Z zagranicy

Ocaleni z Szoah zarzucili państwu żydowskiemu rasizm i neonazizm

Setki ocalałych z Holokaustu Żydów oraz ich potomkowie podpisali list otwarty, opublikowany w amerykańskiej prasie, w którym potępiają władze Izraela za dokonanie masakry w Strefie Gazy i wzywają do całkowitego bojkotu państwa Izrael jako rasistowskiego i nawiązującego po części do nazistowskiej spuścizny III Rzeszy.

 

Za skandal uznali publikowanie przez Elie Wiesela, jednego z najbardziej aktywnych syjonistów amerykańskich, fałszywych informacji, jakoby Hamas "składał dzieci w ofierze" i porównywanie tej organizacji do nazistowskiej. Wyrazili przy tym oburzenie "nadużywaniem historii" w celu usprawiedliwienia posunięć państwa żydowskiego w Strefie Gazy i mordów dokonywanych na tysiącach Palestyńczyków, w tym także dzieciach. "Nic nie może usprawiedliwić bombardowania obozów dla uchodźców, domów szpitali i uniwersytetów. Nic nie może usprawiedliwić odcięcia ludzi od wody i elektryczności" napisali.

 

Ludzie, którym udało się przeżyć piekło II wojny światowej nie mają wątpliwości, że sytuacja w Izraelu jest alarmująca. Ludność Palestyńska jest traktowana przez żydowską jako "gorsza rasa", natomiast przedstawiciele izraelskich skrajnych ugrupowań posuwają się nawet do adaptowania dla swoich potrzeb nazistowskiej symboliki. "Trzeba raz na zawsze skończyć z rasizmem" przekonywali.

 

 

Sprzeciw ich budzi również posługiwanie się przez środowiska syjonistyczne Holokaustem jako narzędziem wymuszania różnych kwestii.

 

W liście winą obarczają także Stany Zjednoczone za pomoc Izraelowi w prowadzeniu operacji w Strefie Gazy i szeroko rozumiany Zachód o prowadzenie działań dyplomatycznych mających na celu chronienie Izraela i uniemożliwianie potępienia jego działań na arenie międzynarodowej.

 

"Ludobójstwo rozpoczyna się z chwilą milczenia świata" napisali. Jednocześnie wezwali do natychmiastowego wymuszenia na państwie żydowskim zdjęcia blokady ze Strefy Gazy i zorganizowania bojkotu Izraela. ""Nigdy więcej" musi oznaczać NIGDY WIĘCEJ DLA NIKOGO!" skonstatowali.

 

Julia Nowicka

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

200 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra