Audiencja prezydenta Rosji cieszy się ogromnym zainteresowaniem mediów. Dla wszystkich bowiem jest oczywista rola Putina na arenie międzynarodowej, a zwłaszcza w konfliktach na wschodzie Ukrainy, w Syrii i Libii. Jak zapowiadano jeszcze przed jego wizytą w Watykanie, to właśnie sprawa pokoju miała być głównym przedmiotem rozmów rosyjskiego przywódcy z Ojcem Świętym, watykańskim Sekretarzem Stanu i szefem papieskiej dyplomacji.

Jak podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, w czasie wizyty Putina w Watykanie wyrażono zadowolenie z rozwoju relacji dwustronnych, umocnionych poprzez podpisany dziś protokół o współpracy watykańskiego Szpitala Dzieciątka Jezus i rosyjskich szpitali pediatrycznych. Rozmawiano też o sprawach istotnych dla życia Kościoła katolickiego w Rosji. W dalszej kolejności podjęto kwestię ekologii oraz niektóre aktualne zagadnienia międzynarodowe, ze szczególnym odniesieniem do Syrii, Ukrainy i Wenezueli.

Warto przypomnieć, że dzisiaj na zaproszenie Papieża przyjeżdżają do Watykanu biskupi Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego.

Na podst. „Radio Watykańskie”