Zdradzamy sekrety naturalnych ziołowych antybiotyków

0
0
0
Antybiotyki z apteki Pana Boga, Zbigniew T. Nowak
Antybiotyki z apteki Pana Boga, Zbigniew T. Nowak / ecsmedia.pl

Na tle innych krajów Europy polska przyroda jest nieskażona, dzięki temu rosnące zioła i żywność są bezpieczne dla konsumentów. Warto więc w leczeniu sięgać do darów bożych z polskich lasów i łąk.

Nakładem wydawnictwa AA ukazała się praca Zbigniew Nowak „Antybiotyki z apteki Pana Boga". Zdaniem wydawcy pracy „dziś – kiedy współczesna medycyna od lat zmaga się ze zmutowanymi, lekoopornymi bakteriami, a znane antybiotyki tracą swą skuteczność – nadzieje daje apteka natury. Przez całe wieki dostarczała człowiekowi naturalnych antybiotyków, takich jak zioła, miód, propolis (kit pszczeli) czy olejki z roślin aromatycznych, które pomagały w obliczu pojawiających się epidemii. Szczegółowe działanie antyseptyczne tych cennych leków, w oparciu o najnowsze zdobycze nauki, opisuje właśnie ta książka. [...] Pomaga nam zmagać się z atakiem chorobotwórczych patogenów dzięki leczniczym recepturom z babki lancetowatej, bzu czarnego, czosnku pospolitego, cebuli jadalnej, chrzanu pospolitego, dziewanny, goździkowca korzennego, jeżówki purpurowej, lebiodki pospolitej, lipy drobnolistnej, macierzanki piaskowej, maliny właściwej, miodu pszczelego, nagietka lekarskiego, olejku z drzewa herbacianego, propolisu, sosny pospolitej, szałwii lekarskiej, tymianku pospolitego".


Zioła opisane na łamach pracy „Antybiotyki z apteki Pana Boga" „stanowią one doskonałe wsparcie i nieocenioną pomoc w leczeniu takich dolegliwości jak angina, chrypka, zapalenie gardła, grypa, przeziębienie, katar, kaszel, zapalenie zatok, oskrzeli, płuc, migdałków podniebiennych, ucha środkowego, zakażenia dróg moczowych i pęcherza moczowego, ran pooperacyjnych, zatrucia pokarmowe, lamblioza, a także czyraki, trądzik, odleżyny, opryszczka, półpasiec, ropnie skóry i wątroby, grzybica, rany popromienne, owrzodzenie żołądka i żylakowe oraz pleśniawki jamy ustnej".


Zbigniew Nowak jest autorem wielu innych książek o ziołolecznictwie, w tym i pracy „Domowa spiżarnia zdrowia. Przetwory, które leczą" (wydanej również przez wydawnictwo AA) zawierająca kilkadziesiąt przepisów przetworów mających bardzo korzystne oddziaływanie na nasze zdrowie.


ak informuje wydawca „nasze prababki rzadko chodziły do apteki, być może nie posiadały dyplomów uczelni medycznych, a jednak potrafiły skutecznie zadbać o zdrowie całej rodziny. Wystarczyła im mądrość życiowa, która podpowiadała, że dobrze zaopatrzona spiżarnia domowa jest jak najlepsza apteka, bo można z niej czerpać przez cały rok naturalne witaminy i prozdrowotne przetwory przygotowane z sercem".


Według wydawcy pracy nie można zgodzić się ze stwierdzeniem, „że robienie przetworów to czysta strata czasu, bo przecież sklepowe półki aż uginają się pod ich ciężarem. Kto choć raz posmakował domowych konfitur, dżemów, przecierów, soków czy sałatek, kiszonych ogórków czy kapusty według starych, wypróbowanych przepisów, ten za nic w świecie nie da się przekonać, że podobne można kupić w sklepie".


Jak informuje wydawca „przetwory przygotowane w domu to prawdziwa skarbnica zdrowia – i o nich właśnie jest ta książka. Znajdziemy w niej mnóstwo wypróbowanych przepisów na soki, syropy, konfitury, dżemy, powidła, galaretki, wino, nalewki, ocet jabłkowy, sałatki, przeciery, sosy i inne przetwory z najzdrowszych darów natury: kwiatów fiołka, z truskawek, porzeczek, czarnych jagód, poziomek, czereśni, wiśni, płatków i owoców róży, malin, ogórków, pomidorów, papryki, moreli, brzoskwiń, jabłek, śliwek, aronii, winogron, kapusty, żurawiny, czosnku i chrzanu. Każdy przepis Autor opatrzył wyczerpującym komentarzem na temat walorów leczniczych tych przetworów, a opracował go w oparciu o wiedzę, doświadczenie i najnowsze zdobycze medycyny".

 

Publikacja wydana przez wydawnictwo AA „to nie jest zwykła książka z przepisami. To poradnik, który dostarczy niezbędnej wiedzy na temat walorów zdrowotnych i odżywczych owoców z ogrodów i lasów oraz warzyw".

 

Układ książki „oparty jest na sezonowości warzyw, co powinno ułatwić korzystanie z niej". Przepisom i informacjom towarzyszą kolorowe zdjęcia opisywanych przetworów. Książka nie tylko nadaje się jako informator do domu, ale jest też atrakcyjną propozycja na prezent.


Z pracy Zbigniewa Nowaka „Mniszek lekarski w walce z nowotworami" czytelnicy dowiedzą się, że „podczas gdy uczeni na całym świecie dosłownie w pocie czoła poszukują skutecznych leków na nowotwory, pomocną dłoń podaje nam apteka przyrody. Jednym z jej skarbów jest dobrze nam znany mniszek lekarski. W ostatnim czasie opublikowano dziesiątki wiarygodnych doniesień naukowych, z których wynika, że daje on wielką nadzieję dla ludzi zmagających się z nowotworami. Zalet mniszka jest jednak dużo więcej. To roślina o nadzwyczajnej sile przywracania człowiekowi zdrowia".


W pracy „Mniszek lekarski w walce z nowotworami" czytelnicy znajdą „wiele porad, jak za pomocą mniszka zwalczać m.in. nowotwory, cukrzycę typu 2, otyłość, niestrawność, choroby wątroby i dróg żółciowych (np. kamicę żółciową), zaparcia, anemię, osłabienie organizmu wskutek długotrwałych chorób, przeziębienie, trądzik itd. Poradnik ten zawiera mnóstwo receptur na tanie domowe specyfiki z tej rośliny (także wspomagające organizm w walce z nowotworami i zalecane po chemio- i radioterapii). Książka ta dostarcza też rzetelnej wiedzy, jak stosować mniszek w kuchni i kosmetyce".


Zbigniew T. Nowak w książce „Pokrzywa przywraca zdrowie" stwierdził, że pokrzywa „to jedna z najwartościowszych roślin, jakie kiedykolwiek znała ludzkość. Współczesna medycyna wprost nie wyobraża sobie leczenia wielu chorób bez wykorzystania tej cennej rośliny".


Praca „Pokrzywa przywraca zdrowie" „dostarcza Czytelnikowi wyczerpującej wiedzy na temat zalet leczniczych pokrzywy w oparciu o najnowsze zdobycze nauki. Podpowie jak ją zbierać i przetwarzać na proste, tanie domowe leki, m.in. na oczyszczenie (detoks) organizmu z toksyn i kwasu moczowego, anemię, cukrzycę, otyłość, reumatyzm, artretyzm, wzmocnienie układu odpornościowego organizmu, nieprzyjemny zapach potu, alergię, osteoporozę, kamicę nerkową, obrzęki stóp, przerost gruczołu prostaty, nadmierne wypadanie włosów, łojotok, trądzik oraz chroniące przed chorobą Alzheimera i zakrzepami krwi.


Z poradnika „Pokrzywa przywraca zdrowie" czytelnicy dowiedzą „się, w jaki sposób wykorzystywać pokrzywę w kuchni, np. do przyrządzania oryginalnych zup, sałatek, surówek i innych dań leczniczo-odżywczych oraz w nowoczesnej kosmetyce i ogrodnictwie biodynamicznym. Książka ta zawiera także wiele sprawdzonych przepisów na domowe leki, dania i kosmetyki z pokrzywy".


W pracy „Brzoza ratuje w chorobie" Zbigniew Nowak przypomniał, że „brzoza to drzewo niezwykle przyjazne człowiekowi. Przez całe wieki przynosiła mu ulgę w wielu chorobach — często trudnych do leczenia. Dziś uznanie brzozy w medycynie wcale nie słabnie. Najnowsze wyniki badań naukowych potwierdzają niezbicie, że warto, a nawet trzeba leczyć się surowcami pozyskiwanymi z tego drzewa".


Książka „Brzoza ratuje w chorobie" „zawiera zbiór cennych receptur na tanie i skuteczne domowe specyfiki z brzozy, m. in. na lek z czyru brzozowego o działaniu przeciwrakowym, zioła franciszkańskie na kamicę moczową i »kurację płuczącą« pomocną w kamicy nerkowej, herbatkę oczyszczającą organizm z kwasu moczowego, maść na bolące stawy, tybetańską maść na ropiejące, trudno gojące sic rany czy krople przeciwtrądzikowe. Podpowiada także jak kurować się sokiem ściąganym z pni brzozy, jak przygotować z niej okład i kąpiel dla obrzękniętych, obolałych stóp i leczącą trądzik oraz łuszczycę, tonik zalecany przy łysieniu i łupieżu, płukankę na połysk włosów czy domowy szampon".


Zbigniew T. Nowak w pracy „Róża przedłuża życie" stwierdził, że „róże są nie tylko do podziwiania czy do upajania się ich urzekającym zapachem. Niektóre ich gatunki dostarczają człowiekowi płatków, z których można przygotowywać wartościowe leki, oryginalne przetwory i kosmetyki, a przede wszystkim najdroższą wonność — olejek różany. Istnieją też i takie gatunki, które wydają owoce uznawane dziś za najzdrowsze na świecie, gdyż żaden ze znanych owoców nie dorównuje im zawartością witaminy C". W różach „nauka doliczyła się w nich ponad 130 związków sprzyjających zdrowiu".

 

Poradnik „Róża przedłuża życie" „dostarczy wiedzy, jakie gatunki tego krzewu słyną z dobroczynnych płatków, a jakie z owoców, co one zawierają, kiedy je zbierać i wreszcie jak przetwarzać na domowe leki, przetwory i kosmetyki. Lekturę uprzyjemnią niezwykle bogate dzieje róży. Dowiemy się z niej np. dlaczego władczyni Egiptu — Kleopatra lubiła sypiać na poduszkach wypełnionych płatkami różanymi oraz dlaczego w antycznym Rzymie podczas uczt kwiat białej róży wieszano u sufitu".


Praca „Żurawina samo zdrowie" Zbigniewa Nowaka uzmysławia, że „współczesna medycyna okrzyknęła dziś żurawinę owocem na miarę XXI wieku. Zawiera ona bowiem wręcz unikalne związki lecznicze, które potrafią człowiekowi zagwarantować zdrowie na długie lata. Okazuje się, że owoce żurawiny to nie tylko ceniony od dawna lek na stan zapalny dróg moczowych czy pęcherza, ale także skutecznie broniący przed postępującą miażdżycą, nowotworami, zwyrodnieniem plamki żółtej (AMD), depresją, syndromem chronicznego zmęczenia, próchnicą zębów. Stanowi również niezastąpiony środek poprawiający wydolność mózgu, ułatwiający odchudzanie, kompleksowe odtruwanie organizmu z toksyn, pomocny w przeziębieniu i grypie czy przy przeroście gruczołu krokowego (prostaty)".

 

Książka „Żurawina samo zdrowie" „przybliża właściwości lecznicze żurawiny w oparciu o najnowsze doniesienia naukowe. Znajdziemy tu również wiele receptur na sprawdzone domowe specyfiki z jej owoców zalecane przy różnych dolegliwościach oraz proste przepisy na zdrowe, oryginalne w smaku konfitury, galaretki, przeciery, sałatki, surówki, sosy do mięs i prawdziwy kisiel żurawinowy".


Ziołowa apteka seniora" Zbigniewa Nowaka jak informuje wydawca pracy wydawnictwo AA to „poradnik, który pomaga w naturalny sposób leczyć nadciśnienie tętnicze żylaki i nadmiar cholesterolu. Doradza, jak ochronić się przed groźnymi powikłaniami pogrypowymi, zakrzepami krwi, nowotworami wieku starczego, zawałem serca, udarem mózgu. Uczy, jak zadbać o układ odpornościowy organizmu oraz w jaki sposób oddalić otępienie starcze, szum w uszach, zawroty głowy i poprawić pamięć. Przedstawia najnowsze osiągnięcia naturalnej medycyny w leczeniu chorób Alzheimera i Parkinsona, cukrzycy, anemii, zwyrodnienia plamki żółtej (AMD), katarakty starczej, bezsenności, depresji, osteoporozy, zakażeń dróg moczowych i pęcherza, przerostu prostaty, kamicy żółciowej, niestrawności oraz kłopotów z wątrobą. Dowiemy się z niego też jak przy pomocy ziół radzić sobie z reumatyzmem, artretyzmem, odleżynami i klimakterium. Wiedza zaczerpnięta z tej książki może również pomóc zmniejszyć wydatki na leczenie. Niektóre bardzo skuteczne i przebadane przez medycynę leki można mieć za darmo, wprost na wyciągnięcie ręki, z nieprzebranej apteki natury".

 

Prace „Ziołowa apteka seniora" rozpoczynają informacje o tym, jak dbać o układ odpornościowy na starość, jak w celu ochrony układu odpornościowego stosować ziele jeżówki. Kolejne rozdziały poświęcone są walce z grypą (za pomocą dziewanny i czosnku), przedłużaniu życia (za pomocą żeń-szenia i różeńca górskiego), leczyć serce (za pomocą głogu i ciemnych winogron), nadciśnienie (za pomocą aronii i czosnku), zwalczać zakrzepy (za pomocą pokrzywy, porzeczki, czosnku), żylaki (za pomocą kasztanowca i aronii), złogi cholesterolu (za pomocą cebuli, czosnku, karczocha, cytryny), otępienie (za pomocą miłorzębu, czarnej jagody, żurawiny), chorobę Alzheimera (dzięki pokrzywie), zwyrodnienie plamki żółtej i zaćmę (za pomocą dzikiej róży, żurawiny, warzyw, jagód, porzeczek), bóle (dzięki jemiole, wiązówki, miodu, brzozy, smalcu gęsiego, mleka z lipą), reumatyzm (wykorzystując mniszka lekarskiego, miodu, dzikiej róży), bezsenność (za pomocą owsa, chmielu, lawendy), depresje (wykorzystując dziurawiec, melisę), cukrzyce (za pomocą rutwicy, morwy), chronić wątrobę i zwalczać niestrawność (za pomocą czarnej rzodkwi, ostropestu), kamicę żółciową (za pomocą kocanki piaskowej), klimakterium (wykorzystując koniczynę łąkową), osteoporozę (za pomocą pokrzywy), leczyć prostatę (za pomocą pokrzywy, pyłku kwiatowego, miodu, pestek słonecznika i dyni), drogi moczowe i pęcherz (wykorzystując żurawinę, miodu wrzosowego, brzozy), odleżyny, anemie (dzięki pokrzywie), nowotwory (za pomocą pokrzywy, czosnku, brzozy, żurawiny).

 

Nakładem wydawnictwa Fronda ukazała się, 180 stronicowa, bogato ilustrowana, praca Zbigniewa Nowaka „Zielony detoks. Jak rośliny lecznicze wymiatają z organizmu wolne rodniki i gwarantują długie życie".

 

Jak informuje wydawca, czytelnicy na kartach kart pracy Zbigniewa Nowaka poznają „25 roślin leczniczych – te o egzotycznie brzmiących nazwach; żeń szeń, bakopa, gotu cola i te z nazwy pospolite; cebula, porzeczka i jagoda – stosowane umiejętnie zapewniają długowieczność i formę psychofizyczną".


Według wydawcy pracy Zbigniew Nowak to „jeden z najbardziej znanych w Polsce specjalistów ziołolecznictwa", autor, który w swojej książce „udowadnia, że zdrowy tryb życia wzmocniony zielonym detoksem potrafi zapobiegać nowotworom, chroni przed miażdżycą i chorobą Alzheimera".

 

Z informacji wydawcy można się dowiedzieć, że „autor przytacza najnowsze wyniki badań laboratoryjnych, proponując włączenie do naszej diety roślin niszczących wolne rodniki – największego wroga naszego zdrowia i życia. Już dziś możesz wzbogacić dietę o przeciwutleniacze, naturalne substancje chroniące przed nowotworami i spowalniające procesy starzenia się organizmu".

 

W swej pracy „Zbigniew Nowak podaje genialnie proste receptury soków, naparów, nalewek, do których stworzenia niepotrzebna jest żadna wiedza tajemna". Praca umożliwia czytelnikom zmianę swojego życia bez uciekania się „do skomplikowanych i wyszukanych specyfików".


Zbigniew T. Nowak to znawca roślin leczniczych, który od 30 lat popularyzuje wiedzę z zakresu ziołolecznictwa, apiterapil i zdrowej diety. Autor pracy napisał ponad 50 książek, ponad 1500 artykułów prasowych i kilkuset scenariuszy audycji radiowych o tej tematyce.

 

Jan Bodakowski

Źródło: JB

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną