Z kraju

Rząd przekaże kolejne miliony na Muzeum Żydów Polskich

2 mln złotych w charakterze oddzielnej rezerwy – tyle otrzyma Muzeum Żydów Polskich, jeżeli zostanie przyjęty rządowy projekt ustawy budżetowej na 2015 rok. Na repatriację Polaków Ewa Kopacz i jej współpracownicy proponują przeznaczyć zaledwie 14 mln zł, czyli zbyt mało na pomoc Polakom na Ukrainie.

 

Znamienne, że nawet razu w kontekście zapisów propozycji do budżetu nie padło Muzeum Historii Polski. Zresztą ekipa PO-PSL od dawna robi wszystko, aby ten projekt pogrzebać w zapomnieniu. Na Chrześcijańską Akademię Teologiczną, promującą tolerancję i ekumenizm, przeznaczono 750 tys. zł, zupełnie ignorując istnienie katolickich uczelni wyższych.

 

Komisja finansów, nadając ostateczny kształt rządowemu projektowi, odrzuciła poprawkę 30 mln złotych na sport dla dzieci, przekonując, iż i tak jest on finansowany [!].

 

Łącznie 13 mln zł ma zostać przeznaczone na funkcjonowanie GOPR i TOPR. 

 

– To jest budżet, w którym perspektywy rozwojowe Polski są przejadane – podsumowała wiceprezes PiS Beata Szydło podczas wtorkowego posiedzenia Sejmu, wskazując na niekompetencję i brak dobrej woli ze strony rządzących, którzy dysponując największymi w dziejach unijnymi dotacjami nie potrafili wydobyć Polski z ostatniego miejsca w Europie jeżeli chodzi o rozwój szeroko pojętej infrastruktury. Ci ostatni – wynikało z jej wypowiedzi – zaspakajają jedynie potrzeby najbogatszej części społeczeństwa, pozostałą zaś skazują na egzystencję w nędzy. – Co z tego, że zakupiliście nowoczesny pociąg Pendolino, skoro większości obywateli nie będzie stać na to, aby nim podróżować? – pytała.

 

W tej sytuacji nie powinno dziwić, że w projekcie budżetu autorstwa koalicji PO-PSL dla Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeznaczono zaledwie 3,5 mln zł, czyli tylko 1,5 mln więcej niż na Muzeum Żydów Polskich.

 

Karolina Maria Koter

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

23 komentarze

23 Komentarzy

 1. ,,karol nawroz,,

  16 grudnia 2014 at 11:36

  „W malych dawkach i trucizna nie od razu zabija”

  DLACZEGO NIKT NIE PYTA DLACZEGO KOMOROWSKI I PARTIE SEJMOWE NIE ROBIA NIC W WYJASNIENIU GDZIE JEST 15 MILIONOW DOLAROW NA WIEZIENIE CIA W POLSCE!!!!!!!!!!!!!!!!!

  WINA MILLERA I KWASNIEWSKIEGO JEST OCZYWISTA GDZIE KARA ZA TO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. ,,karol nawroz,,

  16 grudnia 2014 at 11:39

  MUZEUM ZYDOWSKIE W POLSCE JEST NOWYM ETAPEM ZAMACHU NA POLSKE!!!!!

  FAKT BRAKU WSPARCIA DLA BUDOWY MUZEUM POLSKIEGO W PODOBNEJ ,,DUZEJ,,FORMIE TO POTWIERDZA!!!!!
  NIECH NIEMCY FINANSUJA TA OBLUDNA SYJONISTYCZNA HISTORIE

 3. ,,karol nawroz,,

  16 grudnia 2014 at 11:55

  JESTEM RADYKALNYM NARODOWCEM-

  SZYKUJMY SIE NA TO CO MA NASTAPIC!!!!!
  ONI SAMI NIE ODEJDA PUKI NIE SKONA POLSKA A POZNIEJ I TAK NAKAZA NAM POLAKOM PLACIC CZYNSZ ZA TO ZE JESZCZE ZYJEMY!!!!!!

  1) informacja,
  2) formacja,
  3) organizacja,
  4) akcja.

  TAK SIE ORGANIZUJMY

  Czy nienawisc – kazda nienawisc – jest zla?
  Nienawisc jest – tak jak kazde negatywne uczucie wobec innego czlowieka – sprawiedliwa i niesprawiedliwa znajdujaca uzasadninie lub nie!!!

  Sadze iz zdrowym obowiazkiem jest nienawisc wobec tych, ktorzy wyrzadzili komus ogromna krzywde, wielkie zlo.
  Tym bardziej jezeli unikneli kary!!!!!

 4. ,,karol nawroz,,

  16 grudnia 2014 at 11:56

  CZY UZASADNIONA NIENAWISC TO GRZECH???
  Odbieranie zycia niewinnemu ,bezsilnemu to zbrodnia!!!
  Eyka kaze w takim przypadku nienawidziec!!!!
  To forma obrony,forma kary a czesto gwarant sprawiedliwosci!!!!

  NIe zapominajmy wberew dazeniom ,,zydowskiego gestapo cenzury,,mamy prawo i obowiazek nienawidziec!!!!!!

  Nikt niema prawa nam nazucac lub wymuszac kogo mamy nienwidziec!!!!
  A tak sie czyni!!!!
  w imie stalonowskiej poprawnosci politycznej made in talmud!!!!

  Wybor dokonal zbrodniarz mordujacy,okradajacy-a jego bezkarnosc nie stanowi o braku jego winy!!!!
  Pamietajmy o tym szczegolnie w Polsce widzac w mediach naszych oprawcow nawet gdy komorowski wrecza im medale!!!
  Brak kary nie uniewinnia!!!!

 5. Paweł

  16 grudnia 2014 at 13:46

  PiS udaje greka? To przecież oni stoją za muzeum i za żydowskimi odszkodowaniami.

 6. Tomasz

  16 grudnia 2014 at 16:11

  pis stoi za wybudowaniem muzeum żydowskiego jest to partia żydomasońska wywodząca się z układu zMagdalenki tak samo pozostałe partie wywodzą się z tego układu

 7. mojsze

  16 grudnia 2014 at 16:33

  Muzeumn zydów powinni finansować żydzi i finansują bo połowa nierządu to mośki

 8. mojsze

  16 grudnia 2014 at 16:33

  zapomniałem dodać że PO-srańcy

 9. LSED

  16 grudnia 2014 at 17:34

  @Paweł – PIS udaje Greka? Nie – PIS za sprawą swego CEP-a Ryszarda Czarneckiego zaprasza dzisiaj w Sztrasburgu na uroczyste obchodzenie EUROCHANUKACH. To nie jest żart…
  [źródło: twitter.com/krzysztofbosak/status/544817616003805184]

 10. kresowiak

  16 grudnia 2014 at 18:02

  kaczyńscy po matce są żydami

 11. NSZ-ZJ

  16 grudnia 2014 at 18:37

  co jest do QRWY nędzy.Czas poprosić o opuszczenie Polin,i niech zabieraja ze sobą sztadlanów swych(SZTADLAN=folksdojcz)
  Jeżeli Polin pomagdalenkowa wyprodukowała burczenie w brzuszku z głodu dzieciom polskim,to co ma to znaczyć,TO POWINNO BUDZIĆ NIENAWIŚĆ.to nie nasze mausoleum-niech im qrwa płacą warburgi,schiffy,rotTFUschildy i WKROKUFELERY-i całe to dziadostwo ILUMINATÓW,a najlepiej niech przewioza to do US-raela.

 12. Paweł

  17 grudnia 2014 at 08:15

  Nie wolno zapomnieć o durnej żydowskiej lampie, którą palili w sejmie i belwederze. To Kaczyński był inicjatorem tej kpiny z Polaków. Nie można dopuścić, żeby koncesjonowana opozycja przejęła władzę, bo zabetonuje układ na dobre. Na po większość się poznała, na pis jeszcze nie. To jest problem.

 13. Paweł

  17 grudnia 2014 at 08:18

  @LSED

  Aż brak słów. Te szmaty są tak bezczelne..

 14. koteq

  17 grudnia 2014 at 13:13

  [quote name=”,,karol nawroz,,”]JESTEM RADYKALNYM NARODOWCEM-

  SZYKUJMY SIE NA TO CO MA NASTAPIC!!!!!
  ONI SAMI NIE ODEJDA PUKI NIE SKONA POLSKA A POZNIEJ I TAK NAKAZA NAM POLAKOM PLACIC CZYNSZ ZA TO ZE JESZCZE ZYJEMY!!!!!!

  1) informacja,
  2) formacja,
  3) organizacja,
  4) akcja.

  TAK SIE ORGANIZUJMY

  Czy nienawisc – kazda nienawisc – jest zla?
  Nienawisc jest – tak jak kazde negatywne uczucie wobec innego czlowieka – sprawiedliwa i niesprawiedliwa znajdujaca uzasadninie lub nie!!!

  Sadze iz zdrowym obowiazkiem jest nienawisc wobec tych, ktorzy wyrzadzili komus ogromna krzywde, wielkie zlo.
  Tym bardziej jezeli unikneli kary!!!!![/quote]
  Jestem za, organizować się powinniśmy w lokalne, niewielkie grupki

 15. George

  18 grudnia 2014 at 08:52

  Co tu dużo gadać: skur..stwo i tyle. Gdy już Polską będą rządzić Polacy, wtedy przerobi się to muzeum żydów na np. muzeum sztuki polskiej, albo muzeum historii Polski. Kąciki narodowe mogą się w nim znaleźć, także żydowski, bo ostatecznie stanowili i stanowią jakąś grupę narodową w Polsce. Ale żeby aż całe muzeum? I to jeszcze finansowane przez nas? Nigdy!

 16. probant

  19 grudnia 2014 at 21:17

  Cala ntura i zycie na Ziemii, ma na celu kazdy organizm na Ziemii,zmusic do bycia madrzjeszym i doskonalszym.I kazdy kto zyje zgodnie z tym prawem natury ma sie dobrze, a kazdy kto nie garnie sie do rozwoju cierpi.Im czlowiek madrzjeszy, tym ma sie lepiej i ma „wiecej szczescia w zyciu”.Ta zasada obowiazuje bez wyjatku i nie dobroc ale madrosc jest tym co powinno byc celem.Lew zagryza antylope, jak antylopa nauczy sie byc madrzjsza od lwa i madrzej uciekac, wyeliminuje lwa z lancucha pokarmowego.Dokladnie o to samo chodzi w swiecie ludzi.Mi Zydzi nic nie przeszkadzaja, ani banki, ani koncerny. Nie kupuje zarcia ani odzienia od koncernow,nie pozyczam od bankow, ( w dzien wplywu kasy wybieram na zero),i nie mam prawa krytykowac Zydow,za to ze zmuszaja glupkow na rozne sposoby do rozwoju.Sa narodem wybranym do tego celu.Madrosc kazdego wyzwoli, a jak nie chcesz byc madrzjeszy, nie narzekaj na zycie.
  Madrzy znaja jezyki i wiedza jak zyc zeby Zydzi nic im nie zrobili.

 17. Zdzisław

  20 grudnia 2014 at 02:25

  W 1864 roku F.F. Trepow, naczelny policmajster królestwa polskiego (szef ochrany) napisał do Moskwy:

  Jak długo uda nam się utrzymać w krolestwie Polskim wrogość między polakami i żydami, tak długo zachowamy tu pełną kontrolę.Bez żydowskiego wsparcia powstanie styczniowe nie byłoby możliwe.

  Niestety miał rację i ruscy do dziś mają ogromny wpływ na polskie rządy.

  A co do kultury polskiej, to trudno dyskutować z kimś kto uważa że Bruno Shulz czy Julian Tuwim nic nie wnieśli do polskiej kultury.

 18. Paweł

  20 grudnia 2014 at 08:39

  @Zdzisław

  Co do Rosji się zgadzam. Żydzi jednak często działali na jej usługach. Bo są po prostu prostytutką.

 19. Paweł

  20 grudnia 2014 at 08:43

  @probant

  Jeżeli są do czegoś wybrani to do piachu. To oni wstrzymują cały rozwój swoją debilną mentalnoscią, głupotą i zacofaniem. Ich kultura jest na poziomie szympansa z tym wyjątkiem, że szympansy nie dopuszczają się uboju rytualnego.

 20. Paweł

  20 grudnia 2014 at 08:46

  @Zdzisław

  Bruno, czy Tuwim nie wnieśli nic w porównaniu do Polaków. To tak jakby porównywać starą łajbę do fregaty. Jakie maszdowody oodnośnie protokołów?

 21. Paweł

  20 grudnia 2014 at 08:49

  @Zdzisław

  Zapomniałeświata dodać, że żydzi brali również udział w tłumieniu powstania. Natomiast w przypadku odsieczy Lwowa stanęli po stronie Ukraińców. Nigdy nie będzie akceptacji dla żydostwa. Zapamiętaj to sobie raz na zawsze. Izrael musi zniknąć z powierzchni ziemi, bo jest obrządku Boga.

 22. Charlesovarl

  2 września 2017 at 01:24

 23. JohnOrawn

  6 września 2017 at 14:14

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra