Założycielka Femenu popełniła samobójstwo

0
0
0
/

[caption id="attachment_75539" align="alignleft" width="300"] By xvire1969 - A Hero, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=24896163[/caption] Oksana Szaczko, w wieku zaledwie 29 lat, popełniła samobójstwo w swoim paryskim mieszkaniu. Zostawiła wiadomość: "Wszyscy jesteście fałszywi". Całe jej życie było przepojone sprzecznościami i naznaczone tragizmem. Urodzona na Ukrainie, uczyła się ikonopisarstwa, a nawet żyła jakiś czas w monastyrze. Interesowała się malarstwem i w 2000 r. podjęła studia z zakresu malarstwa na Chmielnickim Uniwersytecie Narodowym. W 2008 r. wraz z Hanną Hucoł i Ołeksandrą Szewczenko założyła organizację Femen. Był to lokalny ruch feministyczny, który na początku protestował przeciwko handlowaniu kobietami, prostytucji, przemocy wobec kobiet. Z czasem coraz bardziej się radykalizował i zaczął głosić typowo lewackie i feministyczne hasła np. o patriarchalizmie. W imię wolności występował przeciwko władzy w Rosji,  a w imię "prawa do aborcji" przeciwko Cerkwi i Kościołowi katolickiemu. Popularność pojawiła się dopiero wraz z chwilą, kiedy dziewczyny postanowiły się obnażać. Gdy zaczęły protestować topless, wówczas zaczęto o nich mówić, a podobne grupy zaczęły powstawać w kilku krajach europejskich. Oksana Szaczko, pod wpływem presji ze strony władz, uciekła do Francji, gdzie dostała azyl. Jej życie świadczy o tym, że była dziewczyna nie godzącą się na byle jakość i poszukującą rozwiązań radykalnych. Niestety wpadła w sidła lewactwa i liberalizmu, co sprawiło, że coraz bardziej zaczęła iść w absurdy. Jako dziewczyna bardzo wrażliwa i inteligentna widziała to i nie potrafiła sobie z tym poradzić. Na dole zamieszczamy przykłady akcji Femenu:
  • 6 października 2011 na Placu Świętego Piotra w Watykanie członkinie ruchu zorganizowały akcję protestacyjną przeciwko papieskiej propagandzie patriarchalnej i mizoginistycznej polityce Kościoła katolickiego. Hasła na transparentach głosiły: Freedom for Women i Libere siamo noi. Demonstrantki zostały siłą usunięte z placu.
  • 29 października 2011, w dniu otwarcia Areny Lwów, aktywistki przeprowadziły protest przeciw Euro 2012. Dwie manifestantki zostały aresztowane.
  • 9 marca 2012 pod kościołem Hagia Sophia w Stambule obnażone do pasa aktywistki przeprowadziły akcję przeciw przemocy wobec kobiet na świecie. Po zatrzymaniu przez policję aktywistki zostały z Turcji wydalone.
  • 4 marca 2012, w dzień wyborów prezydenckich w Rosji, kilkanaście minut po tym, jak głos w budynku głównym Akademii Nauk oddali Władimir Putin wraz z żoną Ludmiłą, trójka aktywistek Femenu podeszła do urny, zrzuciła z siebie górną część odzieży i zaczęła skandować Putin – złodziej! Akcja po kilku minutach została przerwana przez policję.
  • 10 kwietnia 2012. Pięć rozebranych do pasa członkiń Femenu weszło na dzwonnicę soboru Mądrości Bożej w Kijowie i zaczęło bić w dzwony. Na ścianie frontowej, działaczki rozwinęły siedmiometrowy transparent z napisem "Stop". Tym sposobem Femen protestował przeciw zmowie Cerkwi i państwa, mającej na celu pozbawienie kobiet prawa do aborcji. Projekt ustawy antyaborcyjnej, wniesiony przez jednego z członków partii Batkiwszczyna, został zarejestrowany w Radzie Najwyższej 12 marca.
  • 17 sierpnia 2012 w centrum Kijowa członkinie Femenu ścięły piłą motorową krzyż poświęcony ofiarom NKWD, uzasadniając ten czyn gestem solidarności z członkiniami rosyjskiej grupy Pussy Riot, uznanymi przez nie za „ofiary reżimu putinowsko-cerkiewnego".
 

Źródło: prawy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną