Brytyjska Partia Zielonych wesprze poligamiczne związki homoseksualne

0
0
0
/

Stojąca na czele brytyjskiej Partii Zielonych Natalie Bennett powiedziała, że jest "otwarta" na rozważenie legalizacji "małżeństw" między trzema bądź więcej osobami. Co ciekawe mówiła to nie w kontekście muzułmanów, ale homoseksualistów.

 

Zapytana przez jednego z czytelników Pink News, serwisu internetowego dla homoseksualistów, czy "jeżeli ktoś mieszka z dwoma chłopakami, tworząc stabilny i długoterminowy związek, to czy nie powinny mu przysługiwać prawa poligamisty? Czy Partia Zielonych wspiera grupowe związki partnerskie lub małżeństwa?", odpowiedziała, iż wprawdzie jej ugrupowanie nie ma na ten temat wyrobionego zdania, jednak jest "otwarte na dalszy dialog i konsultacje" dotyczące poligamii. - Na obecnym etapie prowadzimy polityki dotyczącej związków partnerskich więcej niż dwóch osób - stwierdziła.

 

Warto w tym momencie zauważyć, że krytycy związków homoseksualnych od dawna alarmowali, iż legalizacja związków osób tej samej płci będzie prędzej czy później prowadzić do poligamii. Środowiska LGBT zarzekały się, że na pewno nie. Tymczasem, jak pokazuje orzecznictwo sądowe, już w tej chwili osoby deklarujące homoseksualizm usiłują wyrobić sobie w niektórych częściach świata, jak na przykład w Kanadzie zupełnie inne prawa niż ludzie deklarujący się jako heteroseksualiści, i nabyć prawo do poligamii.

 

Bardzo znaną sprawą, stanowiącą jednocześnie precedens, był proces Winstona Blackmore'a i Jamesa Olera z Bountiful, w Kolumbii Brytyjskiej, w której zastosowano prawo dotyczące "małżeństw" osób tej samej płci jako usprawiedliwienia poligamii. 

 

W 2010 r. Blackmore został oskarżony o poślubienie 20 kobiet, chociaż otwarcie przyznawał, że miał 26 żon i ponad 108 dzieci. Olerowi postawiono zarzut poślubienia dwóch kobiet. Prawnik Blackmore'a Blair Suffredine miał naprawdę duże pole do popisu, jako że sprawa była bardzo głośna, odbijając się echem i w środowisku prawniczym i w mediach.

 

- Jeżeli homoseksualiści mogą brać śluby, jaki jest powód tego, że prawo państwowe mówi, że jedna osoba nie może poślubić więcej niż jedną osobę? - pytał wówczas Suffredine. Sprawa trafiła do Sądu Najwyższego, gdzie utknęła do 2011 r., kiedy to uznał on, iż prawo zakazujące poligamii jest konstytucyjne. Dopiero wtedy prokurator mógł kontynuować śledztwo i proces Blackmore'a.

 

Julia Nowicka

 

Źródło: LifeSiteNews

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Źródło: prawy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną