Czego będą się uczyć słuchacze? Jak prowadzić media społecznościowe, by docierać do pożądanych odbiorców i odnieść zakładane efekty. Jak dobrze wypaść przed kamerą. Jak pisać atrakcyjne teksty prasowe i jaki związek z współczesną polityką ma historia. Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają uczestnicy Akademii Patriotyzmu – projektu realizowanego przez Fundację Centrum im. Władysława Grabskiego w partnerstwie z KGHM Polska Miedź.

Akademia– W procesie budowy nowych, propaństwowych, świadomych i profesjonalnych elit szczególnie ważne jest zapewnienie dopływu „świeżej krwi” czyli ludzi młodych, dynamicznych i szczerze oddanych Polsce – tłumaczy Krzysztof Tenerowicz, Prezes Zarządu Fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego. – Właśnie dlatego dzięki partnerstwu w projekcie KGHM Polska Miedź powołaliśmy do życia Akademię Patriotyzmu. Chcemy zgromadzić ambitne i zdolne osoby, by podczas spotkań zainteresować je losem i przyszłością Polski – dodaje.

Jak mówi Krzysztof Tenerowicz, udział w Akademii to niepowtarzalna szansa na osobisty rozwój. Uczestnicy zdobędą mnóstwo teoretycznej wiedzy przekazanej w przystępnej formie, ale posiądą także szereg praktycznych i niezwykle przydatnych umiejętności. W planie zajęć są m.in. warsztaty radiowe, nauka pracy z kamerą i prezentacji przed jej obiektywem, nauka pisania atrakcyjnych tekstów prasowych, kurs autokreacji w mediach, autoprezentacji czy prowadzenia mediów społecznościowych.

Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu w Warszawie i Krakowie. W przypadku szerszego zainteresowania młodych ludzi z różnych rejonów Polski organizatorzy rozważą także organizację zajęć w innych miastach. Uczestnicy mogą liczyć na wsparcie logistyczne związane z dojazdem i zakwaterowaniem.

Pierwsze spotkanie Akademii Patriotyzmu zaplanowano już w dniach 26-27 stycznia. W sobotę i niedzielę w dwóch trzygodzinnych blokach odbędą się wykłady i warsztaty. W spotkaniu udział wezmą prof. dr hab. Krzysztof Surówka z Katedry Finansów Samorządowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, który opowie m.in. o funkcjonowaniu budżetu państwa i finansowaniu samorządu terytorialnego, red. Marcin Makowski – dziennikarz tygodnika "Do Rzeczy", historyk i filozof, który zajmuje się tematyką z pogranicza mediów, polityki i nauki,  dr Maciej Zakrzewski z Instytutu Pamięci Narodowej, którego wykład poświęcony będzie związkom polityki z historią, oraz Dariusz Loranty – ekspert ds. bezpieczeństwa, pisarz i publicysta, jeden z czołowych negocjatorów policyjnych w III RP. Jego zajęcia poświęcone będą m.in. taktyce negocjacji oraz kwestiom zabezpieczania imprez masowych.

W wakacje dla najbardziej zaangażowanych uczestników Akademii przewidziana jest tzw. Szkoła Letnia. Wybrane osoby będą miały szansę wziąć udział w dłuższych, kilkudniowych warsztatach i wykładach wyjazdowych. Miejsce docelowe Szkoły Letniej zostanie ustalone w porozumieniu z uczestnikami. Partnerem strategicznym projektu jest KGHM Polska Miedź.

Wciąż można jeszcze dołączyć do grona słuchaczy Akademii. Wystarczy skierować na adres mailowy: sekretariat@centrumgrabskiego.pl swoją aplikację wraz krótkim uzasadnieniem i listem motywacyjnym.

RW/inf. prasowa