Claire Culwell, która przeżyła próbę aborcji, jest autorką nadchodzącej książki opowiadającej historię jej życia: "Ocalona: zaskakująca historia ocalałej z aborcji o wyborze przebaczenia i odkupienia (Survivor: An abortion survivor's surprising story of choosing forgiveness and finding redemption").

"Mam nadzieję, że gdy ludzie przeczytają tę książkę, będą wiedzieć, czym jest aborcja, będą wiedzieć, do czego prowadzi i będą działać, by być rękami i nogami Jezusa, będąc wsparciem dla kobiet" - powiedziała Culwell na antenie EWTN Pro-Life Weekly.

Culwell, która regularnie przemawia na temat aborcji w trakcie publicznych wydarzeń, została adoptowana i nie znała historii swojego urodzenia aż do czasu, gdy była na studiach. Spotkała się ze swoją biologiczną matką po raz drugi w życiu i to właśnie wtedy dowiedziała się czegoś, co zmieniło jej życie.

Culwell podarowała wówczas swojej matce pierścionek, naszyjnik i kartkę z podziękowaniem za "wybór życia”.

Wówczas po otrzymaniu prezentu biologiczna matka wyjawiła: 'Claire, jest coś, co muszę ci powiedzieć'" - relacjonuje Culwell dla EWTN Pro-Life Weekly.

"Powiedziała: 'Twoje życie jest cudem. Ponieważ dokonałam aborcji, kiedy byłam w ciąży z tobą w wieku 13 lat".

Matka Culwell była w ciąży z bliźniakami i poddała się aborcji przez rozwarcie i opróżnienie "D&E", powszechnej aborcji w drugim trymestrze, która skutkuje rozczłonkowaniem dziecka. Po kilku tygodniach jej matka wróciła do lekarza, skarżąc się, że nie czuje się normalnie.

Powiedziano jej, że urodziła bliźnięta i że tylko jedno z nich zostało poddane aborcji.

Kiedy Culwell otrzymała tę wiadomość od swojej matki, "czułam się tak, jakby świat wymykał się spod kontroli, nie mogłam uwierzyć w słowa, które wychodziły z jej ust" - powiedziała.

"Ale widziałam jej łzy" - dodała, zaznaczając, że wybaczyła matce próbę aborcji.

"Mogę cały dzień zmagać się z faktem, że moje życie zostało ocalone, a życie mojej bliźniaczki nie i czego mi brakuje, i nigdy tego nie zrozumiem”.

Dodaje:

"Jedyną osobą, która rozumie, jest Bóg, który napisał tę historię dla mnie, a On napisał ją doskonale, i mogę Mu zaufać".