Z kraju

Doradca W. Putina sugeruje zamach w Smoleńsku. Dziennikarze TVN zszokowani! [VIDEO]

Gość programu Dzień Dobry TVN w piątek rano tłumaczył, że „ nie rozumiemy, dlaczego samolot, który spadł z wysokości 50 metrów rozpadł się na tak małe kawałki i na dużym obszarze”. Podważył także wiarygodność raportu komisji MAK przygotowanego w 2011 roku.

 

– Jeszcze jest dużo pytań otwartych w zakresie tego, co wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku – zaczynał Andriej Iłłarionow, były doradca Władimira Putina. Ku zdziwieniu prowadzących program Marcina Prokopa i Doroty Wellman wymieniał dalsze, pikantne szczegóły:

 

Nadal nie rozumiemy, dlaczego samolot, który spadł z wysokości 50 metrów, rozpadł się na tak małe kawałki i na dużym obszarze. Podczas podobnych katastrof, do których doszło na podobnej wysokości, nie było ani jednego przypadku, w którym zniszczenia byłyby podobne, jak te w Smoleńsku. Wiemy też, że podobne katastrofy, które wydarzyły się później, wiele osób przeżyło. Nie było przypadku, aby wszyscy zginęli w takiej katastrofie – wyjaśniał.

 

Podważył także wiarygodność hipotezy, że polski TU-154 uległ zniszczeniu po zderzeniu z brzozą. – Żadne drzewo, żadna brzoza nie jest w stanie zniszczyć takiego samolotu To jest absolutnie niemożliwe. Dlatego musimy wiedzieć, co dokładnie się stało – upewniał się Andriej Iłłarionow.

 

Bez cienia wątpliwości wskazał, że rosyjski raport MAK zawiera szereg błędów:

 

– Wiemy też, że raport MAKu zawiera pewne elementy, które nie odnoszą się do rzeczywistości – warunków panujących na lotnisku – mówił gość TVN.

 

Podkreślił także konieczność zwrotu wraku stronie polskiej, co nie nastąpiło, mimo szeregu obietnic. – Mimo tego, wrak samolotu nadal jest w Smoleńsku, nadal nie został przekazany stronie polskiej i powstaje pytanie: dlaczego? – pytał.

 

Andriej Iłłarionow jest od listopada 2010 roku członkiem Parlamentarnego zespołu wyjaśniającego katastrofę smoleńską.

 

Michał Polak

fot. arch.

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

14 komentarzy

14 Komentarzy

 1. arthur

  28 listopada 2014 at 18:14

  PiS nie jest z mojej bajki ale chłopaków z PiS ustrzelono i taka jest prawda.

 2. jankomuzykant

  28 listopada 2014 at 20:27

  Pytanie czy Rosja by była taka głupia, aby na własnym terenie w znanym miejscu załatwić cały samolot sąsiada? Przecież rosjanie to stratedzy, nie kopali by sobie dołków pod nogami. No co by im to dało skłócenie Polski bardziej na nich, aby jeszcze bardziej zawzięci popierali Ukraine, co miało miejsce? Śmierdzi mi tu mackami zachodu, coś czuje że macali w tym swoje wielkie wścibskie nosy, aby wywołać przez Polskę i Ukrainę 3WŚ, ponieważ w wojnę długów się nie spłaca, a Ameryka jest zadłużona i by zarobiła na sprzedaży sprzętu wojskowego. Co uczyniła już, my zapłacić mamy dużo więcej niż inni za rakiety do F-16, a przecież sojusznicy, a płacimy więcej? Im więcej Polska wydaje na zbrojenie tym większe dostają łapówki ktoś, tak jak za tajne więzienia CIA.

 3. ,,karol nawroz,,

  28 listopada 2014 at 20:48

  zamach byl to fakt-
  to ze amerykanie nie chca udostepnic swoich materialow to rowniez fakt

  ale czy czasem nie mylnie pojmujemy iz wszystko co zwiazane z energetyka rosyjska wobec Polski to dzialania rzadu Rosji.

  czy nie jest bledem nie rozpatrywanie tego w aspekcie kto defacto zarabia na tym personalnie.
  Putin odsunal GRU a GRU sie prywatyzowalo.
  Ile lat czekalismy na prawde o zamachu na Sikorskiego/Giblartal/
  Ten drugi sikorski jeszcze…zyje
  Lobbysta wszech afer zyd kwasniewski jak magnes przyciaga cale zle zydostwo szczegolnie ruskojezyczne

  Nierzetelna Russofobia bez uczciwej germanofobii nas oslabia.

  W czasie gdy niemiecki kalifat dojdzie do wladzy to rosja moze byc ostatnia nadzieja

 4. AliBabaHunter

  28 listopada 2014 at 20:48

  Niekoniecznie Rosja. Sa inne sily, ktorym chlopcy z PiSu robili kolo piora i psuli plany i biznesy….

 5. ,,karol nawroz,,

  28 listopada 2014 at 20:57

  konflikt z rosja bedzie dla polski rownoznaczny z rozbiorem.

  Nie liczmy na uczciwe zamiary polskich partii sejmowych.
  bo ani one polskie ani sejmowe -to kneset z rzadem kolaborantow.

  Jak by wygladaly nasze realia gdyby Polska miala gaz w takiej samej cenie jak Bialorus????
  Nasze realia byly by o 1/3 tansze a tak celowo zmusza sie nas by kupowac gaz od niemcow a wegiel to kaza nam recznie zakopac jeszcze glebiej dla niemieckich osadnikow.

  niemcy bez rosyjskich rynkow zbytu sie skoncza reszte zalatwi islam.
  Tyle ze po drodze jest Polska

 6. lampart

  29 listopada 2014 at 20:14

  [quote name=”AliBabaHunter”]Niekoniecznie Rosja. Sa inne sily, ktorym chlopcy z PiSu robili kolo piora i psuli plany i biznesy….[/quote]
  Chyba masz,AliBabo rację. Teraz,kiedy zabrali wrak samolotu malezyjskiego z Ukrainy – wiele może się wyjaśnić.Pewnie dlatego taka nerwowa atmosfera. Wręcz panika.Co dziwne? To nie Rosja panikuje. Czyżby prawda była coraz bliżej wierzchu? Możliwe, że lemingi dostaną szoku.

 7. Max

  30 listopada 2014 at 09:16

  Ewidentnie ktoś chciał wrobić w ten zamach Rosjan aby odsunąć podejrzenia od siebie.

 8. lampart

  30 listopada 2014 at 11:32

  W TVN24 jest teraz program Ewy Ewart o konflikcie palestyńsko – izraelskim. Polecam.Jej audycje to jedyny czas, kiedy warto włączyć telewizor.

 9. wojtek

  30 listopada 2014 at 12:12

  Wybory sfałszowane cała władza nielegalna a wy mnie tu znów smoleńskiem

 10. lampart

  30 listopada 2014 at 13:01

  #Wojtek!
  Gdyby nie „Smoleńsk”, nie byłoby fałszowania wyborów. Jaką masz pewność, że te, które były w 2010 i 2011 były prawdziwe i uczciwe?

 11. bryza

  1 grudnia 2014 at 12:17

  Ciekawe, co się wydarzy, kiedy Putin położy „wszystkie karty na stół” związane z „katastrofą smoleńską”. Dziwnie cicho zachowuje się opinia światowa.Chyba nie z obawy przed Rosją.Wczoraj przewinęła się w internecie informacja o teczkach pani Merkel. Może dlatego ma taką minę wystraszoną.Ktoś ją trzyma za nogawice? Może po to wzięła tuska, żeby jej było raźniej „tonąć” politycznie.

 12. bryza

  1 grudnia 2014 at 12:47

  Jeśli ten pan współpracuje z zespołem parlamentarnym pod przewodnictwem A. Macierewicza, to oznaczałoby, że Putinowi zależy na wyjaśnieniu „katastrofy” i pokazanie prawdy.Może jest to też przyczyna, że nie chce obecnej władzy w Polsce przekazać resztek wraku samolotu. Nie twierdzę, że tak jest, ale nie wykluczam takiej możliwości.

 13. Logik

  1 grudnia 2014 at 16:21

  Były doradca Putina? Narazil się czy..oddelegowany? Jozef Światło raczej celowo „uciekł” do Wolnej Europy i dzialał przeciwko wrogiej frakcji (neo-Stalina) niż tylko „nawrocony” grzesznik (z UB). Zadnej informacji a „polskie” (czy to panstwo wogole istnieje?) slużby śpią i swiętują liturgiczno-narodowe hucpy

 14. Ziutek

  7 grudnia 2014 at 19:09

  Proponuję uściślenie terminu:
  „Sekta Smoleńska”.
  Jak wiadomo sekta, to grupa ludzi wierzących najczęściej w coś nie bardzo sensownego i logicznego. N\W~tym sensie nie jest to p. Macierewicz i inni jemu podobnie mniemający o Smoleńsku, ale są to wszyscy, którzy wierzą w dogmaty ogłoszone przez MAK, Millera i Laska, czyli cały Salon.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra