Głos Seniora - RELACJA!

0
0
0
/

Konferencja prasowa inaugurująca nową edycję projektu pt. „Bezpieczny Senior - Stop Manipulacji, nie daj się oszukać” odbyła się 30 czerwca 2021 r. (środa) o godzinie 11.00 na barce Wiślany Ogród/Statek Sobieski obok Mostu Dębnickiego w Krakowie. W konferencji wzięli udział Łukasz Salwarowski, Prezes Stowarzyszenia MANKO i Redaktor Naczelny magazynu Ogólnopolski Głos Seniora, a także Ambasadorzy Głosu Seniora i kampanii „Stop Manipulacji, nie daj się oszukać”, a wśród nich: dr Marek Pilch, Wirginia Szmyt - DJ Wika, Janina Czaja oraz Joanna Talar.

Retransmisja konferencji prasowej na profilu Głosu Seniora na Facebooku!

 

Zebranych przywitał gospodarz spotkania Prezes Łukasz Salwarowski. Konferencja poświęcona była bezpieczeństwu seniorów, a jej głównym celem było uświadomienie osób starszych o licznych nieetycznych praktykach biznesowych. W trakcie konferencji, Redaktor Naczelny Łukasz Salwarowski przedstawił najnowsze sposoby oszustw seniorów, które powstały podczas pandemii. Wśród nich wymienił oszustwa na m.in.: fałszywe szczepionki, maseczki ze srebra, chorego wnuka, niedopłatę za prąd i gaz, cudowne leki na koronawirusa, prezentacje sprzedażowe, spoofing telefoniczny, czy spis powszechny.

 

Nasza kampania rozpoczęła się 5 lat temu od naszej kampanii „Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji”, a potem została rozwinięta o inne oszustwa. Mamy ich, proszę Państwa, od początku pandemii ponad 40 technik i sposób manipulacji, które przestępcy wymyślili podążając za tym co się dzieje w Polsce. My [Stowarzyszenie MANKO] ratujemy seniorów przed przestępstwami edukując. Nadzorujemy w kooperacji z miastami partnerskimi, Ambasadorami, policją, UKE - to, co dzieje się w Polsce. Ambasadorowie oraz miasta partnerskie w programie Gmina Przyjazna Seniorom, zgłaszają nam najnowsze techniki i próby oszustw, szybko konstruujemy przekaz medialny: spoty, reklamy, ulotki, audycje, plakaty i przekazujemy do seniorów chcąc prześcignąć przestępcę - mówił na konferencji Prezes Łukasz Salwarowski.

 

Następnie Prezes Stowarzyszenia MANKO wygłosił apel do samorządów, uzdrowisk, hoteli, restauracji itp. o niewynajmowanie powierzchni na pokazy sprzedażowe, a także do banków o nieudzielanie kredytów na prezentacjach. Podkreślił również, że media, organizacje seniorskie i każdy z nas może edukować, uświadamiać oraz ostrzegać innych przed manipulacjami oszustów.

 

 

Obecni na konferencji Ambasadorzy Głos Seniora również popierają projekt i ogólnopolską kampanię społeczną „Stop Manipulacji, nie daj się oszukać!”:

 

Widzę tragedię osób, które zostały oszukane. Staramy się dotrzeć do jak największej liczby osób. Nawet przy moich kontaktach, bardziej sportowych, też przekazuję wszędzie gdzie mogę, popieram, uprzedzam, ostrzegam - mówił dr Marek Pilch.

 

Popieram jak najbardziej kampanię, a jednocześnie apeluję do mego pokolenia, że skoro już jesteśmy, jak to się mówi, na powierzchni - bo byliśmy nieznani przez wiele wiele lat, starość się nie liczyła - i teraz kiedy mamy ten okres, kiedy jesteśmy , nie dajmy się oszuka!. Pokażmy młodym, że my też myślimy! Że nie jesteśmy wybrakowani z racji wieku! Pokażmy, że jesteśmy mądrzy, silni, otwarci i jednocześnie ostrożni. Nie dajmy się nabijać w butelkę!apelowała DJ Wika.

 

Ja popieram, oczywiście, Stop Manipulacji, nie daj się oszukać i wychodzę z założenia, że nie ma nic za darmo, dlatego Seniorzy - nie dajcie się oszukiwać i nie chodźcie na żadne prezentacje! - argumentowała Janina Czaja.

 

Jest bardzo ważne to, że zaczynamy działać na rzecz seniorów, zaczynamy ich ostrzegać - co jest bardzo konieczne. Ja widzę to na swoim osiedlu, ponieważ jestem w tej grupie seniorów i staram się ich o wszystkim informować i widzę jaka jest reakcja - jest to konieczne - bo seniorzy, zwłaszcza samotni, z tego korzystają. - powiedziała Joanna Talar.

 

Na koniec, Prezes Łukasz Salwarowski apelował o przyłączenie się wszystkich do włączenia się w akcję mówiąc: zapraszamy do aktywności, bądźcie jednym z Ambasadorów, działajcie z nami, bo razem damy radę! Wspierajmy się wzajemnie promując ostrożność, przezorność, kampanię Stop manipulacji, nie daj się oszukać!

Źródło: Głos Seniora

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną