Oto kilka jego wypowiedzi:

- Jeśli Grzegorz Schetyna mówi, że będzie "mapa drogowa" dojścia do euro to znaczy, że nie przeczytał traktatów, bo mapa taka już jest.  My musimy spełnić kryteria kopenhaskie, w związku z tym mamy i wiemy co musimy zrobić, żeby euro było.

Ale są kraje, które takie kryteria spełniają i postanowiły zapytać swoich obywateli czy wchodzą do strefy euro czy też nie - Szwecja. No i teraz trzeba obalić argumentację, że państwa się lepiej rozwijają w strefie euro. Nie rozwijają się lepiej, bo Szwecja odrzuciła w referendum euro i utrzymała koronę, natomiast PKB wzrósł o 20% przez ostatnie 12 lat, natomiast strefa euro średnio 10%.

- Jesteśmy słabszą gospodarką niż niemiecka. Na euro korzysta silniejsza gospodarka o prowinencji eksportowej. Gospodarka niemiecka zwalnia i dlatego chce poszerzać strefę euro. Widać wyraźnie, że ktoś kosztem Polaków próbuje zrobić biznes. Nie mam wątpliwości, że w sprawie wprowadzenia euro jest nacisk na Koalicję Europejską. Stawiam tezę, że Niemcy bojąc się kryzysu chcą poszerzać strefę euro.


Całość programu "Minęła 8" można obejrzeć pod adresem: https://www.tvp.info/42475441/24052019-0810/program-minela-8,odc-455