Papież Franciszek, koronawirus i masoneria

0
0
0
/ By Casa Rosada (Argentina Presidency of the Nation), CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41540543

Przez pewien czas papież Franciszek mówił do kapłanów: „Odwiedzajcie chorych na koronawirusa”1. Gdy jednak na audiencji w początkach marca uścisnął dłoń bp. Emmanuela Delmas, ordynariusza diecezji Angers, a potem się okazało, że ten biskup „uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa” papież przestał powtarzać te słowa, a sam ukrył się Watykanie i nawet nie pokazuje się na balkonie2.

Media podały wtedy: Wszystkie msze i nabożeństwa w Watykanie będą dostępne jedynie w formie transmisji prowadzonych przez watykańskie media. Do 12 kwietnia papieskie audiencje generalne oraz modlitwy Anioł Pański będą tylko w formie transmisji wideo. Zamknięty jest także plac Świętego Piotra3.

Kilka dni później udzielił wywiadu dziennikowi La Stampa”. Tak oto jego wypowiedzi zreferowano na portalu wp.pl: „To jest mroczny czas dla wszystkich. Nikt nie może być spokojny – powiedział (...) Ojciec Święty zaznaczył, że dotyczy to zarówno wierzących, jak i niewierzących. Wszyscy jesteśmy ludźmi i jako ludzie znajdujemy się na tej samej łódce - stwierdził. Papież Franciszek zauważa, że pomocne w tej sytuacji są współpraca, współczucie, odpowiedzialność i zdolność do poświęcenia. - Nie musimy robić rozróżnienia między wierzącymi i niewierzącymi, wróćmy do korzeni: czyli człowieczeństwa – powiedział. Ojciec Święty wybiegł również w przyszłość. - Musimy myśleć o tym, że nadejdzie coś na kształt czasu powojennego. Nie będzie więcej innych, będziemy my. Bo z całą tą sytuacją możemy sobie poradzić tylko wspólnie – stwierdził4.

Na stronie internetowej Polskiej Agencji Prasowej czytamy: „Po raz pierwszy Franciszek nie pojawił się w południe w oknie i nie zwrócił się stamtąd do wiernych, ale z powodu kryzysu epidemiologicznego odmówił modlitwę w bibliotece, którą transmitował Watykan. Tę bezprecedensową decyzję podjęto po to, by uniknąć ryzyka, że ktokolwiek zarazi się koronawirusem podczas kontroli tysięcy ludzi przy wejściu na plac Świętego Piotra. W niedzielne południe zgromadziło się tam znacznie mniej ludzi. Transmisję obejrzeli na ekranach na placu przed bazyliką watykańską. Przemawiając z biblioteki papież na początku przyznał: Trochę dziwna jest ta dzisiejsza modlitwa Anioł Pański z papieżem zamkniętym w bibliotece, ale ja was widzę, jestem blisko was. Podkreślił, że było to konieczne w ramach prewencji, by uniknąć zarażenia wśród tłumów (z balkonu by się zaraził? – dop. S. K.). Franciszek powiedział : Jestem blisko w modlitwie z osobami, które cierpią z powodu obecnej epidemii koronawirusa i ze wszystkimi tymi, którzy się nimi opiekują. Wspominałem o nich dużo w tych dniach wyciszenia – podkreślił papież nawiązując do zakończonych niedawno rekolekcji wielkopostnych. Przyłączam się do moich braci biskupów w zachęcaniu wiernych, by przeżywali ten trudny moment z siłą wiary, pewnością nadziei i żarliwością miłości. Niech czas Wielkiego Postu pomoże nam nadać ewangeliczny sens temu momentowi próby i bólu – mówił Franciszek5.

Zauważmy, że słowa, które padły z ust Franciszka w wywiadzie udzielonym La Stampa” mogły równie dobrze paść w wywiadzie udzielonym przez Wielkiego Mistrza np. masonerii włoskiej.

Zauważmy, że w cytowanych wyżej wypowiedziach Franciszka na audiencji generalnej nie pojawiły się słowa „Bóg”, „Chrystus”, „Maryja” i wypowiedzi te mogły być autorstwa dostojnika judaistycznego, islamskiego, hinduistycznego, a nawet buddyjskiego (buddyści też się modlą, choć nie za bardzo mają do kogo) czy masońskiego.

W pewnym momencie Franciszek jednak opuścił Watykan, by pomodlić się w jednym z rzymskich kościołów. Przeszedł przez puste ulice i modlił się sam w pustym kościele6

Watykan ogłosił już w połowie marca 2020 r., że papieskie uroczystości Wielkiego Tygodnia odbędą się bez udziału wiernych7.

O tym jak bardzo, za sprawą Bergoglio Kościół się zmasonizował napiszę w książce pt. „Masoneria polska 2020. Na krawędzi przepaści”. Uwzględnię, między innymi, spotkanie i wydanie wspólnego tekstu przez Franciszka i imama Ahmeda el-Tayeb. Imam ten jest dziedzicznym szejkiem sufi z górnego Egiptu i wyraził poparcie dla Światowej Ligii Sufich. Wyznaje on sufizm, a sufizm praktycznie nie różni się od doktryny masonerii.

Uwzględnię oczywiście to wszystko, co działo się na i wokół Synodu Amazońskiego, gdzie próbowano zrównać, w duchu masońskim, chrześcijaństwo, pogaństwo i satanizm, a Franciszek na to nie zareagował (bo po cichu to inicjował) i nie zamknął żadnych „drzwi” spośród tych, które tam próbowano otworzyć.

Uwzględnię też spotkanie zielonoświątkowych pastorów związanych z zjawiskami demonicznymi z papieżem Franciszkiem podczas którego powiedział: „Musimy zaprosić proroków, aby wrócili do Kościoła i przywitać ich z szeroko otwartymi ramionami”, a oni „modlili się wówczas nad papieżem z nałożeniem na niego rąk”8.

 

Jest to fragment najnowszej książki Stanisława Krajskiego pt. „MASONERIA POLSKA 2020. NA ROZDROŻU HISTORII”, która ukaże się w drugiej połowie kwietnia. Zamówienia można już składać: 601-519-847

lub: savoir@savoir-vivre.com.pl

 

1https://zdrowie.wprost.pl/koronawirus/na-swiecie/10305533/papiez-franciszek-apeluje-do-ksiezy-odwiedzajcie-chorych-na-koronawirusa.html

2https://www.rp.pl/Papiez-Franciszek/200319358-Watykan-Papiez-mogl-zarazic-sie-koronawirusem-od-biskupa.html

3Tamże.

4https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-papiez-franciszek-to-jest-mroczny-czas-dla-wszystkich-6490913943385729a

5Papież Franciszek modli się za chorych z powodu koronawirusa, 8.03.20, https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-papiez-franciszek-modli-sie-za-chorych-z-powodu-koronawirusa,nId,4369648

6https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-we-wloszech-papiezfranciszek-szedl-pustymi-ulicami-rzymu-modlil-sieo-zakonczenie-pandemii-4354379

7https://www.radiomaryja.pl/kosciol/watykan-papieskie-uroczystosci-wielkiego-tygodnia-bez-udzialu-wiernych/

8Por. choćby: https://charis.info.pl/2019/09/17/pentakostalizacja/

Źródło: Stanisław Krajski

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną