Z zagranicy

UKIP: UE płaci 1500 profesorom za unijną agitację na uczelniach!

Przedstawiciele brytyjskiej Partii Zjednoczonego Królestwa ostrzegli w poniedziałek, że brytyjskie szkolnictwo, w tym w szczególności szkolnictwo wyższe jest poważnie zagrożone, ponieważ profesorom płaci się nie za uczenie, ale za ideologizowanie studentów w duchu unijnej poprawności.

 

Jak podkreśla Paul Nuttal, wiceszef UKIP oraz były wykładowca akademicki, Unia Europejska wybiera profesorów, którym płaci za wpajanie studentów unijnych ideałów, co szczególnie nasiliło się w ostatnim czasie, kiedy już wiadomo, iż odbędzie się referendum ws członkostwa Wielkiej Brytanii w UE. Oznacza to, że zamiast konkretnej wiedzy młodzież akademicka otrzymuje spory zastrzyk unijnej propagandy, której nikt nie konfrontuje z rzeczywistością.

 

– Dowiedzenie się, że półtora tysiąca wykładowców na całym świecie jest opłacanych przez UE w celu promowania unijnej integracji jest bardzo niepokojące i przypomina bardziej metodę działania Zimnej Wojny epoki komunizmu, niż XXI-wiecznego świata zachodniego – powiedział Nuttal.

 

Zwrócił przy tym uwagę, że w Wielkiej Brytanii uniwersytety są utrzymywane dzięki datkom oraz dofinansowaniu państwa, zatem prowadzenie na nich takiej działalności politycznej jest sprzeczne z szeroko rozumianą etyką. – Uniwersytety w Wielkiej Brytanii powinny reprezentować interesy brytyjskiej edukacji, nie zaś angażować się w działania nie mające niczego wspólnego z demokracją – oświadczył Nuttal, zapowiadając, iż dowie się dokładnie którzy wykładowcy sprzedali się eurokratom z Brukseli.

 

Zdaniem Nuttala sytuacja ta nie tylko prowadzi do znaczącego obniżenia poziomu nauczania, ale przede wszystkim narusza niezależność uczelni jako instytucji apolitycznych.

 

Anna Wiejak

 

Fot. sxc.hu

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

86 komentarzy

86 Komentarzy

 1. Karl

  9 listopada 2017 at 05:49

  Great post. I will be going through some of these issues as
  well..

 2. http://forum.to.ge

  19 listopada 2017 at 06:18

  WOW just what I was looking for. Came here by
  searching for titanium sunglasses

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra