Maryi odłamano dłonie, które są znakiem rozdawania łask Bożych. Nie jest to przypadek, a raczej ślad tego, że ktoś celowo tej prawdzie chce zaprzeczyć. Widać, że komuś się bardzo to nie podoba - że Maryja jest Wszechpośredniczką łask, jak uczyli mariolodzy w historii Kościoła.

Dlaczego? Negowanie prawdy o Niepokalanej jest zaprzeczaniem prawdy o Zbawicielu. Dobrze o tym wiedzą ci, którzy planują takie akcje. Pytanie, czy wykonawcy mają tego świadomość? Atak na Matkę Bożą, zgodnie z Księgą Rodzaju i Apokalipsą, kończy się zwycięstwem Bogurodzicy, klęską atakującego i potępieniem. Ludzie, którzy poszukują po omacku szczęścia, sami pozbawiają się go przez ataki na tę, która pośredniczy w jego rozdawaniu.

Trzeba było o tym napisać, bo atak na Maryję w Częstochowie jest czyś więcej, niż aktem wandalizmu wobec figury. Odsłania skutki powątpiewania w sens modlitwy o ogłoszenie dogmatów maryjnych, które są wyjaśnieniem dogmatów chrystologicznych.

Poza tym, figura stoi przy parafii św. Pierwszych Męczenników Polski, zatem - zaatakowano polskość, po prostu. Nie są to działania przypadkowe: "Dłonie figury zostały rzucone na ziemię. Strasznie to przeżyłem. Wyjąłem różaniec i zacząłem się modlić. Początkowo sądziłem, że to jakiś nieobliczalny człowiek, który ma problemy ze sobą, ale potem otworzyłem internet i zobaczyłem, że te dewastacje pomników Matki Bożej są częste.Wliczyłem to w bieg spraw, że to jest taka zaplanowana sprawa, że Matka Najświętsza w swoich obrazach i figurach jest profanowana" - powiedział proboszcz parafii. Sprawa nie została zgłoszona na policję. - "Nie zgłaszałem na policję, ponieważ uważam, że tutaj nie chodzi o stratę materialną, a o stratę moralną, a w tej kwestii policja nam nie pomoże".

Rodzi się jednak pytanie: kto stoi za tymi atakami? Na pewno są to ludzie opętani, bo każdy ich ruch to ujawnia. Zaprzeczenie Wszechpośrednictwa łask jest po prostu, drogą do uznania, że łaski rozdaje szatan, za wymagany pokłon. Uderzenie w Częstochowę też jest znamienne. Dlatego dobrze będzie, jeśli jednak policja zajmie się tą sprawą.