W radiu RMF24 mówił m.in. „Nie poszliśmy z PiS-em do wyborów samorządowych, choć ta oferta była w wielu sejmikach, w większej liczbie sejmików niż teraz rządzimy. Nie przyjęliśmy tej oferty, nie przyjęliśmy oferty sędziego Trybunału Konstytucyjnego, wicemarszałka Sejmu, kiedy były różne zamieszania. Nie wyobrażam sobie koalicji z PiS-em, bo nie spełniają tych kryteriów, które przedstawiliśmy w propozycji ideowej, ale też programowej”.

Mówił też o niepowodzeniu Koalicji Europejskiej: "Zaproponowałem Koalicję Polską na czele z PSL-em i gromadzenie wokół PSL-u różnych środowisk, które chcą przywrócić szacunek do każdego człowieka: centrowych, chrześcijańskich, demokratycznych. To jest zaproszenie przede wszystkim do naszych rodaków, którzy popierają darmowe szczepienia i leki dla dzieci, emeryturę bez podatku (...). Okazuje się, że Koalicja Europejska, która się zakończyła w chwili ogłoszenia wyników do Parlamentu Europejskiego miała wspólne cele. Część z nich udało się osiągnąć, ale nie udało się wygrać. Bez wspólnoty wartości nie da się też osiągać celów. Wspólnota celów nie wystarczyła".

„Nie poszliśmy z PiS-em do wyborów samorządowych, choć ta oferta była w wielu sejmikach, w większej liczbie sejmików niż teraz rządzimy. Nie przyjęliśmy tej oferty, nie przyjęliśmy oferty sędziego Trybunału Konstytucyjnego, wicemarszałka Sejmu, kiedy były różne zamieszania. Nie wyobrażam sobie koalicji z PiS-em, bo nie spełniają tych kryteriów, które przedstawiliśmy w propozycji ideowej, ale też programowej”

Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/poranna-rozmowa/news-kosiniak-kamysz-nie-wyobrazam-sobie-koalicji-z-pis-em,nId,3037240#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox