Duchowny poruszył kwestię rosnącego w siłę zamętu w doktrynie Kościoła oraz przenikającym niepostrzeżenie do wspólnoty modernizmie. W czasie przemówienia nie mogło zabraknąć także pytania o bardzo aktualny problem, związany z przyjęciem szczepionki w momencie, kiedy kłóci się to z naszą moralnością. Duchowny wypowiedział się również w sprawie aborcji, podkreślając że wykorzystywanie nienarodzonych płodów jest jedną z najbardziej przerażających form kanibalizmu.

Biskup Schneider odwiedził Częstochowę, by przewodniczyć uroczystej Mszy Pontyfikalnej z błogosławieństwem i konsekracją dziewicy w kaplicy jasnogórskiej. Warto dodać, że wydarzenie to było czymś wyjątkowym – tego typu Msza w kaplicy jasnogórskiej ostatni raz sprawowana była ponad pół wieku temu, natomiast ostatni jednostkowy przypadek konsekrowania dziewicy zgodnie z tym obrzędem, w oparciu o papieski indult, miał miejsce niemalże sto lat temu.

Książkę bp Athanasiusa Schneidera - Christus Vincit. Tryumf Chrystusa nad mrokami czasów można kupić w sklepie Wydawnictwa 3DOM.

 

Posłuchaj wypowiedzi ks. Biskupa: