Sellin stwierdził: "Wydaje mi się, że dla każdego, kto myśli o tym, żeby Polska polityka historyczna i święte miejsca dla Polaków, wyglądały godnie i żeby pracowały też na wiedzę na nasz temat w kraju i świecie, oczywiste jest, że wreszcie takie muzeum powinno powstać".

Dodał także: "Nie zbudowało, więc - na zasadzie pomocniczości - wkracza władza państwowa - rząd, ministerstwo, inwestor dobry, czyli Muzeum II Wojny Światowej. Zbudujemy to muzeum. Myślę, że pani prezydent będzie nam dziękować za kilka lat, że wreszcie to miejsce wygląda godnie - bez wstydu, bez zażenowania, bo tak, niestety, wygląda dziś".

 

"Nie zbudowało, więc - na zasadzie pomocniczości - wkracza władza państwowa - rząd, ministerstwo, inwestor dobry, czyli Muzeum II Wojny Światowej. Zbudujemy to muzeum" - zapewnił wiceszef MKiDN. "Myślę, że pani prezydent będzie nam dziękować za kilka lat, że wreszcie to miejsce wygląda godnie - bez wstydu, bez zażenowania, bo tak, niestety, wygląda dziś"

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-sellin-za-kilka-lat-prezydent-dulkiewicz-bedzie-nam-dziekowa,nId,3105467#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox