Z kraju

CBŚ nęka uczestników Marszu Niepodległości

We wtorek o godz. 6.00 rano do drzwi niektórych uczestników zeszłorocznego Marszu Niepodległości zapukali funkcjonariusze CBŚP z nakazem przeszukania – na razie wiadomo o czterech takich przypadkach. Policjanci skonfiskowali przy tym wszelkie nośniki danych: laptopy, smartfony i pendrive'y.

 

– Nie postawiono mi żadnych zarzutów – poinformował Przemysław Holocher. – Oczywistym powodem nękania mnie (oraz innych osób) i przeszukania mojego miejsca zamieszkania, są moje niezmienne od lat poglądy (na nieszczęście zleceniodawców – jakże dalekie od faszyzmu), a przy okazji zbliżające się święto niepodległości i zjazd OKOP, którego jestem prezesem na Polskę – tłumaczył.

 

Około pół roku temu inne osoby CBŚ odwiedziło przy zachowaniu takiego samego scenariusza w ramach tej samej sygnatury akt, co oznacza, iż jest to metodyczna, rozciągnięta w czasie akcja nękania uczestników Marszu Niepodległości. Pod wszystkimi dokumentami ze zleceniem przeszukania widnieje nazwisko tej samej osoby: prokuratora Arkadiusza Buśkiewicza.

 

– Teraz podejrzewam, że to się nasili. Zacznie się zastraszanie kierowców autokarów, wkraczanie do domów przed marszem – prezes OKOP nie ma wątpliwości, że to dopiero początek policyjnych akcji.

 

Holocherowi funkcjonariusze skonfiskowali firmowy laptop, uniemożliwiając mu prowadzenie jakiejkolwiek pracy zarobkowej. Nie wiadomo, kiedy go odzyska. – Pan zapewniał, że to będzie priorytet, ale nie wiem, ile to będzie trwało – mówił w rozmowie z nami. – Od kiedy ukończyłem 16 lat, byłem wielokrotnie nękany i nachodzony w miejscu zamieszkania, pod tym samym pretekstem. Wtedy postawiono mi nawet zarzuty, sprawa trwała 7 lat, podczas których zostałem uniewinniony przed wszystkimi instancjami, a sąd nie potrafił wskazać dowodu winy – wspominał. Wtedy przetrzymywano zarekwirowany mu komputer przez siedem lat. – Państwo które istnieje tylko teoretycznie, bardzo się o mnie troszczy i sprawdza czy aby na pewno, od tego czasu nic się u mnie nie zmieniło – nie krył sarkazmu. Zapowiedział jednocześnie wyciągnięcie konsekwencji wobec nękających go osób i instytucji.

 

Anna Wiejak

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. agawa

  4 listopada 2014 at 22:14

  Kiedy rozliczymy i pogonimy tą czerwoną zarazę ? Bóg Jedyny wie, bo ta cholera rozlała się już po całym kontynencie.
  Trzeba się obudzić i innych zacząć budzić. Może uda się do wyborów ?

 2. stoLica

  5 listopada 2014 at 07:04

  I niech mi ktoś powie, że żyjemy w „wolnej” Polsce. Maria – Regina Regni Poloniae ora pro nobis!

 3. Soroka

  5 listopada 2014 at 07:38

  To prawie tak, jak u Putina.
  Mają szczęście, że nie popełnili samobójstwa, albo nie umarli na ostrą niewydolność krążeniowo-oddechową.

 4. GUN-freedom

  5 listopada 2014 at 09:40

  Proszę państwa. Wybory w obecnym systemie- pogwałconej demokracji- nic nie dadzą. Już dziś odbywa się korupcja polityczna na ogromną skalę: publiczne instytucje przekupują obywateli (zapomogami, emeryturą, etatem w urzędzie, dodatkiem mieszkaniowym, wizją „darmowej słuzby zdrowia” itp komunistycznych bzdetów). W budżetówce pracuje już 3,5mln ludzi+ich małżonkowie i mamy 7mln wyborców, którzy nigdy nie zagłosują przeciwko socjalizmowi!!! Czy to będzie: SLD, PO, PiS czy PSL… hucpa, rozdawnictwo, obietnice, populizm, socjalizm- szkoda, że na nasz koszt.

 5. jacenty

  5 listopada 2014 at 10:02

  Odpowiedź komunie może być jedna. Niech wszyscy idą na Marsz Niepodległości organizowany przez Ruch Narodowy. Jak ZOMO zastąpi drogę niech czoło pochodu pokaże im gołe dupy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra