Krótka kwerenda ukazuje nam postać sprawczą wielu projektów biznesowych, medialnych i politycznych.

Sam o sobie pisze: „Jest fundatorem Fundacji dla dzieci i młodzieży Kółko Graniaste. Jakub Bierzyński ukończył Uniwersytet Warszawski, Wydział Socjologii. Pracował jako asystent, nauczając statystyki, metodologii badań społecznych, analiz komputerowych i metod badań rynkowych (1990 – 1992). Stypendysta Fullbrighta na Univesity of California Berkeley.Publicysta ekonomiczny Rzeczpospolitej oraz polityczny: Polityka, Newsweek, Gazeta.pl, Polska The Times. Autor tekstów dla Wprost, Onet, WP, NaTemat, Liberte. Założyciel Kantar Millward Brown (wcześniej SMG/ KRC Millward Brown Company), szef OMD Poland (dom mediowy https://omd.pl/omd/), doradca Palikota i Petru (01.2015-01.2017)

Jakiś czas temu zdziwienie wzbudził sondaż przygotowany przez WB, z którego wynikało, że WIOSNA Biedronia jest trzecią siłą polityczną z poparciem 14 proc. Zdumienie wyraził również liberalny dziennikarza Tomasz Lis, aż okazało się Bierzyński jest doradcą Biedronia.

Prawdziwy demiurg, by zacytować Słownik PWN: w niektórych systemach filozoficzno-religijnych: twórca świata, człowiek obdarzony nieograniczoną mocą twórczą i wielką wyobraźnią, w starożytnej Grecji: tytuł wysokiego urzędnika państwowego; też: osoba nosząca ten tytuł. Mówiąc slangiem „niezły gostek".

Komentując dla portalu DoRzeczy.pl wyniki WIOSNY Jerzy Karwelis mówi: „Ta formacja pojawia się już trzeci raz z rzędu. To jest ta sama ręka, ten sam człowiek i ten sam pomysł”. A mówi to człowiek z branży medialnej (dyrektor marketingu, komercyjny i wydawniczy)= Newsweek Polska i Forbes).

Dla chcących głębiej przeanalizować kim jest Jakub Bierzyńskiego podajemy jego blog: http://bierzynski.pl/

Ocieka liberalizmem i antyklerykalizmem, Ma swój kanał na yb, na korym zagościł już min. Tomasz Sekielski o swoim filmie o pedofilii w Kościele i odchudzaniu. Domniemywam, że Bierzyński toczy swoją wojnę z Kościołem tworząc kolejnych liderów wojny kulturowej.

Piotr Błaszkowski