaye Niang Bramka dla Polski: 87 min. Grzegorz Krychowiak

Źródło: prawy.pl