O opublikowanym 30 stycznia przez Anti-German Antifa Underground poście poinformował Oliver Janich – niemiecki pisarz, dziennikarz „Financial Times Deutschland”, „Suddeutsche Zeitung” i „Focus Money” oraz polityk i przewodniczący Partii Rozsądku (Partei der Vernunft).

„Poradnik” zachęca do zdobycia broni palnej z materiałów kompozytowych w krajach o bardziej liberalnych przepisach dotyczących jej posiadania – wymieniono państwa takie jak Norwegia, Finlandia, Polska, Czechy, Francja, Austria). Doradzono także, by grupa zamachowców wyposażyła się w krótkofalówki z szyfrowaniem oraz furgonetkę, kilka motocykli i ubrania na zmianę. Wymieniono również nazwiska konkretnych polityków AfD, jako celów: Beatrix von Storch, Alice Weidel, Alexandra Gaulanda, Jörga Meuthena oraz Björna Höcke.

Podkreślono również, że zamachowcy powinni się dobrze zapoznać z topografią terenu. Później szczegółowo opisano w jaki sposób przeprowadzić zamach i bezpiecznie pozbyć się kompromitujących dowodów.

– Poprzez to bezpośrednie wezwanie do morderstwa, skrajne lewicowy terror przeciwko AfD osiągnął nowy poziom

– stwierdziła w związku z działaniami Antify poseł do Bundestagu oraz współprzewodnicząca partii Alice Weidel.

– Jeśli wzywa się do zabójstwa, wydaje się, że wszystkie ograniczenia zawiodły. Wzywam rząd niemiecki do sklasyfikowania tak zwanej Antify jako organizacji terrorystycznej i zamknięcia portalu Indymedia

– dodała stanowczo.