Oto wstępny materiał przygotowany przez Obywatelską Inicjatywę Rodzin z Ggańska.

Temat jest bardzo aktualny i bulwersujący. Polecamy go Waszej uwadze.

  

1. Materiał został opracowany w oparciu o tzw. Standardy edukacji seksualnej w Europie i matryce WHO mające podtekst pro pedofilski. Pani Barbra Nowak, wypełniając sumiennie obowiązki kuratora zatroskanego o bezpieczeństwo dzieci w placówkach edukacyjnych, słusznie zdemaskowała Standardy WHO, jako dokument pro-pedofilski.

Cytat : ... Około 12-13 roku życia........ niektóre dzieci już w tym wieku podejmują pierwsze kontakty seksualne, takie jak pocałunki czy wzajemne pieszczoty zakończone orgazmem, czasem również seks oralny czy też stosunki genitalne.

 

2. Materiały warsztatów prezentują nachalną promocję homoseksualizmu, sugerują młodym ludziom, że mogą być orientacji homoseksualnej i że homoseksualiści są szczególnie prześladowani np. z racji swojej orientacji szykanowani i zwalniani z pracy.

 

Cytat: ... W tym świecie, prawie wszystkie nauczycielki, nauczyciele czy pracodawcy są homoseksualni... Podobnie wszyscy w Waszych rodzinach to geje i lesbijki. Większość specjalistów i specjalistek od prawa, nauczania, leczenia, sprawowania władzy w kraju i świecie jest gejami lub lesbijkami. Wszystkie gwiazdy świata show biznesu osoby homoseksualne, tak jak księża, rabini, imamowie... W tym świecie, wszystkie książki i programy telewizyjne skupiają się na przedstawianiu losów, przeżyć, radości i kłopotów gejów i lesbijek...

 

3. Warsztaty prezentują absurdalne zapisy: DEKLARACJI PRAW SEKSUALNYCH CZŁOWIEKA (2014) ", która nie ma żadnego prawnie wiążącego charakteru, lecz jest narzędziem ideologii lewicowej kwestionującej naturalne prawa rodziców do wychowywania swoich dzieci. Deklaracja promuje aborcję do końca trwania ciąży i zrównanie praw homo związków z klasyczną rodziną. (w domyśle z prawem gejów do adopcji dzieci.)

 

Cytat: .....człowiek ma prawo do podejmowania decyzji o nieposiadaniu dzieci, ............ Korzystanie z niniejszego prawa wymaga dostępu do świadczeń i usług w zakresie  antykoncepcji, przerwania i zakończenia ciąży...... (w domyśle zabicia dziecka na każdym etapie ciąży.)

 

Cytat: ... Każdy człowiek ma prawo do korzystania ze wszystkich praw seksualnych wymienionych w Deklaracji, bez różnicowania ze względu na orientację seksualną, tożsamość płciową, płeć społeczno-kulturową (gender)...

 

Cytat: ... Prawo do zawierania i rozwiązywania, związków partnerskich oraz zbliżonych rodzajów relacji........ Orientacja heteroseksualna, homoseksualna i biseksualna są traktowane, jako prawidłowe warianty rozwojowe seksualności człowieka….

 

4. W trakcie zajęć manipuluje się młodymi ludźmi przekonując ich, że wystarczy użyć lateksowych zabezpieczeń, aby być bezpiecznym.

 

Cytat: Profilaktyka - w kontaktach seksualnych przed zakażeniem chronią: prezerwatywa, chusteczki lateksowe i rękawiczki". „Prawidłowo używana prezerwatywa chroni przed infekcjami przenoszonymi drogą płciową" "Pamiętaj! Użycie prezerwatywy to jedyny sposób na profilaktykę infekcji przenoszonych drogą płciową.

 

Jest to nieprawda. Jak podaje Krajowe Centrum ds. Aids używanie prezerwatyw daje 90 % ochronę przed zakażeniom HIV a Polskie Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych określa skuteczność lateksowych zabezpieczeń przed bakterią rzeżączki na około 50 %.

 

5. W trakcie zajęć sugeruje się młodzieży wczesną inicjację seksualną.

Cytat: ... Jesteś w związku z chłopakiem. Chcesz rozpocząć życie seksualne i nie masz pewności czy Twój chłopak jest na to gotowy. Chcesz o tym porozmawiać, zachowując się asertywnie.

 

6. Rodzice są oburzeni, gdy dowiadują się, że na zajęciach w szkole ich dzieci na forum klasy zakładały prezerwatywy na model członka. Nie informuje się rodziców, co tak naprawdę zawierają materiały warsztatów. Nie uprzedza się również rodzica, że omawiać się będzie transseksualność, homoseksualizm i płeć społeczną – kulturową.

 

Cytat: ... Transpłciowość jest parasolowym terminem, w którym zawiera się cała ludzka różnorodność płciowa, Może odnosić się do osób transseksualnych, transpłciowych, crossdresserów, osób androgynicznych, poligenderowych, genderqueer, agenderowych...

 

7. Zwracam uwagę, że warsztaty ZDROVVE LOVE nie powinny być realizowane w gdańskich szkołach, gdyż obejmują treści niezgodne z polskim prawem:

 

Art. 4 ust. 1 Ustawy o planowaniu rodziny (1993): Do programów nauczania szkolnego wprowadza się wiedzę o życiu seksualnym człowieka, zasadach świadomego i odpowiedzialnego rodzicielstwa, o wartości rodziny, życia w fazie prenatalnej oraz metodach i środkach świadomej prokreacji.

 

Rozporządzeniem MEN z dnia 12 sierpnia 1998 r. z późn. zm. w sprawie sposobu nauczania szkolnego oraz zakresu treści dotyczących wiedzy o życiu seksualnym człowieka, o zasadach świadomego i odpowiedzialnego rodzicielstwa, o wartości rodziny, życia w fazie prenatalnej oraz metodach i środkach świadomej prokreacji zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego.

 

Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej.... (Wychowania do życia w rodzinie).

 

8. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Gdańska finansowanie miało dotyczyć programu wsparcia prokreacji dla mieszkańców Gdańska na lata 2017-2020 tymczasem wprowadzane do szkół warsztaty ewidentnie dotyczą reprodukcji. Zdrowie reprodukcyjne w dużej mierze skupia się wokół globalnej promocji działań sprzecznych z troską o zdrowie kobiet. Są one skupione wokół praw dostępu do pełnego zasobu środków kontroli urodzeń i metod tzw. bezpiecznej aborcji dla szerokiej grupy kobiet, łącznie z nastolatkami. W programie nie ma nic o: wierności, budowaniu trwałej relacji w związku kobieta mężczyzna, miłości, godności czy odpowiedzialności za przyszłe potomstwo

 

Odnoszę wrażenie, że ukrytym celem wprowadzanych do szkół zajęć jest pogłębianie podziałów społecznych i nakręcanie spirali sporów ideologicznych.  Karol Marks w dokumencie MANIFEST PARTII KOMUNISTYCZNEJ domagał się likwidacji rodziny i zastąpienia jej prostytucją publiczną a Wilhelm Reich, austriacki komunista i seksuolog powiedział „Erotyzacja stanowi idealne narzędzie zniszczenia rodziny, kościoła, tradycji, państwa, oraz zburzenia całej dotychczasowej struktury ładu społecznego". Wszystkie materiały dostępne są na stronie  http://odpowiedzialnygdansk.pl/ w zakładce zdrovve-love.

 

Autor: Adam Chmielewski
Obywatelska Inicjatywa Rodzin