Kompromitujące nazistów materiały z archiwum Hirschfelda zostały opublikowane na łamach gazet Socjaldemokratycznej Partii Niemiec. Zawierały „starannie dobrane szczegóły dotyczące perwersji seksualnych, których dopuszczali się nazistowski luminarze”, jak możemy przeczytać w książce Marzeny Nykiel pod tytułem Pułapka gender, Karły kontra Orły, Wojna cywilizacji, a sprawę tę dość szeroko opisuje Michael Jones. Wspomina on także, że w wielu kręgach pojawiały się opinie, że Hitler zarabiał w Wiedniu na życie jako męska prostytutka.

Magnus Hirschfeld był założycielem Instytutu Socjologicznego w Berlinie oraz Twórcą seksuologii, a w roku 1897 utworzył pierwszą na świecie organizację broniącą praw homoseksualistów. Co więcej, ponad 30 lat swojego życia poświęcił na rzecz walki o zniesienie prawnego zakazu stosunków homoseksualnych. Jego instytut w Berlinie stał się mekką dla homoseksualistów z całej Europy oraz Ameryki Północnej.

Hirszfeld przeprowadził badania do końca i w książce „Trzecia płeć Berlina” przedstawił gejów i lesbijki jako „nieszczęśliwych, pozbawionych praw, dźwigających w swym samotnym życiu przekleństwo tajemniczej zagadki natury”.

Co szczególnie ciekawe, zachęcał też do leczenia homoseksualizmu.

Musimy być wdzięczni każdemu lekarzowi, który proponuje nowe możliwości leczenia, gdyż w wielu homoseksualistach tkwi, jak najbardziej uzasadnione, pragnienie heteroseksualności” - napisał w swojej książce i warto jeszcze raz podkreślić, że swoim badaniom poświęcił ponad 30 lat swojego życia.

Można więc - w pewnym oczywiście uproszczeniu - powiedzieć, że do II wojny światowej i Holokaustu Żydów, ale także holokaustu Polaków, w tym holokaustu mieszkańców warszawskiej Woli w trakcie Powstania Warszawskiego doszło z powodu ujawnienia skandalicznych i kompromitujących dowodów i informacji o homoseksualnych - i nie tylko - zwyczajach prominentnych niemieckich nazistów i współpracowników Hitlera.

Warto zwrócić przy tej okazji uwagę na to, jak zachowują się obecnie ruchy LGBT, organizacje feministyczne oraz transseksualne itd. - czy to przypadkiem nie zmierza w podobnym kierunku?