Prezydent zwrócił się najpierw do Witek podczas uroczystości: "To kolejna zmiana na naszej scenie politycznej. Dziękuję pani marszałek za doskonałe pełnienie tej trudnej i odpowiedzialnej misji, jaką jest kierowanie MSWiA. Dziękuję, że zgodziła się pani przyjąć nowe wyzwanie, jaką jest druga funkcja w państwie".

Duda powiedział przy tej okazji na temat nowego ministra: "Powiedziałem przed chwilą do pana ministra [Mariusza Kamińskiego - red.], że bardzo się cieszę z tego wskazania, bo mam przekonanie, że to właściwa osoba na właściwym miejscu. Ma ogromne doświadczenie w kreowaniu ważnych instytucji państwa - to on stworzył CBA i kierował nim. Nie mam wątpliwości, że świetnie pan sobie poradzi. Niedługo będziemy gościli szefów państw i prezydenta USA, więc pana misja jest niezwykle odpowiedzialna i przed panem ważne zadanie. Cieszę się, że właśnie panu ministrowi powierzono tę funkcję. Życzę pani marszałek i panu ministrowi powodzenia".

Mariusz Kamiński z kolei stwierdził: "To dla mnie ogromny zaszczyt i wyzwanie. Resort nie wymaga żadnych radykalnych zmian. Jestem już po rozmowach ze wszystkimi szefami służb. Bardzo dobrze oceniam pracę podległych służb. Będziemy do końca kadencji prowadzili sprawy związane z bezpieczeństwem obywateli w sposób odpowiedzialny, profesjonalny i rzetelny".