Mało kto z nas został przygotowany do zrozumienia całej istoty samotności, jak sobie z nią radzić i dlaczego tak ciężka ją znosimy. Pod pojęciem samotności znajdują się również osoby nie mające męża, drugiej połówki, przyjaciół, rodziny. W tym przypadku definicja tego słowa jest bardzo prosta. Statystycznie takich osób jest więcej. Kobieta którą porzucił mąż lub narzeczony. Została sama i według jej opinii facet był dla niej całym życiem. Singielka której ciężko jest kogoś poznać i cały czas poszukuje tego szczęścia. Wszystkich nurtują te same problemy. Brak poczucia bezpieczeństwa, brak drugiej połówki do rozmów, do okazania czułości.

Kobieta oczekuje, że ktoś ją pokocha, będzie o nią dbał, wyciągnie ją z każdych problemów. Zdarza się także że to facet utrzymuje rodzinę bo kobieta stwierdziła że nie ma potrzeby pracować, nie ma żadnej pasji, jedyną motywacją do jej życia jest facet. To wszystko co posiada i wizja przyszłego potomstwa. Czasem ta ogromna ochota posiadania dzieci jest tak bardzo silna ze jeśli już zachodzi problem z zajściem w ciąże znowu pojawia się ponownie temat samotności, chaosu. Z własnych doświadczeń zdecydowanie mogę stwierdzić że samotność jest tylko w naszej głowie. Wcale tak być nie musi dla singielek oraz dla osób będących w związku.

Stwarzamy sobie sami trochę takie warunki do negatywnego myślenia. Głównym problemem jest to, że czekamy kiedy ktoś nas pokocha, to dopiero wtedy będziemy spełnione, szczęśliwe. Same czujemy się jak brakujące ogniwo, niepełne bezwartościowe, mało znaczące. To nie prawda. Jesteśmy piękne, jesteśmy najlepsze. Poradzimy sobie z każdą sytuacją. Mamy siebie. I to jest najważniejsze, by pojąć, że najpierw musimy pokochać samą siebie, robić sobie niespodzianki, mówić  kocham Cię. Jesteśmy ze sobą do końca życia i tylko my wiemy co czujemy, znamy nasze myśli. Nie jest to szybka praca nad własną osobą, wymaga czasu, ale aby prawidłowo myśleć warto ćwiczyć.

Kobiety będące w związku, ale czujące się samotne powinny posłuchać swojego serca czego oczekują, co chcą od życia. I wtedy porozmawiać ze swoim wybrankiem i zdecydować tak aby były szczęśliwe i nie bać się konsekwencji jakim może być samotność. Trzeba mieć pasje, hobby, ciekawość świata, zorganizować sobie czas by robić te rzeczy które nas ciekawią, wypełniają nam dzień, a życie nas tak poprowadzi że znajdzie się rozwiązanie. Los potoczy się według własnego planu.