Swój portal zapowiadali już Republikanie, tworząc Parler, a teraz wzięli się do tego katolicy, powołując do istnienia serwis Agappe. Jest to miejsce, które zaprojektował ksiądz – co nie powinno dziwić, gdy wziąć pod uwagę twórcę linkowania.

„Na pierwszy rzut oka to katolicka wersja Facebooka. Ale to zdecydowanie nie jest “bańka” dla katolików czy kopia istniejących social mediów, która nas zamknie i oddzieli od tego świata, który znamy. To nie jest żadna konkurencja dla tzw. dużych graczy jak FB. Wcale nie chcemy też mówić, że dajemy coś lepszego, bo tamto jest złe. Chcieliśmy po prostu stworzyć przestrzeń, w której ludzie wierzący mogliby wzmacniać swoją wiarę, dzielić się nią, ale też chcieliśmy dać ludziom konkretne narzędzia, na które, jak widzimy, jest zapotrzebowanie” – stwierdził ks. Artur Potrapeluk.

Na agappe.pl można umieszczać filmy, zdjęcia czy konferencje, prowadzić transmisje, dodawać strumieniowe media, które później można umieszczać na swoich stronach www. Agappe ma być narzędziem o szerokim zastosowaniu. Poza dzieleniem się wiarą, można będzie tworzyć systemy zapisów na wydarzenia, organizować zbiórki, a nawet szukać pracy, wolontariuszy czy opiekunek na rekolekcje wakacyjne ze wspólnotą. Portal dostępny będzie nie tylko za pośrednictwem witryny internetowej, ale również na aplikacjach mobilnych, która będzie działać w systemie Android, iOS oraz Windows.

Oficjalne otwarcie portalu 15 czerwca br.

Idziemy także tam?