Globalna wojna z Chrześcijanami

0
0
0
/

Wbrew kłamliwej propagandzie, bezpodstawnie przypisującej wszelkie zbrodnie katolikom, to właśnie katolicy i inni chrześcijanie (schizmatycy i heretycy) są największymi ofiarami prześladowań. Wiedzę o ogromie cierpień współczesnym męczenników przynosi polskim czytelnikom praca Johna Allena „Globalna wojna z Chrześcijanami” wydana przez wydawnictwo WAM.

 

Chrześcijanie są prześladowani, w różnej formie, przez niedemokratyczne władze (Korei Północnej, Chin, Birmy, Wietnamu, Laosu, Zimbabwe, i Białorusi), hinduistów (w Indiach), buddystów (na Sri Lance, w Birmie i Laosie), korporacje (w Chinach, Indiach i Afryce), organizacje przestępcze (na Sycylii, w Meksyku, Gwatemali i Kolumbii), szowinistów (w Turcji i Izraelu), ateistów w imię obrony interesów homoseksualistów i lobby aborcyjnego(w USA i krajach Unii Europejskiej).

 

Od 1993 roku do 2013, średnia roczna liczba zamordowanych chrześcijan dochodziła do 150.000. Do czasów Jezusa z powodu bycia chrześcijanami zamordowano 70.000.000 osób, w tym 45.000.000 zamordowali komuniści i naziści.

 

Na całym świecie chrześcijanie są poddawani takim szykanom jak: dyskryminacja społeczna (kobiety zmuszane są porzucania chrześcijaństwa po zaślubinach innowiercy), dyskryminacja instytucjonalna (brak zezwoleń na remonty i budowę świątyń np. na Białorusi), dyskryminacja przy zatrudnieniu (np. w Egipcie), brak pomocy ze strony państwa dla ofiar zbrodni popełnionych przez innowierców na chrześcijanach (Indie), utrudnianie działalności misjonarskiej (Iran), zwalczanie nawróceń na chrześcijaństwo (państwa islamskie), zmuszanie silą do porzucania chrześcijaństwa (Indie), uniemożliwianie kultu, deportacje duchownych, oraz kary za udział w spotkaniach modlitewnych (Chiny, Arabia Saudyjska), przemoc wobec jednostek (Nigeria) i wspólnot (Irak).

 

Prócz morderstw i tortur, chrześcijanie są ofiarami dyskryminacji w dostępie do mieszkań i jedzenia, inwigilowani nieustanie przez służby bezpieczeństwa, szkalowani i karani pod zarzutem bluźnierstwa.

 

Od 2006 do 2010 chrześcijanie byli prześladowani w 139 krajach (3/4 wszystkich krajów na świecie). W 95 krajach przez organy państwa, w 77 przez ludność cywilną – w części przez ludność i władze naraz. „80 procent wszelkiej dyskryminacji religijnej na świecie wymierzonej jest w chrześcijan”. Obecnie co najmniej 100.000.000 chrześcijan jest prześladowanych, co John Allen w swojej książce „Globalna wojna z Chrześcijanami” na licznych przykładach dokładnie opisuje.

 

Pomimo wzrostu liczby chrześcijan w Afryce z 9% w 1919 do 63% w 2013 (czyli 380.000.000) chrześcijanie na czarnym ladzie są prześladowani w Kongo, Nigerii, Sudanie, Ugandzie, Somali, Jemenie, Erytrei, Mauretanii, Egipcie, Bhutanie, Algierii, Wybrzeżu Kości Słoniowej, Syrii.

 

Również w Azji populacja chrześcijan wzrosła od 1949 do dziś z 1 miliona do 111 milionów. Pomimo to chrześcijanie są prześladowani w Pakistanie, Chinach, Indiach, Indonezji, Laosie, Korei Północnej, Sri Lance, Wietnamie, Birmie, i na Malediwach,

 

W Ameryce Łacińskiej, w większości zamieszkałej przez chrześcijan, chrześcijanie prześladowani są na Kubie, w Kolumbii, Meksyku, Wenezueli.

 

Na Bliskim Wschodzie prześladowania chrześcijan mają miejsce w Iranie, Afganistanie, Arabii Saudyjskiej, Izraelu, Iraku, Syrii, Turcji, Katarze.

 

W krajach byłego bloku wschodniego prześladowania chrześcijan mają miejsce na Białorusi, w Bośni, Rosji w tym i w okupowanej przez Rosjan Czeczeni, Uzbekistanie, Turkmenistanie, Azerbejdżanie, Tadżykistanie.

 

W Chinach komunistyczne władze zezwalają buddystom, taoisto, protestantom i katolikom na kult religijny tylko we wspólnotach podległych państwu, np. w ramach Patriotycznego Zrzeszenia Katolików (wbrew władzom 90% duchownych i świeckich PZK uznaje zwierzchność papieża). W podziemiu działa też kościół katolicki nie uznający przywództwa partii komunistycznej, jego duchowni i świeccy są nieustanie inwigilowani, wyłapywani i karani. Władze zazwyczaj najpierw usiłują skorumpować katolików a potem dopiero ich prześladują.

 

W Iranie niektóre sądy na podstawie prawa religijnego, bo już nie ma takich świeckich przepisów, wydają wyroki skazujące na nawróconych z islamu chrześcijanach, od wyroków więzienia do kary śmierci (od 2008 do 2009 w Iranie obowiązywała kara śmierci za apostazje z islamu). Islamizacja kraju popierana jest przez 83% społeczeństwa. Zakazany jest prozelityzm, można być chrześcijaninem tylko wtedy gdy urodziło się w chrześcijańskiej rodzinie. Od 2009 roku wszyscy uczniowie zmuszeni są do udziału w zajęciach islamskiej religii.

 

W Iranie „chrześcijanom prawo zakazuje modlitw w farsi (perskim) oficjalnym języku Iranu”. Chrześcijanie z Iranu są inwigilowani przez służbę bezpieczeństwa w kraju i zagranica. Aresztowania chrześcijan są bardzo częste, zatrzymani pozbawiani są snu, jedzenia, stają się ofiarami przemocy fizycznej i psychicznej. Biorący udział w nielegalnych praktykach religijnych oskarżani są o naruszenie bezpieczeństwa narodowego. Oficjalna propaganda irańska szerzy antychrześcijańskie kłamstwa o tym, że młode chrześcijanki skłaniają muzułmanów do apostazji oferując im usługi seksualne. Irańskie ministerstwo spraw wewnętrznych i wywiad kontrolowane są przez władze religijne.

 

W Izraelu palestyńscy chrześcijanie są ofiarami izraelskiej okupacji – 78% Palestyńczyków chrześcijan emigruje z okupowanej Palestyny z powodu izraelskiej okupacji, a tylko 3,2% z powodu islamistów. Żydzi uniemożliwiają chrześcijanom z Palestyny przemieszczanie się z miejsca na miejsce, utrzymywanie kontaktów ze swoimi rodzinami. Palestyńscy chrześcijanie są przez żydowskie władze okradani z ziemi. Edukacja w Izraelu wychowała całe pokolenia młodych Żydów w ogromnej nienawiści do chrześcijan. Palestyńscy chrześcijanie stają się też ofiarami izraelskich bombardowań, i islamskiego terroryzmu.

 

Jan Bodakowski

fot. flickr.com/arbyreed

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

 

Źródło: prawy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną