PRAWY.TV

Naczelny tygodnika „Do Rzeczy” o Guziale, PiS i kryzysie w Kościele [WIDEO]

Przed promocją swojej najnowszej książki „Epoka Antychrysta” (wydanej przez wydawnictwo Fabryka Słów specjalizujące się w fantastyce), naczelny tygodnika „Do Rzeczy” udzielił portalowi Prawy pl wideo wywiadu. Pawła Lisickiego spytałem się, z racji na wydawanie przez niego pisma kierowanego do sympatyków PiS i bycie apologetą katolickim, o to jak ocenia decyzje kandydata PiS na prezydenta Warszawy o nominowaniu na swego wiceprezydenta Piotr Guziała, działacza wielu lewicowych partii, który jak burmistrz Ursynowa wspierał dni kultury gejowskiej i paradę gejów, oraz jest członkiem partii Ruch Sprawiedliwości Społecznej, która demonstruje razem z komunistami.

Paweł Lisicki o Guziale, PiS i sytuacji w Kościele:

Podczas promocji książki naczelny tygodnika „Do Rzeczy” nie ukrywał swojego katolicyzmu i krytycznego stosunku do posoborowych herezji niszczących Kościół katolicki.

Paweł Lisicki – nie ma katolicyzmu bez tradycji:

Bardzo pozytywnie o książce Pawła Lisickiego wypowiedział się Marcin Wolski, mistrz powieści akcji z elementami fantastyki.

Marcin Wolski o nowej powieści Lisickiego o antychryście:

Jak informuje wydawca „Epoki Antychrysta” urodzony w 1966 roku Paweł Lisicki to „publicysta, eseista, pisarz. W latach 1991 – 1993 dziennikarz ,,Życia Warszawy,, . Od 1993 r związany z ,,Rzeczpospolitą”, od 2000 r. kierował działem ,,Opinii, w latach 2004-2005 był zastępcą redaktora naczelnego, a w latach 2006-2011 – redaktorem naczelnym. Założyciel i pierwszy redaktor naczelny tygodnika ,,Uważam Rze,, (2011) a następnie miesięcznika ,,Uważam Rze Historia” (2012). Po wyrzuceniu z Presspubliki założył tygodnik „Do Rzeczy. Tygodnik Lisickiego”, jedno z największych i najbardziej wpływowych pism konserwatywnych w Polsce. Jest jego redaktorem naczelnym i współwydawcą”.

Jak można się dowiedzieć z notki biograficznej Pawła Lisickiego jest on autorem zbiorów esejów „Nie-ludzki Bóg”, „Doskonałość i nędza”, „Punkt oparcia” i „Powrót z obcego świata”, dramatów „Jazon” i „Próba” oraz powieść „Przerwa w pracy”, tłumaczem takich książek jak „Heidegger i narodowy socjalizm”, „Natura katolicyzmu” i „Zaćmienie Boga”. W latach 2013-2014 wydał trylogię poświęconą początkom chrześcijaństwa i historycznej postaci Jezusa z Nazaretu: „Kto zabił Jezusa?”, „Tajemnica Marii Magdaleny”, „Czy Jezus jest Bogiem”. W 2013 roku ukazała się tewywiad rzeka z Lisickim „Po prostu Uważam Rze”.

Jak informuje wydawca Paweł Lisicki „publikował wywiady, analizy i komentarze polityczne m.in. w ,,Rzeczpospolitej”, ,,Fakcie”, ,,Dzienniku”, ,,Uważam Rze”, ,,Gazecie Wyborczej”, ,,Wproście”, ,,Znaku”, ,,Frondzie””. Występuje też, jak stły „uczestnik radiowych i telewizyjnych programów publicystycznych, m.in. ..Loży Prasowej” czy ,,Minęła dwudziesta””.

Z Wikipedii można się dowiedzieć, że Paweł Lisicki „ukończył XLI Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Warszawie, w 1985 rozpoczął studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W czasie studiów założył i prowadził koło naukowe Koło Młodych Prawników, był członkiem Niezależnego Zrzeszenia Studentów, a w marcu 1988 został członkiem jawnego Komitetu Założycielskiego NZS Uniwersytetu Warszawskiego. Był zaliczany do działaczy przeciwnych działaniom radykalnym”.

W swojej najnowszej, 380 stronicowej, powieści science fiction „Epoka Antychrysta” Paweł Lisicki opisał losy Kościoła katolickiego w 2217 roku kiedy to nowy papież przyjął imię Judasza i wpisał się całkowicie w politykę ateistycznego i pseudo-liberalnego terroru.

AUTOR TEKSTU I WIDEO: JAN BODAKOWSKI

 

 

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. Paweł Paleczny

  29 września 2018 at 21:44

  Polecam – w związku z filmem „Kler” artykuł pt.” Apologia Kościoła Katolickiego w Polsce”
  Fragment:
  Trwa zmasowana medialna nagonka na Kościół Katolicki w Polsce, Kościół atakują głównie ci, którzy nigdy nie przekroczyli progu chrześcijańskiej świątyni, którzy nigdy nie wysłuchali mszy którzy nie mają pojęcia o historii Polski, którzy nic nie wiedzą przesłaniu Chrystusa, o różnicach między katolicyzmem i protestantyzmem itd. Zalew bzdur, które królują na łamach „Gazety Wyborczej”. Dlatego w kilku artykułach redakcja sily-lewicy.pl, w skład której wchodzą ludzie przywiązani do tradycji lewicowej – tradycji Abramowskiego i i Ciołkosza, postanowiła przedstawić obraz Kościoła Katolickiego inny niż w propagandowych wynurzeniach polskich antyklerykałów.

  Całość:
  http://sila-lewicy.pl/spoleczenstwo/156-apologia-kosciola-katolickiego-w-polsce

 2. bobik

  29 września 2018 at 21:59

  „W swojej najnowszej, 380 stronicowej, powieści science fiction „Epoka Antychrysta” Paweł Lisicki opisał losy Kościoła katolickiego w 2217 roku kiedy to nowy papież przyjął imię Judasza i wpisał się całkowicie w politykę ateistycznego i pseudo-liberalnego terroru.”

  W 2217?
  Optymista.
  Przecież to już teraz jest.

 3. eddie007

  29 września 2018 at 22:05

  This is a confirmation solution for printer fix issues when we search the list, so this whole option appears, which is part of this Active Directory domain https://fixforwindows.com/directory. Some technical problems are the fundamental options for this.

 4. Art

  30 września 2018 at 00:44

  Lisicki walczy z Terlikowskim o pierwsze miejsce katolika zawodowego.Acha,jest jeszcze Górny.

 5. klioes vel pislamista

  30 września 2018 at 02:47

  Urodziny Bolka

  Sama śmietanka! Jak ta zza napletka…
  Beznapletkowców także nie jest brak…
  Ambasadorka (botox-waw!-kobietka)
  I ambasador Herr… no mniejsza jak!

  Najważniejszy z gości: sam na białym koniu
  Ryży ekspłemieł. Dar dla Bolka ma:
  Kupon loterii… O historio słodka!
  Znowu wygrana!!! Szczęście Bolka trwa…

  • klioes vel pislamista

   30 września 2018 at 10:04

   Wkradł się błąd, wersja poprawiona:


   Urodziny Bolka

   Sama śmietanka! Jak ta zza napletka…
   Beznapletkowców także nie jest brak…
   Ambasadorka (botox-waw!-kobietka)
   I ambasador Herr… no mniejsza jak!

   I najważniejsze: jubilata spotka
   Ryży ekspłemieł. Dar dla Bolka ma:
   Kupon loterii… O historio słodka!
   Znowu wygrana!!! Szczęście Bolka trwa…

 6. Bogdan

  30 września 2018 at 18:45

  Odnośnie knota Kler.Ksiądz Adam Skwarczyński ma rację w swoim artykule.,,Ostrzega!Słowo do polskich chamów w sprawie filmu Kler”

 7. agganus

  2 października 2018 at 08:37

  Nihil nove sub sole.Kryzys w Kościele trwa od 2000 lat.To tylko dowód,że Zły działa ( i to zarówno po lewej jak i po prawej stronie ) ale i tak nie przemoże.

 8. help uk

  4 października 2018 at 10:03

  In the AMS (task administration framework) you’re ready to take a gander at what was discharged for abroad and put those bases onto your fantasy sheet. Make certain to verify of they were long or short visit.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra