Prezydent podziękował harcerzom za zaangażowanie w walce z pandemią: "Ilekroć mówiło się, że ruch harcerski ulega osłabieniu, że żyjemy w czasach wielkiej komercji, to właśnie takie sytuacje jak pandemia koronawirusa pokazują, że są w życiu rzeczy ważniejsze, które liczą się bardziej. Że są tacy, którzy potrafią je dostrzec i potrafią być, kiedy innych brakuje, kiedy potrzeba odwagi, determinacji. Tacy właśnie są harcerze." - powiedział.

Prezydent nie tylko przyjął przedstawicieli harcerstwa, ale skierował do niego wpis na twitterze - obejmując w nim tych, z którymi nie mógł się spotkać: "W Dniu Myśli Braterskiej przekazuję serdeczny uścisk dłoni moim przyjaciołom z harcerskich lat oraz wszystkim Druhnom i Druhom - Harcerkom i Harcerzom oraz Skautkom i Skautom - w czynnej służbie i w sercu. Proszę, przyjmijcie ode mnie bratnie słowo..."

Dzień Myśli Braterskiej, obchodzony w rocznicę urodzin twórcy skautingu Roberta Baden-Powella to święto przyjaźni, celebrowane przez harcerzy i skautów na całym świecie.

Fotogaleria dostępna na stronie Prezydenta RP