Episkopat: Pielęgniarki z podwyżkami a rehabilitanci i ratownicy nie? Będą podziały

0
0
0
/

- Te osoby często nie są uwzględniane w rewaloryzacji wynagrodzeń, co pozostaje niezrozumiałe – napisał Zespół KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Chorych.

 

Solidarność z pracownikami służby zdrowia upominającymi się o sprawiedliwe wynagrodzenie za pracę wyraził Zespół KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Chorych.

 

W oświadczeniu wydanym po spotkaniu zespołu, 24 września, jego przewodniczący bp Stefan Regmunt oraz krajowy duszpasterz służby zdrowia i chorych ks. Stanisław Warzeszak apelują m.in. o równe traktowanie wszystkich pracowników służby zdrowia, nie tylko jednej grupy zawodowej wewnątrz środowiska medycznego.

 

Pełna treść Komunikatu:

 

Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia obradujący w dniu 24 września 2015 r. w Rokitnie wyraża wielką wdzięczność wszystkim pracownikom służby zdrowia za ich trud i poświęcenie. Jednocześnie z żalem zauważamy, że często ci pracownicy nie są należycie doceniani przez zarządzających sprawami zdrowia publicznego. W związku z tym wyrażamy solidarność z pracownikami służby zdrowia upominającymi się o sprawiedliwe wynagrodzenie za pracę.

 

Dobrze się stanie, gdy – wg porozumienia – pielęgniarki i położne otrzymają wkrótce wyższe wynagrodzenie za ich pełną poświęcenia pracę. Jednak wśród osób posługujących chorym są również inni pracownicy, a wśród nich: rehabilitanci, diagnostycy, personel pomocniczy na oddziałach, ratownicy medyczni, pracownicy administracyjno-techniczni itp. Te osoby często nie są uwzględniane w rewaloryzacji wynagrodzeń, co pozostaje niezrozumiałe, biorąc pod uwagę fakt, iż bez ich zaangażowania placówki medyczne nie mogłyby sprawnie funkcjonować, a proces leczenia chorych nie byłby możliwy i skuteczny.

 

W związku z tym Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia wyraża obawę, że przyznanie podwyżek tylko jednej grupie zawodowej z pominięciem innych może spowodować liczne napięcia wewnątrz środowiska medycznego, gdy tymczasem personel medyczny musi być zespołem skonsolidowanym, wzajemnie się rozumiejącym i wspierającym się dla dobra pacjentów.

Apelujemy do osób zarządzających sprawami zdrowia publicznego o równe traktowanie wszystkich pracowników służby zdrowia i wypracowanie – w duchu dialogu społecznego – porozumienia satysfakcjonującego wspomniane grupy zawodowe.

bp dr Stefan Regmunt,

 

Przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Chorych

ks. prof. dr hab. Stanisław Warzeszak,

Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia i Chorych

 

not. MP

fot. German Tenorio/flickr.com

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Źródło: prawy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną